Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért teszik ezt a kutyákkal?

Miért teszik ezt a kutyákkal?

Figyelt kérdés
Mi tenyésztünk kutyákat, de ügyelünk arra hogy jó körülmények között szép kutyák szülessenek, viszont több apróhirdetéses oldalon(expressz, startapro) látok olyan kutyákat amik borzalmasan néznek ki,,,csúnya a szőrük rossz a tartásuk, látszik hogy erőtlenek. Miért szaporítja valaki úgy a kutyáját hogy az aztán egy iológiai roncs legyen...bocsk csak kicsit elragadtattm magam............várom a véleményetiteket, válaszaitokat.
2009. okt. 27. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Bár nem tudom mi az az iológiai roncs, de azt igen hogy ez a kérdés fennt van még 500szor csak máshogy megfogalmazva, valamint hogy lerágott csont, és csak ugyanazt tudja elmondani mindenki amit eddig is, és már unalmas mindig ugyanazt leírni.
2009. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Pénzért.

Nagyon sok ember nem teheti meg,hogy a tenyésztőtől vásároljon.De igényli azt hogy neki is fajtatiszta kutyája legyen.

Ezért szaporítóktól veszi meg a kölyköt,amivel ha nincs szerencséje nagyon pórul jár.

2009. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
hát a pénz miatt!!!!mimás miatt?olyan szívtelenek...eladják a szart aranyáron..
2009. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

*biológiai roncs.......


Egyébként meg sokszor ugyan annyiért vagy 1-2 ezer ft különbség van a tenyésztett és a szaporított kutyák közt.

2009. okt. 27. 18:41
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Mert nekik csak a pénz számít, nem a kutya egészsége. Még mindig nem lehetett kiverni az emberek fejéből, hogy egy kan kutyának nem létszükséglet a szex és hogy egy szukának nem kell ellenie az ivartalanítás elött.

Nemrégiben kiskutyát keresgéltünk. Ha tudnád mennyi kutyagyárosba ürköztünk. Némelyiknek még ilyen-olyan mestertenyésztő címe is volt, de a kutyákat csak pénzforrásnak tekintette nem élőlénynek.

2009. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár igazatok van,azért ez tényleg lerágott csont már...
2009. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem sok különbség van, vagy inkább olcsóbb egy szaporított kutya, de! Neki akkoris megéri, mert neki nem viszi el a pénzt az a sok dolog amit ti megadtok a kutyáitoknak! Ezért néznek ki azok a kutyák úgy ahogy...
2009. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szeretném megkérdezni, hogy nálatok mit jelent a tenyésztés fogalma! Kérlek, lehetőleg mindent mondj el!

Fajta, szukák, kanok, alomgyakoriság, törzskönyv, chip, tetoválás, szűrés, van-e örökbe adási szerződés, ivartalanítási szerződés, látogatjátok-e a kutyáitokat, milyen táppal etettek, mennyi és milyen kiállításra jártok, mikor és mennyi szűrővizsgálatot végeztettek el, mikor fedeztettek először egy szukát.

2009. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A 20:28-as egy borzasztóan jó kérdést tett fel. Ugyanis tegyük fel én egy szaporító vagyok, aki rosszul bánik a kutyáival. De átállítom magam hivatalos tenyésztővé, de tulajdonképpen ugyanazt csinálom mint addig, csak már papírokkal.

Első esetben szemét dög vagyok, a másodikban pedig rendes, tisztességes ember, holott semmi nem változott csak egy darab papír.

Úgyhogy az előbb feltett kérdés (nagyon jó kérdés!!!) válaszára nagyon kiváncsi vagyok, ha feltételezem hogy nem kezd el senki sem kamuzgatni (bár ennek kicsit az esélye).

2009. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Máltai selyemkutyák egy kutyának évente 1 ritkán 2 alma szokott lenni. A szülők oltva, féregtelenítve. Száraztpááal, konzervel, Húsokal (csirke)etetve.

A kicsik oltva féregtelenítve. És a kicsiket nem adjuk el túr korán, hogy minél hamarabb annál jobb és a kicsi lehet h elpusztul a "vevőnél" hanem kb 6 lehet hogy 7 hetes korban adjuk el.



Nem hinném hogy szaporítók lennénk de te tudod.

És amúgy 13 vok csak nyilván a családnak vannak kutyái tehát én is szoktam pl a kicsiket nevelni vagy a nagyokkal jáccani, etetni. A kutyák (nagyok) egyébként nincsennek bezárva, egy kutyára kb 3x3 méter hely jut, de egyébként sokszor vannak kiengedvefutkározni az egész telken órákig.


Remélem kielégítettem a kiváncsi vágyaidat!! :)))

2009. okt. 27. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!