Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Süni-gondok! Van valami...

Süni-gondok! Van valami teendő, lehet baja tőle? Tanács?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hetekben éjjelente a kutyám elkezdett egy-egy kertünkbe tévedt sünit inzultálni. Eddig csak ugatta őket, én nem is nagyon ébredtem fel rá, csak apukám mindig lement, elszállította és biztonságba helyezte a sünit. Most megint erre keltünk, lementem és most először a szájában volt a sün, sajnos nem is akarta elengedni, de aztán apa kivette a szájából (sajnos én félek a sünöktől). A süninek szerencsére nem lett baja, csak tartotta a kutya, bár gondolom, hogy később lettek volna tervei vele. Megnéztem a kutya pofáját és nem láttam rajta semmi szúrásnyomot, de mégcsak nem is érzékeny neki, engedte, hogy megnézzem a szájpadlását, stb (mondjuk nem tudom, hogy nem szúrta meg magát?!). Van valami teendő ilyenkor, lehet bármi baja a kutyának? A másik pedig, hogy mit tudok tenni süni-ügyben? Miután csak éjjel jönnek elő, nem tudom, hogy közömbösítsem a kutyát e téren, na meg mire lemegyünk, addigra már általában olyan felfokozott ösztönállapotban van, hogy nem igazán hat semmi. Most is, elvittük a sünt, a kutya még vagy húsz percig keresgélte, hol lehet. Azóta bejöttem, de gyanítom, még mindig várja, hátha előjön. Találkoztatok már ezzel a problémával?

2013. aug. 7. 03:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem vérzik a szája, nem dagadt fel, vagy ilyesmi, ráadásul még hagyja is, hogy nyúlkáljatok, akkor nem lehet baj. Mindenesetre nézzétek meg holnap a világosban is.
2013. aug. 7. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Meg kell keresni a rést a kerítésen és ki kellene javítani, hiába viszitek el, így mindig visszajön, főleg ha kaját is talál az udvaron. Sokféle fertőzést és élősködőt hordozhat a sün, azt csak remélni lehet, hogy ez csak bolhás volt és a kutyára nem került át. Esetleg kezeld le a kutyát advantix spot-tal, vagy Héry Zéróval, egy jófajta nyakörv is megteszi. Ha megoldható, ne engedjétek a kertbe addig amíg a süni ki nincs zárva.
2013. aug. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig mi is csak elköltöztettük éjszakánként a süniket, aztán meguntuk a dolgot és nagyon keményen, nagyon határozottan letiltottuk róla a kutyát. Ez nem a felfokozott ösztönállapoton múlik, olyankor is tudni kell tiltani, sőt! Annyira sikerült, hogy egy méternél jobban nem merte megközelíteni a sünit. Azután körberaktam a sünit jutalomfalatokkal, odahívtam a kutyát és egyenként megetettem vele a süni körül a jutalomfalatokat, majd otthagytam őt a sünivel. Azóta vagy figyelmen kívül hagyja őket, vagy esetleg odajön hozzám szólni, hogy talalt egy sünit és odavazet hozzá, de nem ugat, nem bántja.
2013. aug. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt süni kontra kutya balhé. Egy idő után a kutya megtanulta, hogy a süni nem játék. Azután béke lett, egyszerűen nem foglalkozott (-tak), a sünnel.
2013. aug. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kerítést kellene megcsinálni, hogy nem tudjon bejönni. Hozzánk is jár egy, de szerencsére már az első nap észre vettem, letiltottam, most csak annyit csinál, hogy odamegy és lepisili. :)
2013. aug. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszi a válaszokat!

Foresto nyakörv volt és van rajta, az elvileg véd bolha ellen, remélem, hogy így nem lesz gond. A süni mindig éjszaka kerül elő, akkor meg sajnos nem hozhatom be a kutyát, csak nappal bejárós, a szüleim ebből nem engednek.

Viszont megpróbálom megbeszélni velük, hogyha hallják, hogy a kutya kezdi a vonyítós észrevettem-a-sünit hangjait, akkor csörögjenek rám és én kimegyek, hátha sikerül letiltani róla, talán ez lenne hosszú távon a megoldás. Na meg megpróbálom megnézni, hol lehet rés a kerítésen.

2013. aug. 7. 08:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!