Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok nekünk?

Milyen fajtát ajánlotok nekünk?

Figyelt kérdés
Rövidszőrű,közepes termetű, nyugodt fajtát panel lakásba.Még miellött leszolnátok hogy panelba akarjuk,leirom hogy mennyit mozoghatna.Én 8-re járok dolgozni 8 órát.A párom is.Mozgós pár vagyunk(a munkába nem fáradunk el)Szóval ha hazaérnénk onnantól már bármennyit tudunk sétálni,meg reggel is letudja valamelyikünk vinni max 45 percre. Hétvégén én szabad vagyok mert nincs munka a párom viszont nem.Tudnám vinni majd kutyák közé.A kutyasuli nem megoldható de itt a környéken vannak parkok ahová vihetjük.Milyen fajtát ajánlasz?
2009. okt. 24. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Keveréket, menhelyről!

Evvel két kutyát mentesz meg, azt amelyiket kihozod és azt amelyik számára fölszabadul a hely. :)

2009. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

elsőnek igaza van:nekem is menhelyről van a kutyusom. már pici korban látszik, mekkora szőre lesz és kb. milyen termetű, nem nyúlhatsz mellé:) meg persze van sok fajtatiszta is!


és örülök, hogy gazdi leszel!!!

2009. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Angol Cocer Spániel! Nekünk is az volt és lakótelepen laktunk a nőstények nyugodtabbak! Potosan egy nap hányszor tudnád levinni?
2009. okt. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentőktől vagy menhelyről szerezzetek fiatal kutyát.

A kutyasulit azért gondoljátok meg, mert szakszerű segítséget kaphattok ott.

2009. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát reggel letudnánk munka elött vinni max 45 percre.Amikor meg hazaérünk akkor meg bármikor letudjuk vinni meg le is vinnénk hogy egy az hogy kifutkározná magát meg mi is szeretünk a levegőn lenni.

A kutyasuli azért nem megoldható mert másfél órára van és az tömegközlekedéssel elég hosszú út szerintem egy kutyának oda-vissza.De szeretnénk vinni majd a kutyust.A párom meg én is csak kutyát szeretnénk az mindegy milyen fajta.A menhelyen gondolkodunk.Köszi a válaszokat.Még irhattok ha tudtok valamit segiteni.

2009. okt. 24. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:

beagle?!


én leginkább felnőttet ajánlanék, mert ők már nyugodtabbak,jobban birják az egyedüllétet,nem szedi szét a lakást amikor dolgoztok.

Viszont a beagle ha mozgásról van szó, akkor nagyon feltud pörögni,játékos, örök kölyök:)

A beagle fajtamentésnél érdeklődjél, biztos tudnak ajánlani nektek kutyust :)

2009. okt. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondhatok Havanese.Bár hosszú szőrű fajta de le lehet vágatni neki és ráadásúl ezeknek a kiskutyáknak nem hullik a szőre és nem vedlik.Nem lesz tőle csupa szőr a lakás!Ha rövid a szőre akkor nem nagy cucc az ápolása,éppen annyi csak mint az összes többi fajtának.Nekem is lyen kutyusom van és nyugodt szívvel mondhatom hogy mindenhez könnyedén alkalmazkodnak és minden helyzetben helyt állnak.Pici termetük ellenére ami gyakran 5-6kg is lehet nagyon ellenállóak és nagyon mozgékonyak.Nincs bennük olyan vágy hogy átvegyék a családfő szerepét és ők legyenek a főnökök.Éppen ezért nem is igényel kutyasulit amit írtál is hogy nincs a közelben.Persze azért őket is kell tanítani de csak az alapokra.Olyan okosak hogy meg nem szólalnak és ezzel minden Havanese gazdi egyetért szerintem.Ha őt választjátok nem fogtok csalódni,a lényeg hogy jó helyről származzon!!!
2009. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

Szia!

Gyerek van? Spánielt nem javaslom lakásba, mert nagyon hullik a szőre, vadász kutya, nagy mozgás igényű, nem tűri a magányt a 8 óra egyedül lét sok lenne neki. Beagle vadászkutya, ugyan ez a helyzet, nem bírja az együl létet, unalmában szét szedné a lakást. Én valamilyen tacskó vagy labrador keveréket tudok ajánlani. Esetleg bordói keveréket. Vagy angol bulldogot, viszont az nem szereti a sétákat. Nagyon lusta kutya, elfoglalt embereknek való. Egész nap lustálkodik, alszik, eszik, ebből áll a napja. Napi 2 séta teljesen elég neki. Vigyázni kell, hogy ne hízzon el. Esetleg egy nagyobb méretű Yorki (nem az agyon tenyésztett másfél kg-s példányokra gondolok) Okos, barátságos kutya, szeret mozogni, szaladozni, viszonylag jól bírja az egyedül létet, keveset eszik, nem hullik a szőre, ha rendszeresen nyírva van fésülni sem kell.

Jobban én is a menhelyes dolgot javasolnám. De vigyázzatok, nehogy beteg kutyát vigyetek haza. Én már jártam így sajnos. Csak akkor vigyétek haza ha legalább 1 oltása van. És 2 hétig ne kerüljön másik kutya közelébe. Addig ne vigyétek ki a lakásból amíg meg nem kapta a 4 alap oltást. A menhelyes kutyákkal nagyon kell vigyázni, veszélyesek lehetnek, ezért van az, hogy egyre kevesebben hoznak ki a menhelyről kutyát. Ha körül tekintők lesztek nem lesz gond.

2009. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
beagle. naon cukik. nekem 6 hónapos van
2009. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Shih-tzut vegyetek:)
2009. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!