Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Van egy Westiem. Szeretnék mellé egy Yorkit, Cairnt, vagy valami kicsi méretü terriert szeretnék. ti mit ajánlotok?:) és mért?:D
2009. okt. 23. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a yorki jó ötlet, mert hasonló "kaliberű" a két fajta. Vagy még egy westie. Bármilyen lehet, ami ez a típusú fajta, szerintem jól kijönnének egymással. jobban megtalálja a közös hangot egymással két hasonló fajta, mint két tök ellentétes. Bár az enyémek méretben és jellemben is ellentétei egymásnak, mégis jól megvannak. :)

De egy westie mellé egy yorki tök jó választás szerintem. :)

2009. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem yorkiem van és ezt ajánlom neked is ha kis kutyát szeretnél, de jó házőrzőt:-)

Aranyos, kedves, szeretnivaló, tündér, örök"gyerek", strapabíró, játékos kutyus.

2,5 éves yorkie gazdija:-)

2009. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
értem köszönöm :)
2009. okt. 23. 11:53
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem vennék ilyen túlszaporított/túltenyészett fajtát mint a yorki. Nagyon aranyosak és okosak de már csak azért sem.

Nézd itt van több elterjedt terrier fajta:

[link]

Az én személyes kedvencen (ha a "harcikutya" stílusú terriekeret nem vesszük figyelembe) a skót terrier és a manchester terrier. De a cairn is nagyon aranyos!

2009. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

cairn nagyon nagyon aranyos, lenne egy barnád meg egy fehéred ugyanabból:D:D


Westie<3 thanks for Malcolm ezredes

2009. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem a színe miatt ajánlom, egyszerűen ugyanolyan kis tündér mint a westie.
2009. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Szervál ***** válasza:

Cairn terrier


Marmagasság:28-31cm

Testsúly:6-7kg

Eredet:Skót

Alkalmazás:Vadészkutya,Kedvenc

Általános megjelenés: Fürge, figyelmes, munkára kész és megjelenésében ősi kutya. Mellső mancsaira jól előre támaszkodó.

2009. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szervál ***** válasza:

Tibeti Spániel



Származási hely Tibet


Testfelépítése mezomorf, testhossza valamivel meghaladja a marmagasságát.

Háta vízszintes, mellkasa mély, farka magasan tűzött, járás közben a háta fölé kunkorítja.

Mancsai kicsik feszesek, nyúléhoz hasonlóak, talppárnák között szőrnő. Nyaka mérsékelten rövid és erős.

Koponyája széles és boltozatos, a stop rövid és határozott. Az arcorri rész közepesen hosszú, ránc mentes. A középméretű fülek magasan tűzöttek, lelógóak. Marmagassága 25 cm súlya 4 - 6,5 kg A Tibeti spániel szőrzete selymes, hosszú és kétrétegű. Testén a szőrzet, változó hosszú, az arcorri részen a legrövidebb. A kanok szőre általában sűrűbb és hosszabb, mint a szukáké.


A tibeti spániel vidám természetű, magabiztos, meglehetősen temperamentumos kutya. Figyelmes, éber kutya, de ok nélkül nem ugat. Rendkívül játékos és mozgékony kutya, de a lakásban meglepően nyugodtan viselkedik. Családjához nagyon ragaszkodik. Gyerekekkel jól kijön, megfelelő szocializáció esetén más háziállatokkal is probléma mentes a kapcsolata. Idegenekkel szemben viselkedése távolságtartó és óvatos.


Szőrzete nem túl erős, ezért gondozása viszonylag egyszerű, hetente egyszer kifésülni bőségesen elegendő. Talppárnái közül tilos kivágni a szőrzetet, a tibeti spánielnek ez fajtajellege. A füleit rendszeresen meg kell tisztítani a szennyeződéstől.


Kissé akaratos a viselkedése, ennek ellenére nagyon igyekszik gazdája kedvében járni, intelligens, könnyen nevelhető. Átlagos mozgásigényű kutya, könnyen alkalmazkodik a család körülményeihez. Napi néhány rövid séta és kis játékos hancúrozás elegendő számára.


A tibeti spániel kiváló családi kutya, szereti a kutyasportokat, de nagy eredményeket ne várjunk tőle.

2009. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szervál ***** válasza:
Az utolsó elötti voltam^^
2009. okt. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
csivava
2009. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!