Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Marki2000 kérdése:

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy nyaralóházunk,ahova nyáron kijárunk hétvégeken,esetleg van olyan,mikor 1-2 hétig is kint vagyunk.Ide szeretnék egy kutyát venni.

Anyum nem kedveli túlságosan a kutyákat,ezért egy okos,barátságos,szobatisztaságra hajlamos,nagy korában kb. 40-60 cm. magas,és 80-100 cm. hosszú kutyára lenne szükségünk.Nem házőrzésre szeretnénk használni,inkább egy új családtagot szeretnénk...

Apum óriási állatkedvelő,én és a testvérem 13 és 7 évesek vagyunk...

Még ha lehetne leírnátok,milyen fajta,hím vagy nőstény legyen,illetve még valamit az étrendével,vagy más dolgokkal kapcsolatosan?

LABRADOR KEVERÉKET AJÁNLANÁTOK?

Előre is köszi! :)



2013. aug. 19. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

tudod nekem anno édes anyám azt mondta mikor egy kóbor pár hónapos kölyökkel haza állítottam, hogy holnap már ne legyen itt vagy repülök vele én is...


meg amikor nem vagytiok a nyaralónál hol lenne a kutya? otthon veletek és menne anyuddal a folyamatos vitatkozás mert ő nem szereti a kutyákat? vagy esetleg egy óriási konfliktust akarsz kirobbantani a szüleid között?

2013. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Menj el egy menhelyre.
2013. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ezaz,az a baj,hogy anyum azért nem szereti,mert egyszer egy nagy kutya kissé megharapta,azóta tartózkodik a kutyáktól,viszont már láttam őt sokszor kutyát simogatni,legtöbször egy barátomnál,amelyik egy kisebb labrador keverék volt...

,,Anyum nem kedveli túlságosan a kutyákat,..,,

Ezzel nem azt akartam mondani hogy szívéből utálja őket,hanem hogy kerüli a nagykutyákat...

2013. aug. 19. 14:32
 4/18 anonim ***** válasza:

nézz körül nyugodtan menhelyen, nálunk is van pl labikeverék, 80-80 % labinak tűnik..

a szobatisztasággal a kutyák többségénél alapból nincs gond, sokan még kenneltiszták is.. hol lenne a kutyus mikor nem vagytok ott, menne veletek haza?

2013. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Te leginkább semmilyet.

Amikor nem vagytok a nyaralónál ,akkor a kutya hol lesz?

Egyébként ha eddig nem volt kutyátok apukád hatalmas állatszeretete ellenére, annak oka van. Például az,hogy tiszteletben tartja anyukádat, és azt, hogy ő nem akar kutyát. Vagy esetleg nem szeretnének költekezni a kutyára.

2013. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És 3 szomszéd körülvesz minket,2-en állatokat tartanak (kutya,csirke,macska stb...)és a 3.-nak is van kutyája,mind a hárman tudnák etetni és itatni őket ha adnánk kutyakaját,(az egyik naponta jár hozzánk virágot öntözni,és naponta 3-4- szer vizet venni a kútunkból),szóval ezzel nem lenne baj.Ráadásul a nyaralónk 20 percnyi autóútra van tőlünk :)
2013. aug. 19. 14:35
 7/18 A kérdező kommentje:
Eddig azért nem volt kutyánk,mert a városban panelben laktunk. :)
2013. aug. 19. 14:36
 8/18 A kérdező kommentje:
Anyagi gondok meg nincsenek,ha arról van szó,Gamer vagyok,minden hónapban min. 2 szer járunk moziba,rendszeresen járunk küldföldre,anyum szemész,apum iparigazgató stb. :)
2013. aug. 19. 14:43
 9/18 anonim ***** válasza:

Nyaralóba dísznek nem való kutya.


A kutyát NAPONTA sétáltatni kell,és ha CSALÁDTAGOT szeretnétek,azt miért tartjátok távol a családtól??

Nem csodálkoznék,ha meg sem ismerne titeket pár hónap után.

TI akartok kutyát és mégis máris a szomszéd nyakába varrjátok az etetését meg a foglalkozást.


Plüsskutyát javaslok,minden boltban lehet kapni.

2013. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A kutya nem olyan, mint egy virágaitok. Az, hogy valaki átjár megetetni és megitatni, ti meg néha kinéztek meg hétvégén ott vagytok, az nem élet. Napi séta, napi foglalkozás kell neki, kapcsolat a családjával!!

Ez mindennél fontosabb, innentől teljesen mindegy, hogy kan/szuka vagy milyen labikeverék. Ha nem tudjátok megoldani, hogy veletek éljen a kutya, akkor ez csak kiszúrás szegénnyel. Mégis hogy vennétek észre, ha valami nincs rendben vele? Egy gyomorcsavarodás, egy babbesia, egy hőguta rendkívül rövid időn belül végezhet vele, hacsak a szomszéd nem akar átköltözni a kutyátokhoz, akkor nem fogtok tudni kellőképp vigyázni rá mégcsak egészsége szempontjából sem.

2013. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!