Milyen idős korában lehet a kölyökkutyánál alkalmazni Jan Fennel módszerét?
Az első pillanattól fogva elkezdheted tanítani. Nyilván, amíg kicsi (ahogy egy csecsemő is), kevesebbet jegyez meg, nehezebben tanul, hiszen szertelen, és még csak tanulgatja az emberi nyelvet.
A következetesség egyik alappillére pontosan az, hogy az első pillanattól fogva, mindig ugyanazok a szabályok és a határok. A kiskorban elkezdett módszerese tanítással kerülhető el az, hogy a fejedre nőjön.
És természetesen a lakásban is lehet tanítani, mint pl. ül, fekszik, pacsi, kérem, nem szabad, stb.
Nyilván az első pár nap, amikor megérkezik hozzád a kutya, nem kell azonnal csesztetni azzal, hogy ültetni tanulod (kell egy kis idő, amíg megszokja az új környezetét), de ha elkezd ugrálni, rágni, harapdálni, már akkor rá lehet szólni. Pár nap múlva, amikor megnyugodott, elfogadta, hogy nincs ott anyu, a testvérek, akkor lehet próbálgatni az ültetést, pórázon való menést, stb. Türelem a kulcs, hiszen egy kölyökről beszélünk.
Jan Fennell módszere nem csupán a kiképzésről, hanem a nevelésről és a kutyával való kommunikációról ill. a rangsor felépítéséről szól.
Tanítgatni parancsokat az első pár nap után elkezdheted a lakásban is.
Viszont a komplex rendszert, amire a módszer épül, már az első pillanattól kezdd el, így a kutyád azonnal föl tudja venni a ritmust és első perctől helyes irányban építheted föl a kapcsolatotok alapjait. Egy kölyök esetében ez hihetetlenül könnyű, viszont ha csak később kezdesz neki, már sokkal nehezebben fog menni, mert a hibás formák rögződnek és korrigálni mindig nehezebb, mint eleve jó alapokat lerakni. Tapasztalatból mondom. Semmi baja nem lesz a kölyöknek, ha első perctől kimutatod, ki a főnök és egy kiskutya nagyon könnyen alkalmazkodik ehhez és így jobban is érzi magát. És később is sokkal könnyebben boldogulsz vele, ha már most elkezded és sok viselkedési zavart is megelőzhetsz evvel.
Remélem segíthettem! :)
persze h kell. eleve ott kezdődik minden hogy mit engedsz meg neki később. mert pl ha most megengeded h felmenjen az ágyra akkor később ne várd el tőle h ne menjen be, vagy kunyerálhat az asztalnál, mert milyen cuki, de később ne csodálkozz ha el akarod zavarni akkor az nem megy. ha ilyen alapvető dolgokra nem figyelsz akkor Jan Fennel módszere is csak félig lesz hatásos. Fő a következetesség. ül, fexik az ilyenek mehetnek, és még javaslom hogy szokasd a nyakörvhöz és a pórázhoz, ami azt jelenti hogy a pórázt rakd rá és adj neki jutalomfalatot (ha nyugodt közben). hagyd had mászkáljon vele közben, és amikor leviszed akkor is kövesd, az elején ne ráncigáld, mert negatív élmény lesz a számára.
ha meg ezeket tudod amiket leírtam akkor bocsi az okoskodásért, de sokan még a legalapvetőbb dolgokat sem tudják (ez inkább akkor ha első kutyáról van szó).
az 5 perces szabálynál én azt mondom h 1 kicsit kevesebb legyen mint 5 perc(ilyen korban), és ha látod h megnyugszik a kutya akkor menj oda hozzá. ha meg elmész otthonról akkor érdemes a kutyával gyakoroltatni azt h nincs gond, ha kimész az ajtón, vissza fox térni. ezt pedig úgy h ott hagyod a szobába pár percre és bezárod az ajtót. ha jól viselkedik (hallod h nem nyöszörög, nem kapar...stb.) megdícséred, de ne verd nagy dobra (mert ez ellent mondana az 5perces szabállyal), csak 1 kicsi simi. remélem segítettem azért, ha nem is neked de a többi kölyökgazdinak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!