Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyökkutyáknak mennyire...

A kölyökkutyáknak mennyire fontos minden kölyökkori oltás? Én csak a 3 elsőről + 1 veszettség elleniről tudtam eddig.

Figyelt kérdés

Ehhez képest itt: [link] 8 védőoltásról van szó, plusz 2 veszettség elleniről. Ezek tényleg fontosak? Vagy inkább csak az állatorvosok ajánlják, számukra érthető (anyagi) okokból?

A kutyaolviba 3 oltás után vihetők. Ebből következtetve, ekkor már kellőképpen védettek... Nem?


2009. okt. 18. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is elég a 3 első + ugye az évenkénti.
2009. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a három+1 elég,az enyém is annyit kapott és az állatorvos szerint nem is kell más.Majd évente emlékeztető oltás plusz veszettség ellen.Ennyi elég.
2009. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. Mert ha tényleg kell, én beadatom, de azért megijesztett, hogy ennyit költsek csak szurikra. (Mondjuk inkább, mint orvosra....)

Azért várok még véleményeket!

2009. okt. 18. 21:42
 4/6 anonim ***** válasza:
bőven elég! Én kicsim is ezeket kapta meg.
2009. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jajj, hát az az oldal, amit belinkeltél, ott szét vannak szedve az oltások darabokra!

Az általában beadott 3-4 oltás ugyanazt tartalmazza, mint a 8! Szerintem ez egy régebbi oltási táblázat, mondjuk pár évvel ezelőtti, amikor az oltóanyagok vakcinája is máshogy volt összerakva.

A parvo a legbrutálisabb, legjobban gyilkoló vírus, ezért ennek van külön oltása (1. oltás a parvo).

A kombinált lehet DHP, DHPPI, DHPPIL, DHPPPIL+. Mindegyik betű betegséget jelöl (legkevesebb 3, legtöbb 7), ezért hívják kombináltnak. Másik gyártótól ugyanez a "Vanguard7" oltás. (2. oltás)

Sajnos tapasztalat, hogy egy parvo oltás nem oltás, ezért ezt meg szokták ismételni (3. oltás, parvo)

És még egy kombinált (4. oltás, kombi).

Egészséges, tiszta környezetben elég 1 parvo, illetve a doki véleménye szokott dönteni, van aki úgy adja, hogy 1 parvo, 3 kombi, orvosonként változó.

Az utolsó a veszettségi.

Ez a kölyök oltási program.

Fél éves kor és egy éves kor között a kombináltat és a veszettségit meg kell ismételni, onnantól kezdve pedig évente kell oltani a kutyát mindkettővel.

2009. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel elég sok a kóbor állat általában javasolják a két ismétlőt parvora és kombira is. Tehát 4 + veszettség + veszettség ismétlő.


Szerintem minden jóérzésű gazdi inkább kifizeti ezeket mint hogy kockáztasson! Egyszer kell erre költeni, szerintem érdemes!!!

2009. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!