Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan választottad ki az...

Hogyan választottad ki az első kutyádat?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi mennyire volt tudtatos a választásod. Vagy csak a véletlen hozott össze vele?
2009. okt. 14. 18:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem úgy lett hogy "kiskutya a házba" c. rész.. hát 1 hónap alatt kikönyörögtem. Amúgy a Westie a fajtaideálom =) elmentünk Győr alá Nyúlra egy kutyáshoz (én Budapesten lakok) és ott a kis aranyosak oda jöttek és az én picim feljött az ölembe és elvitte az övtáskám xDD a tesója meg szétrágta a gatyám =) tehát a picim aki elvitte a táskám választott engem. aztán kimentünk a szobából és egy ilyen rekesz volt és ők bent a szobába odamentem és benyújottam a kezem simire és ő elhajtotta a tesóit h "ő az enyém" xDD amikor pedig ott voltam MEGISMERT és jött utánam xD kocsiban nagyon félt de megöleltem és vidámvolt :D itthonmeg.. :D
2009. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megérkezett a menhelyre, ránéztem, és azt mondtam, ez az én kutyám! De úgy lett ő az enyém, hogy már fél éve napi szinten 120 kutyával voltam körülvéve. Szerelem volt első látásra, azóta is tart :) (kaukázusi keverék, de kaunál nagyobb).
2009. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ő volt az utolsó kiskutya az alomban, de nála jobb kutyus biztosan nem volt, mert ő A KUTYA csupa nagybetűvel.
2009. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Párommal úgy volt, hogy kitaláltam hogy legyen kutyánk. Belement és abba is hogy a házba legyen. Kiválasztottam egy fajtát: Yorkshire terriert. Nézegettük is, hogy honnan vegyük meg. Aztán sétáltunk és beleszeretett egy amerikai staffordshire terrierbe. Aztán kitalálta, hogy legyen mindkettő:) Mondtam hogy az hülyén néz ki hogy mind a ketten visszük a kutyánkat és így engedtem. Lett a staffi. Én kerestem tenyésztőt, találtam ki, hogy szuka legyen, én választottam ki a kutyust, én adtam neki nevet:) Párom mindig belement a terveimbe. És így lett ilyen kutyánk:D
2009. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
én a neten nézegettem hónapokig, már vagy háromszor lebeszéltük az eladókkal, de meggondoltam magam, biztos kell nekem kutya? de nem bírtam nyugodni. A mopszal sok a gond, a schnauzertől féltem, h ugatós lesz, stb., vagy 200 fajtát áttanulmányoztam. Az angol bulldog a kedvenc kutyám, de hát nincs 150000+ forintom. És akkor megláttam egy hirdető oldalon egy angol bulldog keveréket, annyira édes feje volt, h nem hittem el, h ilyen létezik:) egy napi autózás, eltévedés bp.-n, rendőrtől útbaigazítás kérés, (gyorshajtásért csekk várás:), siettem haza ugye a kutyussal) de meglett, és a legdurvább kutyus a világon, most azt hiszem ő a környék sztárja, mindenki szereti:)
2009. okt. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első kutyám másfél éves volt mikor befogadtam. Ismertem kölyök korától, már akkor többet foglalkoztam vele mint a gazdik. Aztán másfél év után rájöttek, hogy nekik még így is nagy teher a kutya és mennie kell a háztól. Akkor jött a könyörgés, sírás szüleimnek, hogy fogadjuk be. Még 13 évet volt velünk. Utána 8 hónappal lett a következő kutyám, őt megsajnáltam menhelyen, hogy 12 évesen leadta a gazdi és egyébként is annyira csúnya és félős volt, hogy senkinek nem kellett volna. Mellé hoztam még szintén egy olyan kutyát aki senkinek nem kellett évekig, ő is öreg. ha kutyát választok csak az vezérel, hogy esélytelen legyen és tényleg menteni kelljen.
2009. okt. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm nagyapja egy haverjától vitt magának házőrzésre egy némmetjuhász keverék kutyát. Az unokák persze egyből össze vesztek rajta,h kié is a kutyus. A végén az enyém lett. :D

A kutyus nagyon eleven eb volt, mindent szétrágott, szétszedett, mert semmit nem foglalkoztak vele. Ezért minden alkalommal nagyon csúnyán megverték a kutyát és úgy 5hónapos korától kezdve láncon tartották. Én kb 4hónapos kora óta jártam hozzá (és a barátnőm dalmatájához) etetni, játszani velük, sétálni vittem őket. Nagyon megszerettem a kis keveréket. Már elmúlt az eb 1éves, mikor közölte a kedves gazdi,h vagy találjak a kutyának gyorsan egy gazdát, vagy ők elintézik (vagy agyonverik, vagy lelövetik a kutyát).

Én totál kiakadtam, és közöltem otthon,h haza fogom vinni. Anyám kiakadt. Fokozatosan kezdtem el beszoktatni a kutyát a lakásba és a macskánkhoz. Úgy 1hónap után töltötte nálunk az első hétvégét a kutya úgy,h itt is aludt. Mikor hétfőn reggel vissza vittem szomorúan hagytam ott. Letörve jöttem haza és már majdnem a 2-3kmes út végén jártam, már majdnem otthon voltam, amikor egyszer csak elnéztem balra és megláttam egy nagy barna kutyát. Nézem,h tök hasonlít az enyémre, de annak hosszabb a szőre. Erre oda rohant hozzám a kutya és hanyatt vágta magát előttem. Ekkor ismertem meg. :D Azóta nálunk lakik. Ennek 5éve lassan.

2009. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!