Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya a falkavezér akkor...

Ha a kutya a falkavezér akkor az ember hogyan tudathatja vele hogy nem Ő a vezér hanem az ember?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne.
2009. okt. 26. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erről szól pl. Jan Fennell: Kutyapszichológia c. könyve. Olvasd el, megéri! Fellelhető a neten is letölthető formátumban.
2009. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már elolvastam nagyon hasznos könyv csak azt nem értettem benne hogy séta elött hagyni kell hogy had viháncóljon a kutya,eddig rendben,de meg kell várni hogy lenyugodjanak és csak akkor rátenni a pórázt és elindulni vagy hogy?Kérlek ezt magyarázzátok el.És még irhattok erről a falkás dologról.Nemsokára lesz kutyám és érdekel,nehogy elrontsam.
2009. okt. 26. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam, mióta tudatosan neveltem 2 kutyát, mindegyiknél az erélyes hang volt a jel számukra, és a szigorú tekintet. Ezek így együtt. Hozzáteszem kölyökkorban. Mindegyik kb. 4-5 hónapos korában tudta meg, ki az úr a háznál. A 2 kutya, nem egyidőben volt nálam, hanem teljesen más generációt képviseltek. Mindegyik kuvasz. Nekem az a módszerem, hogy hagyom őket kibontakozni, amikor még kis ártatlan kölykök, és szelíd, szerető szóval bíztatom, vagy fegyelmezem őket. Ezt addig csinálom így, amíg el nem érik azt a kort, (az én kutyáimnál 4. 5. hónap tájékán volt) amikor egyre inkább az ő akaratuk kezd dominálni. Ez a pont akkor érkezett el, amikor már kezdték meg sem hallani, amit mondok nekik. Nem erőltettem én semmit, hanem amikor egyértelműen figyelmen kivűl hagyták a kérésemet, (pl: gyere ide, menj a hejedre, gyere vissza, mert esetleg kifutott az első udvarba, a virágoskertbe kapunyitáskor)akkor elkezdtem szépem kérni, erőteljesebben, utána még határozottabban, de ez egyiknél sem okozott nagyobb hajlandóságot. Na ekkor, amit még tőlem soha nem hallottak, teljes hangerőből nyomatékosan ráüvöltöttem, és hírtelen majdnem megállt bent az ütő a meglepettségtől. Akkor szembesült vele mindegyik, hogy ilyen is tud lenni az ember. Azóta mindíg csak addig emelem fel a hangomat, ameddig feltétlenül szükséges. Mindegyiknél kb. 4x 5x megismétlődött ez a rákiálltás, mire elég volt egy kisebb hangfelemelés is ugyanahoz a az eredményhez. Pár hónap után, szép szóval lhetett velük bánni. Most 1,5 éves a 2. nevelésű kuvaszom, de kb. 8 hónap is eltelt azóta, hogy kellett volna őt erőteljesebben fegyelmezni. Valószínű már nem is kell többet, az előzőnél is így volt. Egyszer megtanulják a rendet, utána már a legjobb barátok vagyunk.
2009. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vezerdinka ***** válasza:

20 éves lány vagyok, mióta az eszemet tudom, nmet juhászaink voltak (5 éve nincs). megfordult nálunk 4 kutya (mindig párban voltak: szuka-kani). Az, hogy egy kutyának meg tudd mutatni, hogy te vagy a gazdi, nem sokon múlik. egy bizonyos szinten a kutya is ösztönállat, de közel sem annyira, mint pl a macska, ami pl csak addig a te macskád, míg te eteted. a macskának nem is magyarázod meg, mi a szitu. (van macskánk, tudom.)

Azt viszont, hogy te vagy a falkavezér, ne akard egyik kutyának se bebizonyítani, mert ezt a fogalmat (hogy más a falkavezér), nem tanítod meg.

gazdinak lenni: te eteted, ergo neked engedelmeskedik.

falkavezérnek lenni: egy bizonyos területen lévő "falka alfahímjének" lenni - vagyis az adott terület feletti uralom.

hiába te vagy a porta tulaja, ha egy másik kutya betéved a portára, nem te fogod felborzolni a hátadon a szőrt, vicsorítani és bebizonyítani, hogy a tiéd a terület. nem te jelölöd meg végigcsorgatva az udvart, stb. (persze ezt mind a jobbik esetre értve:)

a kutyának kell ezt megtennie, ergo az az ő területe.

ne akarj tehát minden értelemben a falkavezér lenni. foglalkozz vele, gondozd, beszélj neki... bár ez attól is függ, milyen az a kutya. mert nekem a német juhászok olyanok voltak, mintha a 3. és 4. testvéreim lettek volna. lehet, hogy egy pincsivel nem lettem volna meg ilyen jól;) - ha érted.

de egy jó tanács, ami mindig igaz: amit adsz, azt kapsz:)


sok sikert!

2009. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el a két legfelső anyagot:


[link]


ha van kérdésed írj nekünk nyugodtan a honlapon van elérhetőség.

2009. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!