Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudassam a kutyámmal,...

Hogyan tudassam a kutyámmal, hogy miért megyünk sétálni?

Figyelt kérdés
Kölyökkutyámmal naponta többszört megyek sétálni a wc-zés miatt, ő azonban nem nagyon akarja megérteni. Pisi néha sikerül, de kaki nem nagyon. Lehet, hogy a sok külső i nger zavarja, nem tudom. Nem akarom túl sokáig lent sétáltatni, mert nem szeretném ha megfázna!
2009. okt. 25. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Egyszerű, mondd meg neki XD Pajtás azéret nem megyünk sétálni, mert nem végzed el a dolgodat odalenn XD
2009. okt. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Addig lent kell vele lenni, amíg nem pisil, kakil. Ha már megvannak az oltásai, nem lehet baja. Ha fázós, adj rá kabátkát. Aztán ha sikerült valami, nagyon- nagyon dicsérd meg! Esetleg séta közben adhatsz neki valami kis kajcsit, ami beindítja az emésztését. :)
2009. okt. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsétlen teljesen meg van zavarodva. Inkább ajándékozd el olyannak, aki megfelelő körülményeket tud biztosítani (kert), mert kutya nem való lakásba, az csak szenvedés neki. Csak éppen ő nem tudja elmondani. Szép kis gazdi az ilyen.
2009. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Utolsó hozzászóló neked meg csak gratulálni tudok. Gondolom Te is óriási kutyatulajdonos vagy.
2009. okt. 25. 08:48
 5/9 anonim válasza:
32%
Mutasd meg neki.Kakkants egyet a fűbe előtte!
2009. okt. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mért kell a kérdezőt lenézni? Gondolom első kutyája. Egyszer mindent el kell kezdeni. Vagy te úgy születtél kedves mogorva válaszoló, hogy mindent tudtál a kutya tartásról? Kétlem.

Minél gyakrabban viszed le sétálni annál hamarabb szoba tiszta lesz. Ha produkál valamit akkor dicsérd meg, vagy adj neki juti falatot. Mennyi idős a kutyus? Oltásokon túl esett már? Ha még nem kapta meg az össze oltást akkor ne vidd ki az utcára, inkább szoktasd a lakásba papírra vagy lehet kapni kutya pelenkát is, mondjuk szerintem a papír jobb, mert nem kerül pénzbe. Ott az a sok szórólap amiket bedobálnak a postaládába, másra úgysem lehet használni.

2009. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az elején még nem várhatod el, hogy mindig sikerüljön. Viszont ha elvégzi a dolgát, akkor hatalmas dicséret, jutalomfalat! :) Hidd el, előbb-utóbb megérti, de attól még nem biztos, hogy a lakásba nem fog becsúszni a dolog. (Egy ideig.)

Attól ne félj, hogy megfázik, én is azt mondom, hogy akkor adj rá kabátkát, ha pedig vizes lesz, törölgesd meg, ha fölmentek.

2009. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is ilyen problémával "küszködtem". elmentem sétálni a kutyával, és egész séta altt semmit se csinált, itthon viszont igen, aztán a végén elértem azt hogy az udvaron csinálta, és a házba már nem (mert van egy kis udvarunk, de mivel benti kutyánk van, nem bírná kinn..) és akkor miután már megkapta az oltásait meg már több időre is kibírta (kb. 5 hónapos asszem vagy előbb, már nem emlékszem) elmentünk egyik alkalommal hosszú sétára, és séta közbe már nem bírta visszatartani, így útközbe végezte el a nagy és kicsi dolgát is, és nagyon megdícsértem adtam neki jutalomfalatot is, és azóta berögzült neki, hogy ez jó. Így mostmár várja minden nap a sétát, hogy együtt lehessünk, és elvégezhesse a dolgát. :) csak így tovább, sok örömet a kutyushoz. :) a többiekkel, akik nem tudnak normálisan válaszolni, azokkal meg ne foglalkozz.
2009. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek!
2009. okt. 26. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!