Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért írják ki a Pilisi...

Miért írják ki a Pilisi Parkerdőben, hogy pórázra kell tenni a kutyát, ha valójában nem kell?

Figyelt kérdés
Mert nem kell az tuti, a hétvégén kirándultunk ott 4 kutyával és az erdő rendészet kocsi is vagy 4X elhajtott mellettünk, de ránk se hederítettek. :D
2009. okt. 26. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert valójában kell, csak nem ellenőrzik :D
2009. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért írják ki, hogy a kutyák ne zavarják a vadon élő állatokat.
2009. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha elkóborol 100 méterre a kutya az erdész nem lát téged akkor lelövi.


Na azért van kiírva , h ezek után ne panaszkodjál.

2009. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szabály nem az erdő rendész érdekét szolgálná hanem a tiedet!


Ha te vállalod a felelősséget hogy esetleg kilövik, ha nem vagy látható közelségben vagy üldözni kezd egy vadat akkor lelked rajta.

2009. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jaja én vállalom, mivel a kutyusom tapadósabb, mint a matrica és már akkor ujjongok, ha 10 méterre eltávolodik tőlem. :D

Amúgy meg nem panaszként írtam... Mellesleg, meg ha éles lövészet van, az ki van írva. A vadon élő állatokat meg Én, mint ember legalább annyira zavarom, mint a kutyám, nem?

2009. okt. 26. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, nálunk elég ha 30 méterre elmegy, és az sem baj ha látja a gazdát, akkor is lelőheti. Pedig ez még csak szántóföld, határ. Úgyhogy ez nem olyan vicces. A kutyád bármit megláthat és akkor elszalad...
2009. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De ez hogy van, hogy lelőheti? Meg amúgy is miért lőné le? Az miben jó neki? Trófeának, pörköltnek nem épp szerencsés... Vagy ez egy olyan dolog, mint nálunk az, hogy a nyugdíjas házban valami vén nyanya azzal szórakozik, hogy borotva pengét meg mérgezett párizsit dobál a kerítés mellé?


(Amúgy elég jól be van tanítva kutyám, meg azoké is, akikkel bandázni szoktam, de ez tényleg durva... Ha nem engedhetem el, minek vinném kirándulni?)

2009. okt. 26. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el, minden benne van!

[link]

2009. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem durva, ez így van a vadak érdekében. Mert nekik nem kell tudni, hogy a te kutyád meg nevelve. Amúgy meg a nevelés nem biztos hogy segít ha előjönnek a vadászösztöeni vagy megijed és megugrik. Ezt garantálom. Nem egy kutyám volt már.
2009. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A (3) bekezdésben foglaltak nem vonatkoznak a felismerhető jellel ellátott, rendeltetésüknek megfelelően alkalmazott vadászkutyára, valamint a vakvezető kutyára.


Honnan tudja a vadász, hogy a kutyám alkalmazott vadászkutya-e? Milyen jelzést szoktak alkalmazni?

2009. okt. 26. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!