Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért teszik ezt a kutyákkal?

Miért teszik ezt a kutyákkal?

Figyelt kérdés
Mi tenyésztünk kutyákat, de ügyelünk arra hogy jó körülmények között szép kutyák szülessenek, viszont több apróhirdetéses oldalon(expressz, startapro) látok olyan kutyákat amik borzalmasan néznek ki,,,csúnya a szőrük rossz a tartásuk, látszik hogy erőtlenek. Miért szaporítja valaki úgy a kutyáját hogy az aztán egy iológiai roncs legyen...bocsk csak kicsit elragadtattm magam............várom a véleményetiteket, válaszaitokat.
2009. okt. 27. 18:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Sajnálattal közlöm veled, hogy ti szaporítónak számítotok. Tenyésztőnek azt hívjuk aki a MEOE-nél bejegyzett tag, kiállításokra jár ahol a kutyái eredményeket érnek el, gondosan kiválasztja az egyes szukáihoz a kanokat, minden kis kutyát törzskönyveztet, chippel, oltat, prémium minőségi táppal etet, stb stb stb. Sorolhatnám. A leírtak alapján ti nem ezt csináljátok. Van egy kedvencként tartott szuka kutyátok akitől időnként hoztok le almokat. Kitudja, hogy az a kan amivel pároztattok megfelel e a szukátokhoz? És honnan tudjátok, hogy a kölyköknek nincsenek vagy nem lesznek öröklött betegségeik ha egyetlen szűrő vizsgálaton sem vettek részt a szülők? Honnan tudjátok, hogy egyáltalán alkalmasok e a kutyáitok tenyésztésre ha soha nem voltak tenyész szemlén sőt még kiállításon sem? Egyáltalán fajtatiszta kutyáitok vannak? És ezt tudjátok igazolni?

Várom a megtisztelő válaszod!

2009. okt. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy ezt kell írnom , de igen szaproító vagy!

Elmondom én hogyan csinálom :

Vettem jó minőségű kölyköket külömböző jó minőségű kennelekből ... előtte 3 évig csak tájékozódtam a fajtáról kennellátogatáson voltam ...

Már kölyök kortól jártunk kiállításra , majd tenyészszemlére, szűrő vizsgálatokra, ami nem kevés pénz!

Majd külfödről hoztam be , nagyon jó kutyákat (vérfrissítés) miatt!

Aztán ha van igény a kutyákra akkor 1,5 évente 1 almot hozuk le . A kölyköket 3 oltással , többször féregtelenítve , Törzskönyvel , Chippel , Útlevéllel ellátva vihetik el . Én személy szerint Acana vagy Royal Canin táppal etetem a kutyáimat!

2 hetente látja őket állatorvos!

A kiskutyákat szobatisztára nevelem , állatalában inkább kiállítára adok el kutyákat , de persze hobbi célra is lehet venni !

2009. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem szoló! Igazad van , nem vettem észre hogy írtál , ezért én is leírtam a dolgokat !

Üdv : Egy TENYÉSZTŐ!

2009. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Elnézést hogy ennyiszer írok , de azt kihagytam hogy a kölyköket nem adjuk oda bárkinek . A vevőnek meg kell felenie az elvárásainknak , és még hogy a kiskutyákat EÜ garanciával adjuk. Olyan érdeklődő szóba sem jöhet hogy : mennyibe kerül a kutya?? Ha így kezdi!

De Általában már előre lefoglalt almaink vannak .

2009. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki a kérdést feltette.

Szaporítók vagytok, és ráadásul tudatosan fedeztettek. Azok közé az emberek közé tartoztok, akik igen szép számmal növelik a kutyaállományt, és azok közé az emberek közé tartoztok, akik rontják a fajtát. Az, hogy jó körülmények között tartjátok a kutyákat, szeretitek őket, édes kevés a tenyésztéshez.

A tenyésztés ott kezdődik, hogy ismered a fajta minden csínját-bínját, konyítasz a biológiához, a genetikához, végeztél tenyésztői tanfolyamot.

A MEOE-nél kennel nevet kell kiváltani.

A tenyésztéshez törzskönyves, az adott fajta betegségeire szűrt, tenyészszemlével és kiállítási eredményekkel rendelkező kutyád van. A kutya párjának is ezekkel a feltételekkel kell rendelkeznie.

A kölyköket !!!8!!! hetes kor után adod gazdához, oltva, féregtelenítve, TÖRZSKÖNYVVEL, ÖRÖKBE ADÁSI szerződéssel, (gazda neve, lakcíme, telefonszáma!), chippel. A kiskutyák életét nyomon követed, ha nem akarod a tenyésztésbe vissza vonni, akkor ivartalanítási kötelezettséget rósz a gazdira.

Ha egy kutyádat eldobják, maradéktalanul visszaveszed, amíg új gazdira nem talál.

A szukát másfél-2 éves kora után fedezteted először, fedeztetés előtt herpesz oltást kell kapnia, és a fedeztetések között minimum 1, de inkább 2-3 tüzelésnek kell eltelnie (tehát NEM évente kétszer!)

A kutyáidat prémium étellel eteted, a vemhes szukának különleges táplálást kell biztosítani.

Ez a tenyésztés alaptétele. Ezentúl kell arról szólnia a történetnek, hogy a fajtát nemesíted, jobbá teszed, legjobb vérvonalból is a legjobbat hozod ki!

A sétáról, szocializációról nem is beszéltem. A telken való futkározás vajmi kevés...

Honnan tudod, hogy a tőletek származó megannyi kiskutya most hol van? Nem-e patellások, vakok vagy allergiások? Nem-e szaporítják őket nyakra-főre, ki tudja, milyen embereknek adva el a kicsiket! Ha egy kölykötöknek a kölykét kidobják az út szélére, bekúrják egy menhelyre, vagy csak szimplán rosszul tartják, azért ti vagytok a felelősek, hiszen tőletek származik a kutya.

Hagyjátok abba, nagyon rossz, amit csináltok!!! Baromi távol áll a tenyésztéstől, amit ti annak neveztek!

www.olcsokutya.uw.hu

2009. okt. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!