Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős korában tüzel...

Milyen idős korában tüzel először egy kutyus? (Yorki) Milyen nevet adjak neki?

Figyelt kérdés

Mit kell majd akkor csinálnom ha tüzel. Egyik ismerősöm bugyit szokott ráadni, hogy ne vérezzen össze mindent és elszokta zárni. Muszáj elzárni? És mennyit vérzik?

Előre is köszi a válaszokat :)


2009. okt. 27. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
8-10 hónapos koruk körül kezdenek el tüzelni, ami kb. 1-2 hétig tart. Utána még sokáig vigyázni kell rá, hogy ne találkozzon kannal. Ez az időszak eltarthat akár 1 hónapig is, évente 2x. Elzárni pedig nem kell, csak ha van fiú kutyus a közelében akkor elkülöníteni őket.
2009. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Bocsánat, rosszul írtam. A vérzés tarthat el 1-2 hétig.
2009. okt. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

"Ne kérdezz több különböző dolgot egy kérdésben. Akkor írj ki inkább több kérdést!"

Ez kettő kérdés egyben?

2009. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Félévente tüzelnek a kutyák ami kb 3 hétig tart. Vérzés nincs végig a 3 hét alatt. Ez megtörténhet először 6 hónapos korban, de van hogy csak 1 éves kor után. A te kutyéd kicsi, így hamarabbra várható. És mivel gnodolom nem akarsz szaporítani, így ajánlott elzárni. Én ilyenkor nem viszek őket sétálni, ami ugye nem minden házban megoldható! Csak gondolj bele, mit csinálsz ha egy felajzott és nagy kan rátok támad! Lehet hogy a méretkülönbésg miatt nem tudja megerőszakolni, de elég nagy trauma lehet neki, aztán majd olyan kutya lesz aki miatt nem szeretik a yorkikat. Ha csak egyszer is kiviszed az utcára, garantálom hogy fél órán belül legalább fél tucat kan fog a házatok előtt ülni. Persze ha van kert akkor, ezt meg lehet oldani. Sokkal jobb ivartalanítani. De ezt majd te eldöntöd.
2009. okt. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
én úgy emléxe,hogy kb.1 éves kor után.nekem is van 1 westiem(west highland whte terrier:D)
2009. okt. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

A tüzelés nem fajta függő. 7 hó-1 év között szoktak először tüzelni, a tüzelés 3 hétig tart.

A kanok rajzását, a vérzős napokat, a séták alatti idegeskedést, az ivarszervi betegségeket megelőzendő, a legegyszerűbb 7-8 hónapos korában, az első tüzelés előtt ivartalanítani.

2009. okt. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
érdemees ivartalanítani,én is ivartalanítottam a lány yorkimat és nem bántam meg.
2009. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2009. nov. 13. 12:47
 9/9 anonim ***** válasza:
elnevezheted a gyakori viselkedései,színe,termete,vagy ami a kedvenc játéka,amit játszik(nem teljesen úgy ahogy te nevezed,hanem eltérő szóval,de legyen benne olyan,ami arra a tevékenységre is utal!)sok minden alapján el lehet nevezni.De ahogy gondolod:D Amúgy amikor az én kis termetű szobakutyám tüzel,akkor én is bugyit adok rá;)
2009. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!