Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kistestű kutya lehet egy...

Egy kistestű kutya lehet egy jóval nagyobbnak a dajkakutyája?

Figyelt kérdés

Konkrétan következő a helyzet: a törpe pincserünk (3,5 kg)egy hete nem szoptat, mert gazdira lelt az utolsó kiskutyája is. Most magunkhoz vennénk egy (nagy valószínűséggel labrodor) kiskutyát, akit az árok mellől szedtek össze. Kb 4-5 hetes lehet, és nagyjából 1 kg. Jó ötlet lenne, ha mgpróbálkoznánk a dajkakutyasággal? Persze csak akkor, ha a pincserünk is elfogadja a kicsit.

Vagy nagyobb kárt okozunk vele a mamakutyának, mint amennyit segítünk a kicsinek? Igazából csak egy hétig gondolotam, hogy szoptassa, mert úgy gondolom, a tápszer mégsem az igazi. Ráadásul 8 órát nem vagyunk itthon, jó lenne, ha az idő alatt is tudna szopizni.


2009. okt. 15. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok szakértő, de szerintem nem lehet baj belőle.

Persze mivel kidobott kiskutyáról van szó, fontos tudni, hogy egészséges-e, nehogy átvigyen valami fertőzést, élősködőt az anyakutyára.

Hiába nagy testű a kicsi, biztos nem fog annyit szopni, mint az összes pincserkölyök együtt, így ezen a téren sem terhelné meg a mamát, ráadásul az anyai ösztönei még élénkek lehetnek, így szerintem nem lenne gond elfogadnia a picit.

Persze mint említettem nem vagyok különösebben jártas a témában, de én nem gondolkoznék rajta, hogy befogadjam-e a kicsit ha van elég hely a családban.

2009. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy 4-5 hetes kutyakölyök már megélne anyatej nélkül is, ami viszont nagyon fontos az a szocializációja. Ilyen szempontból jó lenne, ha magatokhoz tudnátok venni, a mamakutyának sem hiányoznának annyira a kölykei.
2009. okt. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem vagyok jártas a témában de ha józan paraszti ésszel gondolkodik az ember akkor nem lehet belőle baj. Feltéve, hogy a kis árvátok nem terjeszt semmilyen betegséget.
2009. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Már 5 perce velünk lakik. :) Eddig nem akart szopizni, de Mazsi nagyon jól fogadta, barátságos vele.

Az nem volt sokáig kérdés, hogy befogadjuk-e... :)

2009. okt. 15. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!