Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A (fajtatiszta) kutyák nem...

A (fajtatiszta) kutyák nem egyéniségek!?

Figyelt kérdés
A macskatulajdonosoktól gyakran hallom, hogy a kutya az nem egyéniség, csak vakon teljesíti a parancsokat. Akinek volt már kutyája, az tudja, hogy ez nem így van! Ha pl. a gyereked jól teljesít a suliban és nem bulizik hajnalig minden nap, akkor már nem egyéniség? Na ne... Nekem is vannak macskáim, tőlük nem is várom el, hogy engedelmeskedjenek. A kutyámtól viszont igen, de attól még egyéniség! Nem gép, gondolkodik ő is. Tény, hogy más mint egy macska, de attól még nem robot! Vannak olyan emberek is, akik a fajtatiszta kutyákat nézik le, hogy mind ugyanolyan, meg hogy micsoda sznobság fajtatiszta kutyákat tartani, ne adj isten, tenyészteni, főleg törzskönyvvel! Aki szerint nem egyéniségek, azok menjenek el egy kiállításra, versenyre, nézzék meg alaposan a kutyákat, beszélgessenek a gazdáikkal és ezek után mondják azt, hogy mind egyforma. Mind más és más, főleg a jellemük, de a fajtát jól ismerő ember ránézésre is meg tudja állapítani, melyik melyik, nem lehet eltéveszteni őket. OK, vannak, akik nem ismerik meg a saját kutyájukat, de ezek az emberek nem családtagként tartják őket. Nekem is fajtatiszta kutyám van, ő is egyéniség. A féltestvére itt lakik a szomszédban, néha nálunk vendégeskedik. Míg az én kutyám imád dolgozni, oda van a terelésért, leginkább egy tanyán érezné jól magát, ahol egész nap dolgozhatna, addig a féltesójánál nagy szám, ha kétszer megkerüli a nyájat. A féltesója folyamatosan követ a házon belül is, bár nem nagyon nevelték, első szóra jön, az én kutyám pedig független jellem, az udvaron szívesebben van, mint bennt a házban, őt sokkal nehezebb volt megtanítani a behívásra, pedig 2 hónapos korától nevelem. És még sorolhatnám a különbségeket.
2009. okt. 29. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Most erre őszintén, milyen választ vársz? Szerintem csak idegesít hogy mit gondolnak a macskatartók, és ezt most ide akartad leírni, hogy mindenki lássa.. ez nem fórum hogy most leírod hosszan a véleményedet és várod rá a reagálásokat..
2009. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet hogy nagy traumát fogok okozni, DE: sajnos a kutyatulajdonosok nagy része is ezt gnodolja. Azt már nem mondom, hogy ezeknek az embereknek a tudásszintjéről mit gondolok...

De nyugodj meg... Az az ember piszkál csak aki magával nincs megelégedve! Azért mondja, mert az ő kutyját nem lehet elengedni, összepiszkol mindenkit, nem jön vissza, kiszaad az útra, ugat, kapar, stb... De mégsem monhdatja azt, hogy: Igazad van, sz*r gazda vagyok. Inkább fenhangon sajnálja szegény kutyád, aki szolgasorban él, bezzeg az övé aki szabad (na ja a póráz végéig, a tiéd meg oda megy ahova akar, mert mindig visszajön)! A macskatulajoknál meg szerintem csak az a helyzet, hogy egyszerűen a macskához vannak szokva akik ugye önálló lények. Meg különbenis mivel macskájuk van, nem értenek annyira a kutyákhoz. Őket ezért nem vetném meg annyira bár kétségkívül illene tudni, hogy a kutya meg a macska nem egyforma, és hogy nem illik lenézni azt akinek más állata van. Már csak azt is illene tudni, hogy a macska egyedül él, a kutya meg falkában ahol rangsor van. Így a szófogadásra nevelést lehet úgy is említeni, mint a kutya szükségleteinek kielégítését.

Nagyon elkeserítő amikor fajtaleírásokban, nem laikus emberektől olvasom, hogy háát igen ez a fajta nem egy szolgakutya! És ugyanúgy nem értem ahogy te!

Sosem fogom megérteni az ilyen embereket, de sajnos mindig lesznek. De addigis, én nyugodtan sétálok a kutyámmal, a pórázunk mintha új lenne, de én nyuhgodt vagyok, mert tudom, hogy ha jön egy kocsi akkor le tudom fektetni az út másik oldalán! Az övét meg smimán elütné az autó, olyan szabad. Az meg süt róla, hogy boldog, tehát nem kell sajnálni szegénykét.

