Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet valahogy előzni,...

Meg lehet valahogy előzni, hogy ne törjön el a 8 hetes yorkim füle?

Figyelt kérdés

Én vigyázok rá, de ha játszik, vagy vakarja, akkor félek, hogy eltörik benne a porc. Meg lehet ezt valahogy előzni?

Már teljesen állt, de ma az egyik picit lekonyult.


2009. okt. 20. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ne dobd folyékony nitrogénbe.
2009. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy vakarástól nem törik el benne a porc. A porc elég rugalmas nem egy kemény dolog.
2009. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanmár, minden kutya vakaródzik, még sem törik el a fülük... :-D
2009. okt. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
És ha picit lekonyul a füle kevésbé szereted a kutyát? Miért nem lehet olyannak hagyni amilyennek a természet teremetette? És vakarozástól hogy törne már el a füle? Ez egy kutya tudja mi a jó neki ha törne az fájna azt érezne és nem csinálná...
2009. okt. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
63%
enyemnek is lekonyult az egyik,es ugyis szep es szeretem!ne parazz hulyesegeken!
2009. okt. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan a yorkikat nem ismerem, nekünk németjuhászunk volt/van, de gondolom náluk is ugyanúgy működik ez.

Amikor elkezd emelkedni a fülük, utána még nagyon sokáig áll mindenhogy, csak jól nem. Feláll a füle, majd félig lekonyul, aztán ismét feláll, majd az egyik jobbra döl, a másik balra, és ez így megy addig, míg el nem éri a végleges formáját. Németjuhászéknál ez néha fél évig is eltart. Ne aggódj! A kiskutya saját magának nem tudja eltörni, és ha itt is idő szépen be fog állni ahogy kell.

2009. okt. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak igaza van. Nekem is felálló fülű kutyám van, de kicsinek sokszor lekonyult. Sőt a testvérei is cibálták mégis szépen áll már. Masszírozd neki és ha akarod akkor fel is ragaszthatod.
2009. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a választ.Természetesen így is cuki és imádom, de olyan fura, hogy az egyik áll, a másik meg lekonyul. Meg ez ugye fajtastandard...
2009. okt. 21. 14:34
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől vetted, akkor nem kell félni, hogy lekonyul a füle, majd feláll ha eljön az ideje. Vakarózástól, játéktól biztos nem fog eltörni. Annyit tehetsz még, hogy sok húst tartalmazó táppal(mondjuk Orijen) eteted, mert ez erősíti a porcokat.
2009. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!