Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit (mire) kell figyelni egy...

Mit (mire) kell figyelni egy kiskutya megvásárlásakor?

Figyelt kérdés
Ingyen kapnánk valamelyik nap egy kiskutyát, de mivel ingyen van, akaratlanul is gyanakodom. Elvileg fajtiszta magyar vizsla (rövidszőrű). A fajtisztaságot hogyan lehet ellenőrizni? És ha a kezemben tartom a kiskutyát, mit nézzek meg rajta először?
2009. okt. 14. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Ajándék lónak ne nézd a fogát! Egyébként fajtisztát nem érdemes venni mert hamar meghal, beteges stb...
2009. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy tudod ellenőrizni, hogy fajtatiszta ha törzskönyve van neki meg a szüleinek.

Ha megfogtad akkor nézd meg, hogy tiszta-e a szeme, popsija, úgy az egész kiskutya, hogy megy, van-e rajt avalami betegségre utaló jel. Nézd, hogy fél-e, hogy általában hogyan viselkedik. Ha ott van a szülő, akkor figyeld meg őket is! Próbálhatsz vele játszani, vagy tapsolni, valami zajt adni. Ebból kb megtudhatod, hogy milyen természetű. Tudom, hogy nagyon lehet sajnálni a beteg vagy félős kiskutyát de nem szokták ajánlani, hogy olyat vigyél haza! Ha mindegy a fajtatisztasága, akkor csak ez a fontos. Ha számít, akkor inkább tenyésztőtől. Nem tudom mennyire érzékeny fajta, de ha szaporították, akkor nagyobb az esélye, hogy valami öröklött betegsége lesz, estleg nem úgy viselkedik ahogy a fajta (pl a vizsla barátságos, de ő agresszív lesz idegi alapon). Szóval ilyenekkel vigyázni kell. Nézd meg a lakóhelyük és hogy mit esznek, a gazdái hogy viselkednek velük.

2009. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ajándék lónak ne nézd a fogát? Már elnézést nem szeretnék egy beteg kutyát, aki pont addig él, hogy megszeressem, aztán meg is hal... Ez nem volt válasz kedves első, ezért kár volt pocsékolnód az idődet... Meg az enyémet is. Ha nem fajtiszta az gyakorlatilag nem baj, engem az zavar ha be akarnak csapni, és ha kutya fajtájával kapcsolatban sem őszínték, akkor biztosan lehet számítani eltitkolt betegségekre is...
2009. okt. 14. 18:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy fajtatiszta nem látod rajta és ha törzskönyve nincs, akkor nem is számít annak.

Megnézheted a szüleit, hogy azok egészségesnek, kiegyensúlyozottnak tünnek-e.

A kiskutyánál nézd meg, hogy a szeme, orra füle tiszta-e, (nem folyik-e az orra, csipás a szeme) nézd meg, hogy élénk e, fölkapja-e a fejét pl egy tapsra, füttyre.

Figyelmesen néz-e.

Ha lehet, csak akkor hozd el az anyjától, ha már 8 hetes, de legalább 7.

Kérdezd meg, hogy megkapta-e a féreghajtóit (2 hetes korától 2 hetente) és megkapta-e az első oltását.


Ha elhoztad, akkor az első utatok vezessen a dokihoz aki majd megvizsgálja, megnézi, hogy eddig mit kapott, elmondja, hogy mikor milyen oltásra kell vinni.

És lejelenti. Fontos, az új törvény szerint 1 héten belül be kell jelenteni az új kutyát.

2009. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Második! Köszi erre a zajkeltős dologra nem is gondoltam még. A szüleit sajnos nem tudom megnézni, mert meghaltak, a pontos történetet nem tudom, csak azt, hogy a mostani gazdájuk az alomnak, cumisüveggel etetik a kiskutyákat és ha elhozunk egyet, nekünk is kell venni felszerelést az etetéshez, mert még olyan picik.
2009. okt. 14. 19:04
 6/12 A kérdező kommentje:
Van már két kutyám, abból az egyiket én magam vettem, de most valahogy össze vagyok zavarodva, nem tudom mit kell nézni a kutyán :D Akkor a szemét, orrát, fülét megnézem, bele tapsolok az arcába, szegény kutya :D
2009. okt. 14. 19:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen kicsi akkor mindenképp hívjátok ki a dokit és ne őt vigyétek, de vizsgáltassátok meg minél hamarabb! Mvel nem szopik sokkal érzékenyebb a betegségekre, tehát nagyon fontos, hogy megkapja a szükséges kezeléseket.

(Lehet, hogy mivel szaporított alom, a szuka belehalt az ellésbe) Sajnálom.

Tejport kell majd vennetek és babytápot, amit a tejjel lelocsolva valószínú már tudja enni.

A doki mindent el fog magyarázni!

2009. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Először a kiskutya viselkedését nézd meg, mert egy hasmenésből kigyógyulhat de egy félénkséget vagy túlzott dominanciát nehezebb lesz levetkőzni. Ne azt a kiskutyát válaszd, aki a többi kölyköt félrelökve rohan oda hozzátok és harciasan viselkedik, ez még egy kölyöknél aranyosnak tűnik, de egy felnőtt kutyának már nem annyira. Sokan így választják ki, mondván, hogy a kölyök "választotta ki" őket, ezzel eléggé mellé lehet fogni, főleg ha nem vagy elég tapasztalt kutyás. Azt a kicsit sem célszerű választani, amelyik láthatóan fél, az anyja vagy a testvérei mögé bújik, mert abból félénk felnőtt kutya lesz. A választásnál a nemet is figyelembe kell venni. Ha megvan a kiválasztott, arra ügyelj, hogy a szőre fényes, tiszta legyen, ne legyen rajta élősködő vagy korpa. A kiskutyának lehetőleg ne legyen hasmenése, ha az alom több tagjánál is hasmenést tapasztalsz, akkor ne hozz innen kutyát, mert betegek. Ha lehetőséged van egy ürüléket megnézni, akkor ne legyenek benne férgek és szilárdnak kell lenni. A kölyök hasa ne legyen felpuffadva, mert az férgekre utal, de túlságosan sovány se, az nem baj, ha egy picit vaskosabb. A kutyus orra ne váladékozzon, a szeme csillogó, a tekintete figyelmes legyen csipa nélkül. Magyar vizslánál fontos, hogy a bőre ne legyen túl gyűrött, és a szeme ne legyen basset houndos. Amikor felemeled a kölyköt, akkor nyugodtan kell viselkednie, ne legyen se túl könnyű se túl nehéz. Ha ezekre mind odafigyelsz, akkor nem nyúlhatsz nagyon mellé.
2009. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idősen hoznátok el a picit?
2009. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát azt pontosan még nem tudom, október 16-án(pénteken) vagyis holnap fog kiderülni, egyenlőre csak annyit tudok, hogy olyan picik, hogy cumisüveggel kell etetni őket (az anyakutya meghalt).
2009. okt. 15. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!