Mit gondoltok erről? (lent)
Romániában az a legnagyobb probléma,hogy nagyon sokan gondatlanok(tisztelet a kivételnek!)és nemhogy nem ivartalanítanak,de még veszettség ellen sem oltatnak.Az országban nagyon gyakori a veszettség,medvétől kutyáig mindenféle jószágban előfordul.Ettől kezdve az oltatlan kóbor kutyák tényleg életveszélyt jelentenek.
Vannak országok,ahol mutatóban van csak kóbor kutya,az állattartási kultúra az egeket veri.Tőlük kéne segítséget kérni ezeknek a szerencsétleneknek a gazdihoz juttatásában befogásuk,karanténjuk és a szükséges rehab után.Keressenek befogadókat a hazájukban a kutyáknak.
Az én szukám 6 hónaposan,első tüzelés előtt lett műtve,semmi baja.Most 5 éves.
Másik szaporító idősebb selejtje,Ő azonnal ment műtétre,amint fizikailag feljavult és az orvos engedélyezte.
Semmi baja.
Én minden hozzám kerülő kutyát megműttetek.
Románia nagyon messze áll attól, hogy az emberek ivartalanítsanak, egy erre vonatkozó törvényt nem lehetne érvényre juttatni, ráadásul annyi a már meglévő kóborkutya, hogy feltétlenül kezdeni kell velük valamit.
Beszéltem egy ottani menhelyvezetővel, aki elmondta, hogy az altatás nem engedélyezett, csakis menthetetlenül sérült, beteg kutyák esetében, tehát a menhelyek azon túl, hogy nagyon gyorsan megtelnek, ki nem nagyon megy kutya, be meg be kellene fogniuk a meglévő állomány kb. tízszeresét (vagy még többet, csak Bukarestben állítólag 40 ezer körüli a számuk), mindezt csekélyke állami támogatás mellett. Adományokat nem kapnak, nincs 1%, nincs gyűjtés, semmi. Gyógyszerre nincs pénzük, az állománynak ránézésre 70%-a láthatóan beteg, a kutyák gyakorlatilag kiszenvednek a menhelyen. Én azt a kutyát sajnálom, amelyik bekerül, nem azt, amelyik az utcán van.
Véleményem szerint egyetlen nagy, egész országra kiterjedő akció keretében, szigorú szabályok keretei között, kíméletesen el kellene altatni a már meglévő teljes állományt és ezután kellene bevezetni egy olyan ivartalanítási, felvilágosítási programot, amelynek keretében a tulajdonban lévő kutyákat ivartalanítják, akár ingyen (pl. rászorultsági alapon), az állatvédelmi törvényt a miénkhez hasonlóvá tenni, az iskolákban oktatni a felelős állattartást, menhelyi kutyák gazdáinak különféle kedvezményeket nyújtani, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!