Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy ez már nem...

Honnan tudom, hogy ez már nem csak játék?

Figyelt kérdés
A kutyák ugye néha elég durván játszanak. Azt olvastam, h ha az egyik megadja magát, a nyakát mutatja, a másik fölé kerül, és van bennük egy "automatizmus", ilyenkor nem bántják a kevésbé domináns kutyát. Ha mindez megtörténik, de a domináns kutya nem akarja ereszteni a másikat, ilyenkor mi a teendő? Bántaná, ha nem választják el őket?
2009. okt. 25. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
mielőtt ez a "játék" elkezdődik a kutyák a két melsőlábukat előre nyújtják?
2009. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
mert ha ezt nem teszik meg akkor ez bizony nem játék
2009. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem fogod tudni kitalálni. Van amelyik kutya nem bántja, van amelyik szó nélkül neki megy és nem érdekli semmilyen testbeszéd még a megadás sem. Az egyetlen amit tehetsz az az hogy nagyon megválogatod kivel állsz le. Nem nagyon tudsz mit tenni amikor egy roti elkapja a kutyád. Velem már megtörtént... :( Elvileg normális ez a gátlás de egyrész mára már eléggé elfelejtették ezt a kutyák, másrészt ez falkán belül van, és egy idegen kutya nem a falka.

Szerintem ehhez érzés kell. Sokszor van amikor összeverekednek a kutyák de igazából nem sértik emg egymást. és van amikor ki is nyírhatja. Szerintem ha ilyen történik akkor meg fogod tudni különböztetni. Már minden kutya más. Mi találkozunk olyannal, aki kedves volt majd hátulról nekünk jött, volt aki ordítva támadt nekünk de nem sértett meg, és volt aki hang nélkül. Manapság már a kutyák sokszor nem "beszélik a saját nyelvüket", nem értik meg egymást. Vagy mégis mit gondolnál olyan kanra aki meg akar ölni egy/több tüzelő szukát? Szóval a legjobb ha vigyázol.

2009. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A játékot könnyen meg lehet ismerni, teljesen máshogy viselkednek a kutyák, mint amikor verekszenek.
2009. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg olyan kutyák közé vinni a sajátodat, akikről tudod, hogy jól szocializáltak. Azok értik a jelzéseket és jól szocializált kutyák között ritkán van durva verekedés. Kis csetepaték előfordulhatnak, de azokba nem kell beleavatkozni, hadd játsszák le inkább maguk között.

Ha eldurvulna, sok mindentől függ, mit kell csinálni, ezt nem lehet így elmondani. Nem mindegy az sem, hogy két amstaff verekszik össze vagy két westie vagy egy palotapincsi egy dobermannal (van ilyen, szerintem már mindenki látott hasonlót...). De ha leírsz eg ykonkrét szituációt, lehet könnyebben tudunk válaszolni.

2009. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
A vödör hidegvíz általában segít szétválasztani őket, ha ez sem akkor marad a lapát!
2009. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az én kutyám még fiatal, érdeklődik minden másik után, és már van is néhány kis haverja. Ez a kutya, nem írom le milyen, de egy "eredetileg harci kutyának kitenyésztett" kutyáról van szó. A nemük azonos. Szóval az enyém már meghúzza magát, nem is konfrontálódik vele, de ő nagyon durván letámadja mindig, az én kutyám már nyüszít szegény hátonfekve. Egyébként majdnem egyidősek. A kérdést azért tettem fel, mert kíváncsi lennék, hogyha nem választanánk szét őket, lehet megoldódna köztük ez a dolog, és utána békésen tudnának játszani. Viszont a másik kutya nagyon durva, és nem merem hagyni ezt. Szóval hát nem tudom.
2009. okt. 25. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, ha a másik ennyire durva és nincs rendesen szocializálva, lehet nem kéne hagynod, mert könnyen eldurvulhat. Nagyon rossz esetben még a Te kutyádat is érheti emiatt olyan trauma, ami örök ellenszenvet vált ki majd belőle bizonyos kutyák iránt.

Ha a tiéd jól tud viselkedni a többi kutyával, akkor inkább más kutyákhoz vidd, ne ahhoz.

De mivel írod, hogy "harci" kutya, kérdezd meg a többieket is, nem zavarja-e őket. A mi környékünkön a kutyások közt ez íratlan szabály, hogy "harci" kutyát csak úgy hoznak be a falkába, hogy megkérdezik és ha valóban jól szocializált a kutya. Akit ismerünk már, nem bánjuk. Csak néha volt már gond, ezért jobb az óvatosság.

Van egy csaj, neki bull terrierje van. Egyébként nagyon jó fej a kutya, semmi galibát nem okozott soha, de ő nem mer kockáztatni, ezért egy hosszú, 10 m-es pórázon ereszti közénk a kutyáját.

Viszont van a falkában boxer, amstaff és semmi baj nincs velük, megtanultak viselkedni, kiskorukban szocializálódtak, hála a felelős gazdiknak. :)

2009. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!