Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát belehet tanítani...

Egy kutyát belehet tanítani "ön" védelemre?

Figyelt kérdés

Betaníthatom a kutyám, úgy hogy parancsszóra ha megtámadnak, megtámadhassam a kutyámmal? Volt egyszer, hogy mentem egy réten, és egy ember megakart verni, mert rámentem a "telkére" holott semmi kerítés, semmi jelzőtábla nem volt. Ott volt a kutyám is. És, ha ilyen történik, és betanítom, hogy támadja meg az illetőt, akkor az már büncselekmény? Mert, ez jogos önvédelem lenne nem? A rendőröknek is vannak betanított kutyái, hogy parancsszóra lerántja az illetőt a földre. Na, ha énis betanítom a kutyám így, és ilyen történik akkor az most büncselekménynek minősűl?

Remélem érthetően megyaráztam el a dolgokat.


2009. okt. 27. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, be lehet tanítani, de csak kutyaiskolában, kiképző felügyelete mellett szabad, mert ha nem szakszerűen csinálod, az nagyon veszélyes.
2009. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van. Még azt tenném hozzá, hogy ha súlyosan megsérül akire ráuszítod a kutyád akkor ellened fog eljárás indulni...
2009. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Nem azt mondom, hogy széttépje, de lerántsa a földre v ilyesmi. Tehát, hogy ne tudjon nekem, vagy legföképp a kutyámnak ártani!
2009. okt. 27. 19:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van a többieknek. Ezen kívül fontos hogy milyen fajtájú és személyiségű a kutyád. Mert lehet hogy tökéletes megtanulhatsz az iskolában csibészelni egy vizslával, de az ugyan nem fog megvédeni éles helyzetben! Sőt, a kifejezetten erre a célra tenyésztett kutyák közül sem jó mindenki. Otthon semmiképp se próbálkozz. Néhány kutya ösztönösen megvédi a gazdáját. És gondolj arra hogy a kutyásokat nem nagyon szeretik, a rendőrkutyák törvényesen támadnak, de egy egyszerű kutyásnál nagyonis elképzelhető, hogy ha igazad van akkor is a kutyád kárára itélnek. Ne felejtsd el, hogy felrúghatják, lefújhatják, akármivel bánthatják a kutyád.
2009. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első, amit a többiek is írtak: csak kutyakiképző felügyelete mellett szabad őrző-védőzni, kontroll és szakértelem nélkül nagyon veszélyes lehet.

Ha vezényszóra utasítod a kutyát, hogy támadjon, akkor a tetted szándékos, büntethető vagy érte, és a kutyádat is hatósági állatorvosi megfigyelés alá vonhatják, altatás is lehet belőle (ha a megtámadott ember feljelentést tesz ellened, és nyomítja az ügyet).

Az őrző-védőzéshez én ugyan nem értek, de a személyes tapasztalatom az, hogy az a kutya, amelyik szereti a gazdáját, az megvédi (különböző fokozatokban, és persze vannak kivételek, tehát nem azt akarom mondani, hogyha a kutyád nem véd meg, akkor nem szeret(ed)!).

Van itt egy mudis lány, ő is írta, hogy többször megvédte a kutyája, és bizony engem is az enyém, pedig nem szóltam, nem érzékeltettem, hogy bajban vagyok, egyszerűen csak tudta, és próbált tenni a helyzet ellen (visszafogtam, különben a srácnak fél lába lenne ma...).

2009. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Én voltam az a mudis. :D De ez tényleg lutri, sok kutya megvédi a gazdáját, még több pedig nem. :)
2009. okt. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Az őrző-védő képzéssel nagyon-nagyon vigyázni kell.


Ebben a munkában nem az a pláne hogy megfogja, hanem az hogy ELENGEDI! Ezt kell igazán tanítani, mert fogni az utolsó útszéli tacskó is tud ha arról van szó.


A kutya a gazdáját megvédi, ezt nem kell tanítani! Ehhez csak egy kiegyensúlyozott kutya-gazdi kapcsolat kell.


Egy becsibészelt kutya olyan mint egy töltött fegyver. Az a kutya viszont akit megérezte a fogás "ízét" utána viszont nem dolgozhat rendesen, olyan mint ugyanez ez a töltött fegyver egy kisgyerek kezében.

2009. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon kevés kutya védi meg a gazdáját (és most nem arról beszélek amikor azért támad mert antiszociális meg félős)...
2009. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!