Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns viselkedésről a...

Domináns viselkedésről a társas kapcsolatokban le lehet szoktatni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Ivartalanított 4 éves stafford szuka kutyám van.

Engedelmes, első szóra cselekszik bármit kérek, sétán gyönyörűen jön mellettem a pórázon, vagy akár anélkül, emberekkel szelíd, a gyerekekkel végtelenül türelmes, tényleg álomszerűen jól nevelt kutya.

De valahol mégis hibáztunk, mert egy nagy hibája van, az, hogy minden kutyának meg akarja mutatni, hogy ő a domináns, ami engem nagyon zavar.


Mit lehet tenni ez ellen?

Kutyaiskolát ne javasoljátok, messze van tőlünk és egyedül vagyok kisbabával, nem tudok oda eljutni.


2013. júl. 8. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy meg akarja mutatni? Nekimegy mindenkinek és megveri őket vagy valami jelentéktelen dolog? Ha utóbbi, akkor véleményem szerint had csinálja már! Én a falkavezérség híve vagyok, de szerintem abnormális, hogy manapság mindent ki akarnak ölni a kutyából.
2013. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sose volt véres verekedése ha erre gondolsz.

Ha pórázon megy, oda se figyel, vagy ha igen, elég rászólnom és szépen, laza pórázzal elsétálunk bármilyen kutya mellett.

Akkor van a gond, ha más kutyával össze akarom ismertetni.

Pórázon szinte mindig összeugranak, ez még mondhatni normális is mivel ott a póráz.

Viszont ha a 2 kutya szabadon van, akkor is megy felemelt farokkal, olyat ő nem tud elképzelni, hogy bármilyen kutyának behódoljon.

Ha a másik nem alázkodik meg rögtön, akkor nekiugrik, megkergeti.

Sok kutyával találkozott már, de még egy cane corsot, megtermett németjuhászt is megkergetett.

Én erre egyáltalán nem vagyok büszke, nagyon zavar.

A viselkedésem amúgy határozott, nem érezhet rajtam félelmet, így az sem lehet ok, hogy védeni akarna (bár ezt rögtön tiltanám is, hiszen nem ő a főnök, hanem én).


Jó lenne, ha változtatni tudnék ezen, mert sok kutya van errefelé, de csak 2-vel tud igazán játszani, meg van még 2-3 akivel semlegesen elvan, együtt szaglásznak, de ennyi.

2013. júl. 8. 20:44
 3/3 sippara ***** válasza:
Azt mondod, ha védelmezne, tiltanád. Ebben a formában miért nem tiltod? Tiltani kell az első jelzéstől, nem hagyni, hogy durvuljon, pláne ne kergessen meg semmilyen kutyát. Domináns kis p*cs az enyém is, de jó időben beszúrt figyelmeztetéssel, tiltással maximálisan kézben tartható bármilyen kutyával szemben - persze nem kis meló, de ha minden mást meg tudtál oldani a nevelésével kapcsolatban, akkor hidd el, ez is menni fog :)
2013. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!