Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a német juhászom baja?

Mi lehet a német juhászom baja?

Figyelt kérdés

Sántikálgat már egy ideje,bal hátsó lábát húzza is vmilyen szinten maga után,kiengedem játszani kicsit,hempergés közben nagyokat nyújtózkodik de kis vonyításokat is elenged közbe közbe...fejét is mintha próbálná nyújtani hátrafelé pl de nem nagyon megy neki,mintha görcsben lenne neki?

7,5 éves a kutyus



2013. júl. 19. 00:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

azért annyira szerencsére nem súlyos a helyzet h menni alig tudjon,ezt próbáltam jelezni is azzal h "csak" sántikálgat...igen vhogy meglesz oldva h legalább hátulra többet mehessen ki.

viszont most esett ki egy hosszú kb 4cmes foga...ez normális? szegény :(

nagy hevesen zabálni kezdte a kutyatápot amit adtam neki és kitörött:/

2013. júl. 21. 19:39
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán normális szerintem, nekem két kilenec évnál időssebb kutyám van és nem esett ki egyik fogul sem. Pedig igencsak használják a fogukat mivel sok nyers húst, és csontos húst kapnak amivel kell ám dolgozniuk. Ha mész vele dokihoz mutasd meg a fogait is, lehet íny gyulladása van ami miatt meglazultak a fogai. Nem düdös a szája, lehelete?
2013. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Fogkő miatt is kijöhet a foga. Idős kutyáknál nem ritka ez.
2013. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
7,5 évesen azért max középkorú, nem öreg. Bár attól még lehet fogkő.
2013. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy kalciumhiány vagy valamilyen csontokat támadó betegség. Az ilyesmi magyarázná a fog hullást és a sántítást is (csípőprobléma). Bár az is lehet, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz és ínybetegség, vitaminhiány stb.

Mindenképp említsd meg ezt is az orvosnak (a kiesett fogat pedig egyelőre tartsd meg, legtöbbször ugyan nem kell semmire, de előfordul, hogy hasznos lehet megvizsgálni).

2013. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Diszplázia-szűrésen voltál vele?Tipikus nj betegség.
2013. júl. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!