Miért tud a 6 hónapos rotim városban normálisan viselkedni?
Mert a város új környezet, lekötik az új ingerek, szagok. Az enyém is ilyen.
Csak egy tipp: ha tiltod bármiről is, a pórázfeszítés nem a legjobb módszer, hiszen azzal ponthogy "gázt" adsz neki.
A többi kutya miért támadja őt? Erre nagyon vigyázz, mert az én kutyám azóta támadja a kutyákat, mióta az iskolán egy másik roti vagy 3szor nekiment. Azóta küzdünk ezerrel, hogy újra "normális" legyen...
valószínű azért támadják mert túl domináns -magad írtad hogy húz téged a kutyák felé, EZ NEM JÓ!- esetleg még illetlen is ebből kifolyólag. meg kell tanulnia a kutyákkal hogyan kell megfelelően bánni/viselkedni ami kutyatársaság nélkül bizony nem egy egyszerű feladat.
a másik. szerintem érdemesebb egy határozottat oldalra rántani tiltáskor. valóban hátrafele nem szabad húzni mert azzal "gázt" adsz.
kedves 70%os! velünk is megesett egy kellemetlen incidens. kb. 6 hónapos volt és egy kellemetlen találka után kijött belőle az antiszoc. no én akkor azonnal kő keményen tiltottam az első adandó alkalommal amint észrevettem hogy valami nem oké. és egyértelműen az értésére adtam hogy ez nem elfogadott viselkedés. egyből letett a h.lye viselkedéséről. sem előtte -evidens- sem utánna nem volt többet ilyen megmozdulása, pedig találkozunk kutyákkal bőven. sőt igen kellemetlen egyénekkel is. mégsincs gond.
ha rendben vannak a szerepek illetve a kutya számára érthetően és egyértelműen tiltasz akkor kizárt hogy gond legyen. sajnos ott valamit te nem csinálsz jól.
namármost. mivel a kutya húz illetve megítélése szerint veszélyes dolgokra "támad" (autók, biciglisek) így mindenképpen ő a domináns fél. ahogyan mi sem jelzi ezt jobban minthogy ő maga húz oda más kutyákhoz, tehát ő dönti el mi legyen ő a vezető, ő irányítja a történéseket.
nekem mindenképpen az a véleményem hogy ezért is teszik helyre őt a kutyák. ugyanis -tény ez nem teljesen megalapozott gyanú hiszen nem vagyok ott- ha a kutya húz egy másik kutyához, feltételezem hogy ezt igen nagy vehemenciával teszi és ilyenkor nem teszi meg az alapvető etikettet miszerint mindkét kutya meg kell hogy szimatolja a másikat mielőtt bármi egyébre sor kerülne. feltételezem ő ezt nem hagyja és így szeretne rárongyolni a másikra, játszani anélkül hogy "bemutatkozott" volna. ez is domináns viselkedés amit egyes kutyák nem szívlelnek és így "támadásba" lendülnek, illetve a másik réteg pedig nagyon megijedhet ettől és ebből is probléma adódhat.
én két dolgot javaslok.
az egyik hogy mielőbb rendezd a viszonyodat a kutyussal mert bizony ennek sajnos nem lesz jó vége -bár feltételezem épp ezen dolgozol-. tehát nincsen hangoskodás, nem huzigáljuk a gazdit, nem a kutyus dönti el mit csinálhat, hova mehet milyen kutyákkal barátkozhat. illetve ami nagyon fontos hogy ezáltal tudod maximális kontroll alatt tartani a kutyád viselkedését is kutyatársaságban ha esetleg nem megfelelően viselkedne.
én amondó vagyok hogy kutyatársaságnak a már idősebb tapasztaltabb nyugis, megfelelő idegrendszerű (tehát nem félős, nem antiszoc stb stb) kutyák a legjobbak mert nekik megvan a kellő türelmük egy ilyen kutyához, emellett te is könnyebben tudod kontrolálni a kutyádat ha esetleg nem megfelelően viselkedik. illetve a kutyák testbeszédét nem árt a lehető legjobban ismerni mert van az úgy hogy nem is a tied a hibás hanem esetleg a másik és ezt nem árt időben észrevenni és szintén kontrol alatt tartani.
a kutyasulik szintén jó lehetőséget biztosítanak az ilyesmire amellett hogy megtanulod te is megfelelően kezelni a kutyádat. én olyan sulit javaslok ahol a gazda kutya közti kapcsolatra nagy hangsúlyt fektetnek. (konkrétan tükörsuli, cerberos)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!