Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 14 éves, nem hall,...

A kutyám 14 éves, nem hall, nem lát, de jókedvű és egészséges, elaltassuk? Véleményetek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jókedvű és egészséges, akkor szerintem semmiképp ne altassátok el.
2009. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Hát nemtudom.. Ha nem hall, és nem is lát, akkor hogy lehet jó kedvű? Ezt nem tudom felfogni. Mióta vak, és hallássérült? Ha már így élte le az életét, vagy a felét, akkor ne altasd el, de ha mostanában veszítette el a látását,hallását, akkor lehet, hogy jobb lenne neki. Gondolj bele: te szeretnél élni így? Hát én nem. Nem is érzékel semmit a világból. Szegéény :( És ráadásul idős is.
2009. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
99%
Kinek a fejéből pattant ki az az ötlet, hogy altassátok el? Mért kéne elaltatni ha jó kedvű és egészséges?? Max akkor altatnám el ha élettel össze nem egyeztethető betegsége lenne és már látnám, hogy már szenved. De a te kutyád még tudja élvezni az életet, ne vedd el tőle!
2009. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Miért altatnátok el? A kutyus jelezni fogja majd, ha olyan lesz az állapota, hogy inkább a halált választaná. Még nagyon sok szép napot tölthettek el együtt. Adjátok meg meg neki is ezt a lehetőséget, hálás lesz a döntésetekért.
2009. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
99%
Nem, semmiképp ne altassátok el, csak ha szenved és súlyos fájdalmai vannak.
2009. okt. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Ne, csak akkor ha fájdalmai vannak.
2009. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
Ne altassátok el, barátnőm kutyája 17 éves korában halt meg de már 4 éve nem hallott és 2 éve nem látott. Mégis boldog kutyusként halt meg!
2009. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%
ne kell elaltatni mert valamennyire biztosan hall plusz érzia szagokat, és az alapján is tud tájékozódni!!
2009. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha úgy látjátok, hogy az állapota akadályozza a mindennapjait, pl. nekimegy mindennek, megüti magát, leesik a lépcsőn, stb. akkor sajnos igen. De ha megtanulta a falak, tárgyak helyét és viszonylag jól közlekedik, ráadásul jókedvű és egészséges, akkor semmiképpen se altassátok el! Arra viszont vigyázzatok, hogy a bútorok, székek, nagy növények helyét ne változtassátok!
2009. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha jókedvű és egészséges, miért kéne elaltatni?

Én ismerek olyan kutyát, amelyik 1 méternél messzebbre nem lát és süket is. Pedig fiatal. Mégis jó kedvű és egészséges és vidám. Akkor őt is el kéne altatni?

Olyan kutyát is ismerek, akit elütött egy autó, mindkét hátsó lába lebénult. Ilyen kutyatolószékben van. Ahová kutyázni járok, ő a legboldogabb, legvidámabb, legkiegyensúlyozottabb kutya!!! Akár hiszitek, akár nem! Ő gurul a leggyorsabban a labdáért! Még ha fel is borul sokszor, őt ez egyáltalán nem zavarja, a gazdája felállítja és már gurul is tovább! És mindig mosolyog.

A süket kutya is hihetetlenül boldog, olyan engedelmes, hogy kenterbe verné az összes bh-s kutyát, kézjelekkel kommunikál vele a gazdája...

Ha ettől ezek a kutyák boldogtalanok lennének, nem lennének ilyenek, mint amilyennek látom őket. Lehet mi nem akarnánk így élni, de elég kevés olyan embert láttam még, aki öngyilkos lett volna, mert lebénult vagy megvakult vagy megsüketült. Sőt, sokszor még ezek tudják csak igazán megbecsülni az életet. Szerintem a kutyáknál is hasonlóképp lehet.

Ha nem szenved, nincsenek fájdalmai, akkor ne altasd el. Avval is egyet értek, hogy ne rendezzétek át a lakást, úgy könnyebb neki.

2009. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!