Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan ritka a dalmata?

Miért olyan ritka a dalmata?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 12:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Drága?

Expresszen szinte mindegyik 15.000 Ft, egy 20.000 Ft-osat láttam.

2009. okt. 28. 15:48
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Dalmatám és imádom , okos és nagyon szép kutya ! Igaz,hogy ritka!Azt nem tudom hogy miért--->talán azért mert szerintem ez a legszebb kutyafalyta :P :D
2009. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is ritka. Én még nem láttam élőben dalmatát. De nagyon szép kutyák.
2011. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A dalmata mentés épp dugig van mentendő dalmatákkal, ha valaki nagyon szeretne egyet!
2011. márc. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A szépségéhez képest egyáltalán nem drága.nekem 2 van.sok bosszúságot okoznak,mégis imádom öket.ezt tudják!a bezártságot rosszul viselik.ha kevés idövel rendelkezünk,ne a pöttyöst válasszuk.a 'leül'ön kivül nem sikerült mást tanitanom nekik.
2011. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek azt hiszik,h cuki kutyi,aztán ahogy növekszik elkezd rosszalkodni és ezredszer is cafatokra szedi a szemetet,szabadulómüvész,lopkodja a cipöket,a 20dik hörcsögömet is megette.elég sok vacak tulajdonsága van,őt igy kell elfogadni.amugy mióta 2 van kevesebb a gond.vszinü elszorakoztatják egymást.akármilyen rosszcsont,imádom!
2011. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ritka, mert nehéz természete van. Önfejű, hiperaktív, általában nem barátságos és ha nincs jól nevelve könnyen agresszív lehet. (Mondom ezt úgy, hogy elég sok dalmatát ismerek.)

Persze nagyon aranyos kutya is lehet, ha az ember rászánja az időt és az energiát.:)

Egyébként “rendes” kutya semmilyen fajtából nincs 15.000 forintért, a fajtatiszta kutyák 100-150 ezer forintnál kezdődnek.(A dalmatánál ez szerintem még több is.) Ez alatt szaporítótól veszed a kutyát, ahol nagy eséllyel beteg az állat, túlszaporítás miatt jellem is rosszabb. De fajtamentéstől ingyen is be lehet szerezni. ;)

2020. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!