Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyógyszert adhatnék...

Milyen gyógyszert adhatnék neki? SOS.

Figyelt kérdés
5 hónapos bichon bolognese kutyusunk,másfél hete véres-nyálkás székletet produkál,az utóbbi 2 napban 2-szer hányt is habosat.2 hete van nálunk a kutyus,minden oltása megvan....elvileg.Külföldön vagyunk,állatorvos kilőve....mi baja lehet,mit adhatnék neki.Féregtelenitve 3-szor volt.Sumetrolin,normaflor,kamillatea jó lehet?
2013. júl. 18. 05:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%

istenem hogy sipparával mennyire egyet értek!


szégyen vagy te kérdező! külföldön lófrálsz egy full beteg kutyával és másfél hét alatt képtelen voltál orvoshoz vinni? hagyjad már magad! mégis hol vagy hogy napokig nincsen orvos? valami istenháta mögötti országban egy tanyán vagy mi? és igen, ítélkezni ratad aztán bőven lehet! ilyen tünetekkel másfél hét után ide firkálsz hogy mivel kezeld házilag a kutyádat??? szégyellheted is magad! te -sajnos többek között- testesíted meg a tipikus magyart!


mellesleg kint élsz vagy kint dolgozol??? teljesen mindegy! orvost találni akkor is lehet!

2013. júl. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Lilith1994 ***** válasza:
36%
Nem védem a kérdezőt, de volt állat orvosnál ha jól veszem ki de most nincsen állat orvos. Meg jegyzem hogy ahol én élek az állat orvos baszik az egészre.... az orvosokat nem érdekli nagyon sok minden. Lehet nyugodtan mondani hogy egy rohadt féreg vagyok én is.....-.-' Egyébként kérdező ahogyan ismét van orvos menny gyorsan nézesd meg. Egyébként gondolom kint melózol.
2013. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

Oké, hogy a közvetlen közelében nincs állatorvos, de kereshetne egy kicsit messzebb is... én a világ másik végére is elmennék, ha ezen múlna a kutyám élete, egészsége.

Egyébként meg, ha otthon akarod kezelgetni, kérdező, akkor nagy valószínűséggel nem fog javulni a helyzet, még rosszabb esetben árthatsz is a kutyádnak.

2013. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%
Ja, és "szégyenld" nyugodtan, hogy magyar vagy, én is ezt teszem, mikor ilyen emberekbe, kérdésekbe botlok bele.
2013. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%
nálam aztán van bőven mibe belekötni, mert amikor gyorsan írok összevissza sikeredik, plussz általában a gombjaim sem mindig működnek. de inkább vagyok olyan olyan ember aki néhány szót nem ír le helyesen siettében rossz klaviatúra miatt, mint egy olyan aki másfél héten keresztül lesi a kutyája szenvedését.
2013. júl. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Imola Ágnes ***** válasza:
95%

Nem hinném hogy lett volna orvosnál a kutya, mióta beteg.

Egyrészt azt leírta volna, másrészt valószínüleg megvették, gyors utlevélkészítés, és indulás...2 hata van néla a kutya, és mésfél hete beteg....Ha jól tudom útlevélben is csak a veszettségellenit nézik, de nem ez a lényeg. Ha a tünetek kezdetekor kérdez, akkor talán lett volna esély, így ha még 4 napot vár, ki tudja...+ ha nincs is orvos a környéken, addig megyek míg találok egyet. Vagy felhívom az otthonit...vagy bármi... pénzt költött a kutyájára? Gondolom vett masnit a hajába, rózsaszín hordozótáskát, pihe puha ágyikót....az oltásokban pedig nem biztos, hogy megkapta...akkor most mivan??????

2013. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
92%

ma 11:26

azt hiszem félreértetted, a kérdezőnek írtam, hogy "Ja, és "szégyenld" magad nyugodtan, én is ezt teszem, mikor ilyen emberekbe, kérdésekbe botlok bele" :) a te válaszoddal egyébként maximálisan egyetértek

2013. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%
jah, bocsánat, én magamra vettem, mert tényleg botrány ahogyan írok néha :)
2013. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
92%

Azért kíváncsi lennék melyik kennelből van a kutya...

Meg mi az, hogy "elvileg" van meg minden oltása?

És attól, hogy külföldön vagy, miért nem tudsz állatorvoshoz menni?

Inkább végignézed ahogy elpusztul?

2013. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
87%

Eszik,iszik rendesen?a kedve milyen?

mert akkor azt a pár napot kibírja ha rendesen eszik,iszik és a kedve is jó.

Viszont ahogy van orvos rögtön el kell vinni!


Viszont ha rossz kedvű,nem eszik,nem iszik akkor már rég elpusztult volna a parvó vírus kezelés hiányában pár nap alatt elviszi a kutyát.Vagy az erős bélgyulladástól is pár nap kezelés hián a kutya kiszáradt volna.


Főtt rizs,csirkemell,répa és normaflor.Ideiglenes megoldásnak jó.


Mondjuk másfél hétig ezt nézni...


Nekem is bichonom van,de nekem elég volt annyi,hogy 2x is véreset kakilt és 3x is hányt egy nap, este vittem is orvoshoz.Mint kiderült kezdődő bélgyulladás.Ez 1 éve volt.

Nem szabad ezzel játszadozni,főleg egy 5 hónapos kutyánál!


Tavasszal meg erős bélgyulladása volt,véres hasmenés,hányás,amit evett kijött belőle, kedvtelen volt szintén még aznap elvittük orvoshoz parvóra gyanakodtam,mert oltás ellenére is parvós lett már egyszer!!


Kiderült,hogy erős bélgyulladás,de aztán már magától sem evett ivott infuzióra is kötni kellett mondjuk a kutyám 2 nap alatt teljesen lerobbant.Hiába kapott gyógyszert, így 5 napig minden nap orvoshoz jártunk.Infuzió sokat segített.De ha napokig hanyagoljuk tuti kiszáradt volna.


Szóval nem szabad ilyenkor sokat várni,mert órák,napok rengeteget számítanak!


Mint írtam ha a kedve jó,eszik,iszik rendesen akkor talán nincs nagy gond,persze orvoshoz vinni kell.

De ahogy rossz állapotba kerül irány a doki!

2013. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!