Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ír szetter jó dog-dancing...

Az ír szetter jó dog-dancing kutya? És itthol meg tudnám tanítani dog-dancingelni?

Figyelt kérdés

én egy kisvárosban lakom, és egyedül a környékről én csak Nyíregyházi kutyasulikról tudok. az meg hozzán hát 30-40 perc. :S

Én nem is tudom, hogy jó dog-dancing kuytya e az én Kyrám( 4 éves ír szetter).

PLS, segítsetek...!


2009. okt. 26. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Menten bexarok!Minek kell táncolni egy kutyának???Te már megtanultad a segged nyalogatni?
2009. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
:"DDD
2009. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

30-40 perc?!

pesten tudod milyen menetidők vannak?



Fenemód sok ideje van egyeseknek.

2009. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

30-40 perc nem is sok.

Én ennyit városon belül is autózok.


Otthon nem fogod tudni megtanítani, pláne nem ennyi idősen. Nem hiába oktatják ezt iskolában!

2009. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Az eslő válaszolók csak saját magukat égetik le a tudatlanságukkal. Miért kell idejárni beszólogatni ha azt sem tudjátok miről van szó?

Dogdancinghez nem kell kutyaiskolába járni feltétlenül. Amúgy tényleg nem sok az 30-40 perc. Vannak jó könyvek, és a youtube-on jó videók! Meg az egyik kutyás újságban volt egy sorozat erről.

2009. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Előző vagyok. Nincs is olyan oktatás az iskolákban, hogy dogdancing. Otthon bárki tudja tanítani. Ha nem megy akkor a kutyával egyéb nevelési gondok vannak.
2009. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem azért tettem fel a kérdésem, hogy sok pofátlan ember idetolakodjon, és beszólogasson.

Egyáltalán nem a te dolgod kiscsillagom, hogy én "ki tudom egy naylni a seggem", vagy hogy én mit csinálok a kutyámmal.


Igen 30-40 perc.

Talán pesten annyit kell autókáznod.

Én azzal ki a k**va eget csináljak?

Az én dolgom mennyit autókázok, hogy mennyi lesz a benzin.

Sry, hogy én nem vok olyan gazdag.... -.-


Szánalmasok.. -.-


Akik pedig vették a fáradtságok értelmes választ adni, köszönöm :Đ

2009. okt. 26. 13:35
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Hogy a frászba ne tudna megtanulni dog-dancingelni? ;)

Amit videokon látsz összeállítások, azok komoly, akár több éves munka eredményeinek egy bemutatója.

Nagyon sok idő, türelem, kitartás és következetesség kell hozzá. Idő, amíg a kutya is megérti, miről van szó, és elkezdi élvezni.

A dog-dancing alapja a motiválhatóság és az engedelmesség.

Tehát ha neveletlen, nem fogad szót, vagy egyáltalán nem játékos vagy nem érdekli a jutalomfalat, akkor az első lépés ezeknek a helyreállítása.

Utána jöhet a tanítás: kezd el: ül, fekszik, szia, kerülj meg, hempereg, szégyelld magad, marad, hullahopp karikán lábad felett átugrik, ilyenek. Majd ezeket kombinálhatod, bonyolíthatod.

A feladatot mindig jutalomfalattal tanítjuk, ennek legjobb példája a kerülj meg: a jutifalis kezed vezeti a kutyát a tested körül. A jutifalis vezetés mellé kézmozgást (pláne a hemperegj=forogjnál) és vezényszót is kell társítani.

Az elején ahogy valamit valamennyire jól csinál, jutalmazd meg. Ha már gyakoroltatok sokat (mittomén 3-4 hét), akkor a jutifali csak a tökéletesen végrehajtott feladatokért járjon. Ha vmit rosszul csinál, ne szidd meg, csak ne kapjon jutifalit és mondd mellé, hogy nem (nem jó, nem így stb.).

Ne keverd össze a dolgokat, egyszerre 1 dolgot tanuljatok, és bemelegítésként mindig a már megtanult dolgokkal indítsátok a napi gyakorlást.

Olvasgass dog-dancinges cikkeket, a youtube-on nézz videokat, abból tudsz ötleteket meríteni.

Sok sikert és kitartást!

Én kaukázusit tanítok trükkökre, hát nagyon jókat szoktam röhögni gyakorlás közben :). És mivel az enyém nem játszik más kutyákkal, így ez nagyon jól elfárasztja, kimeríti szellemileg. Arról nem is beszélve, hogy vele vagyok. :)

2009. okt. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!