Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt lehet házban tartani?

Kuvaszt lehet házban tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ez a fajta, mert önnálló, lojális éa magyar. Tudom, hogy hely igényes, de ahol lakok ott nem lehet udvarontartani, mert mérgezik, savval öntik le, verik kerítésen keresztül a kutyákat ( rohadna meg az ilyen ember). Kennelben is tarthatnám, de akkor már inkább bent tartom. Nappal lehetne kinnt, mert akkor biztonságban van, de stére nem merném kinnt hagyni. Sétálni is vinném naponta 2-3 órát. Csak fél évig kellene így megoldanom, mert el fogok költözni külföldre
2013. aug. 11. 02:55
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a költözés előtt vegyél egy kölyköt, így a szállítása is egyszerűbb lesz. Ezek nem szobakutyák. Viszont ha csak este tartanád bent, megoldható a dolog, fél éves koráig mindenképp.
2013. aug. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak sötétedés után kellene bent lenni
2013. aug. 11. 04:19
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodtan tarthatod bent, ő is örülne neki.
2013. aug. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha megvan neki az intenzív nappali mozgása, akkor éjszakára bent lehet, hiszen legjobb esetben csak aludna. Viszont ne csússz el vele, nehogy a fejedre nőjön mozgásigény szempontjából. Külföldön kertes házad lesz?
2013. aug. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Bár a kuvasz kb. az egyetlen fajta, amire azt mondom, hogy nem való lakásba, de ilyen feltételekkel nem lenne gond. Sőt, szerintem minden kutya örül, ha éjjel a gazdi közelében lehet.
2013. aug. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyenlőre szerintem várj még a kuvasz megvételével. Bár nem ismerem az anyagi helyzetedet, illetve azt sem, hogy hova mész külföldre lakni. Tanácsom az, hogyha 110%-ra biztos vagy benne, hogy tudod a kutyát magaddal vinni, akkor szerezz be egyet. De ne az legyen szerencsétlennek a sorsa, mint nagyon sok kutyusnak.

Egyébként bőven jó ez a tartás. Mi anno a komondorunkat tartottuk bérházban 5 hónapos koráig, utána ment nagyimhoz. Semmi probléma nem volt belőle, hogy bent lakott :)

2013. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
100000 százalék, hogy ki tudom vini. Anyumhoz költözök angliába. A vizslánk már ott van legszívesebben már msot elindulnék, de nég tengernyi dolgom van. Ot is kertes házban fogok lakni
2013. aug. 11. 09:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Még néhány kérdés: melyik tenyésztőtől érdemes veni? mennyibe kerül?
2013. aug. 11. 09:43
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
2013. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!