Az egy másik kérdés, hogy a keverékesek sokszor hangoztatják, hogy a fajtatiszta kutya mind egyforma, nem egyéniség stb. Ez szerintem abból ered, hogy nem nagyon értenek hozzá, és biztos van bennük egy kis rosszérzés (feleslegesen), hogy azértis valamiben jobbnak kell lenni a fajtatisztáknál. Pedig ez nem így van. Minden kutya egyformán jó. Szerintem teljesen egyértelmű, hogy két egyforma fajtájú kutyának is ORDÍTÓAN különböző a kinézete. A jelleméről nen is beszélve! Ez egyszerűen nem kérdés, hogy minden kutya egyéniség, akkor is ha törzskönyves. Nem is tudom honna vesznek ilyen butaságot. De sajna mindig lesz olyan kisebbrendűség érzésével küzdű vagy hozzá nem értő ember aki ezt fogja gondolni.

Nekem is van kutyám és macskám is. Egy faj nélkül sem tudnék élni. De a macskát macskaként, a kutyát kutyaként kezelem.

2009. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Elsőnek: igen, így van, ahogy mondod, csak nagyon felidegesített, hogy már századszorra olvasom, hogy milyen hülye sznob vagyok, mert ilyen "sorozatgyártott" fajtatiszta kutyám van, mi a jó benne, olyan, mint a többi, bezzeg az ő keverékük, aki csodálatos, egyedi, aki igazán hűséges... Szeretem a keverékeket meg a macskákat is, csak így összehasonlítgatni, ez nagyon zavar! Nem tudom, miért kell fennakadni, azon, hogy feltettem a kérdést, "mindenki" ezt csinálja, ha nem tetszik, ne válaszolj. Másodikkal pedig nagyon egyetértek.
2009. okt. 29. 14:20
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
az első vagyok: elhiszem hogy idegesít, engem is sok kérdés felidegesít ezen az oldalon, de én pl a macskákat lenézem, meg a macskatartókat, ha valakinek kutyája van azt szeretem, de ha a kutya fajtatiszta akkor azt meg főleg:) szerintem büszke lehet magára akinek fajtatiszta kutyája van, és ezért írtam azt a választ, mert sok sznob ember van aki leszól a kutyád miatt, de sok ember viszont pont ezért néz fel rád;)
2009. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Minden egyes kutya önálló, saját jellemmel, viselkedéssel, szokásokkal, szépségekkel, hibákkal, előnyökkel és hátrányokkal rendelkezik.

Aki szerint a kutyáknak nincsen egyénisége, azokat küldd el egy menhelyre csak 1 hétre kutyát sétáltatni, egyből meg fog változni a véleménye! ;)

A fajtatisztaság meg... két fajtatiszta sem ugyanolyan, abszolút meg lehet különböztetni őket. Én személy szerint keverék párti vagyok, de tisztelem azokat, akiknek van pénzük, és idejük, lelkesedésük egy fajtatiszta kutya tartásához (itt most csak a törzskönyves, kiállításra hordott kutyákról beszélek). A szaporítótól, tizen-huszonezerért vett, fajtatisztának MONDOTT, valóban sznobságból vásárló (mert csak a fajtatiszta a kutya... nekem a keverék nem jó, stb.) kutyatartókat elítélem. A kutyáját tarthatja jól, szeretheti, engem ezekben az esetekben a gazda jelleme idegesít. Nem attól lesz valaki valaki, hogy fajtatiszta kutyája van, hanem azért, amilyen ő maga, és azért, ahogyan tartja a kutyáját.

2009. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
a macska tulajok mint furák... amióta a macskámat átcsábították a szomszédok magukhoz, azóta nem szeretem őket... De a kérdésre a válasz: fajtától, keverék/nem vagy akármi.. a kutya EGYÉNISÉGGEL BÍR!! szóval ez a kérdés is felesleges, mivel ez egyértelmű :||||
2009. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

de hát nem tök mind1??

különbe is .. mindegy kutyának SAJÁT

2009. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

egyéisége van


bocsánat hiba csúszott be

2009. nov. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Kutya, macska egyformán egyéniség, attól függetlenül, hogy fajtatiszta e avagy sem. Annyi a különbség, hogy a macskát nem tudod elnyomni, a kutya meg hagyja magát alárendelni többnyire. És ha ez mégsem így van, akkor a kutyát rossznak meg neveletlennek hívják, a macskát meg egyéniségnek.
2009. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Minden állat külön egyéniség, minden élet értékes.

Számomra azok az emberek a furák és értéktelenek akik utálnak mindenféle állatot. Általában az ilyenek akarnak meggyözni mindenféle marhaságról, hogy miért ne tarts állatot meg, hogy egyik-másik fajta mennyire értéktelen.

2009. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!