Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan emberek,...

Miért vannak olyan emberek, akik a kertvárosokban "kicsapják" a kutyát, hogy sétáltassa meg magát, aztán kész?

Figyelt kérdés

Veszélyes dolog. A gyerekem imádja a kutyákat, és nem rég megharapta egy ilyen kicsapott eb. Szerencsére nem komoly a sérülése, nekünk is vannak kutyáink, és azt hiszem értünk is hozzá, amennyire egy felelősség teljes gazdinak kell egy hobbikutyához. Én sosem csapnám ki csak úgy ezer és egy okból, nem mondom, hogy nem fordul elő, hogy rövidebb a séta, mint szeretnénk, de igyekszünk pótolni, mert a séta nem csak a kutyáknak, de a családnak is nagyon jó.


Szóval ezek az emberek ennyire lusták, és nem is szeretik a kutyáikat? Vagy minek van?


2009. okt. 26. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Lusták nem értenek hozzá, tudatlanok, naívak (nem lesz semmi baja), nem ismerik a kutyájuk (úgysem bánt snekit, nem verekszik stb) és még egy csomó oka lehet. Én sem örülök ezeknek... Azt imádom a legjobban mikor megyek a szabályosan vezetett kutyámmal erre odarohan egy másik, és agazda üvöltöz, hogy nehogy elkergessem mert megharap! Nem hogy visszahívná és megkötné. Csak áll a kapuban és trécsel vagy visszamegy a házba.
2009. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem értenek hozzá, nem gondolnak bele, hogy mi történhet. Egy nyaraláson az egyik ilyen kutya minden ok nélkül megtámadta a rokonaink kutyáját, másnap pedig felkergette az öcsémet egy fára. :( Nagyon utálom az ilyesmit.
2009. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nállunk is van ilyen sajnos:(A szomszéd ezt csinálja és egyik nap elütötte egy kocsi.Mi már csak azt láttuk hogy temeti és siratja.De nem tudom miért nem képes az ember ha nem sétáltatja akkor legalább az udvaron biztonságban tartani.Mert szerintem az 100-szor jobb ha nem sétáltatják a kutyákat mint igy hogy ugy engedik ki őket hogy majd haza jön.Nállunk volt olyan hogy 2 ilyen kutya összeverekett és a gazdáik nem is csináltak semmit a kutyák abba hagyták és behivták az udvarba és kész,másnap ugyanugy kiengették őket.Én imádtam a kutyámat póráz nélkül sétáltatni de én ha elengedtem akkor visszatudom hivni ha van valami, nem ugy mint ezek az emberek,és én inkább mostanság csak pórázon sétáltatom a kutyám az utcán mert sajnos rontottak már neki és éppen akkor amikor megfogtam.Mi pesten lakunk a külvárosba a főút közelébe és itt is kiengedik szegényeket,pedig itt vannak kocsik is bőven.


És igen ennyire lusták hogy még 10 percet se tudnak a kutyáikra szánni.

2009. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Én bevallom őszintén, nem szoktam sétáltatni, mert van egy nagy kert, és egyésznap vele foglalkozok, labzádunk, szaladgálunk, persze van, hogy erdőbe sétáltattam, (nem vadásztattam!) És itt van 3-4 ház után egy nagy rét, van, mikor haza jövök, kiszöknek 3 an, elszaladnak oda. ott vannak 1-2 percet kergetőznek, és vissza jönnek. És vissza jönnek. Tudom, nem szép dolog, de csak ritkán fordul elő, és nem bántottak senkit, semmit, és nem ártanak senkinek, semminek.
2009. okt. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Én szinte minden nap viszem a kutyáimat sétálni, de a városban csak pórázon, a kutyafuttatón pedig anélkül. De nem volt gond még sosem (11hónaposak),mindig visszajöttek, és senkit sem bántanak,mivel igyekeztem minden helyzetre szocializálni Őket,ami történhet.

Viszont előtte volt egy pulikeverék szukánk, és vele a városban is sokat sétáltunk póráz nélkül,mert sosem csinált bajt,egy szóra visszajött,sose ment el tőlem. Nyaralónknál is mindig így vittem, és mikor elfáradt vagy megunta, akkor mondtam neki,hogy menjen haza, és tudta akkor,hogy hazáig futás. Mindenki mellett elszaladt,kocsik,macskák,kutyák mellett is, sosem jutott eszébe megtámadni(a kutyámnak betanítottam,hogy csak a füvön mehet, az úton nem). Szóval én jobbnak látom a pórázos sétát ha nem tudja visszahívni a gazdi a kutyát,bár annak is oka van. Én nyugodt szívvel elengedem az enyémeket, de egyedül sosem engedtem/engedném őket sétálni.

2009. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!