Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlságosan gyerekszerető a...

Túlságosan gyerekszerető a kutyám. Leszoktassam vagy ez jó tulajdonság?

Figyelt kérdés

Egy 2,5 éves hím labrador. És imádja a gyerekeket. Több eset is történt már..:


Az első ilyen esete 11 hónapos korában történt. Véletlenül nyitva hagytam a kaput a kutyám meg kinyitotta az orrával. A gyerekek pont ott játszották, labdáztak a kutyám meg egyből odamegy hozzájuk. 7-8 kisgyerek megsimogatták mert lefeküdt és felmutatta a hasát. Aranyos volt, de félek hogy máskor ha szalad az úton a srácok felé elüti egy autó.

Volt még egy ami szintén aranyos volt mert ilyet nem igen csinál izgága természete ellenére. Tolattam be az autóval az udvarba és a gyerekek frizbiztek a játszótéren (ami csak pár méterre van a házunktól). A kutyám odarohan hozzájuk elkapja a frizbit, elviszi a hintához leteszi, és megáll. A gyerekek köré gyűltek ő meg úgy állt ott mint egy szobor. Tetszett neki, sőt láthatóan imádta hogy mindenki őt simogatja, dicsérgeti, sétáltatgatja, hívogatják. Szóval ez így normális? Hogy ennyire szereti a gyerekek társaságát? Leszoktassam arról hogy bármiféle érdeklődést mutasson a gyerekek iránt? Vagy egyáltalán le lehet? Vagy ez egy normális és jó tulajdonság?



2013. jún. 27. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon aranyos tulajdonság!:) Nem érdemes és nem is lehet erröl leszoktatni!:)
2013. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem tök jó. A miénk utálta és mi meg attól paráztunk, nehogy megkapjon valakit az utcán, hiába volt rajta póráz. A gyerekek eléggé érdeklődtek utána.
2013. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

igen, jobb ha leszoktatod arról, hogy idegen kisgyerekekhez csak úgy odarohangáljon...


egyrészt a kutyád védelmében is, nehogy elüsse autó,

másrészt a gyerekek védelmében (képzeld, van olyan gyerek aki kifejezetten fél a kutyáktól)

harmadrészt meg a te érdekedben is, hogy ne kelljen szembe nézned egy hisztérika anyukával (aki megijedt emrt csak azt látja hogy egy "nagydög" rohan az ő "picibabája" felé

2013. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

csak arról kell leszoktatni,hogy ne rohangáljon eszeveszetten,mert elüthetik,meg félhetnek is tőle..


amúgy egy kutyában remek tuljadonság,ha imádja a gyerekeket,de azért próbáld kordában tartani,ha ennyire szereti a gyerekeket esetleg vidd olyan helyre ahol sok a gyerek,de legyen pórázon és ne rohangáljon oda mindenkihez!


nekem kistestű kutyám van és van olyan gyerek aki fél tőle,pedig barátságos a gyerekekkel..

egy labrador gondolom még félelmetes lehet a nagyságával és még rohan is :)

2013. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az nem gond hogy gyermekszerető, annak csak örülj. Arról kell leszoktatni hogy amikor gondol egyet csak rohanjon és keresztül mindenen. Barátkozhat ha szépen megy oda, nem rohan, és a te szavadra megáll és visszamegy bárhol. Nekem egy tök ilyen emberszerető amstaffom van, volt is vele bajom, mert ha szabadon engedtem, mindenkinek odament, hirtelen nekiiramodott és már hiába szólongattam. De mostanában hangosabban szólok neki, kicsit fenyítve van szóban, és már tízből négyszer megáll ha ráordítok. A múltkor érdekes volt észre se vette a görkoris csajt pedig eddig... fu!
2013. jún. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. az én kutyám is gyerek centrikus, de ő nem ilyen aranyos módon. Ő ha kisgyereket lát, és a kisgyerek odajön simogatni, akkor addig furakszik, míg jól arcon nem tudja nyaldosni, de nem akárhogy, nem egy nyali és kész, hanem eláztatja a gyerekeket. Bár, ők ezt kifejezetten élvezik, én nem szeretem, hogy ilyen, mert szerintem túl tolakodó.

Illetve, sokszor elengedem városhatáron túl, és a városszéli házaknál, ha a gyerekek látják, hogy el van engedve csoportosan gyűlnek köré, és a kutyám azt csinálja, hogy rájuk ugrik, ugye közben vadul nyalogat, és ha a gyerek elterül a földön(ezt azért nem olyan durván csinálja, hogy sérülés legyen) akkor a gyerek mellé fekszik, és hempereg mellette a földön.

Igazából aranyos lenne, meg minden, de én ezt nem szoktam hagyni neki, mert mi van, ha a gyerek megüti magát, vagy a kutya megkarmolja, vagy bármi történhet.

Mielőtt gyerekek közé engedem mindig lecsillapítom, hogy ne legyen annyira heves, meg a gyerekeket is megkérem, hogyha a kutya elkezdene heveskedni, akkor fordítsanak neki hátat. Sok kisgyerek megteszi, és a kutya is ért belőle, mert utána nem annyira bunkó, de én féltem a gyerekeket, és nem azért, mert agresszív a kutya.

Szerintem ha látod rajta, hogy menne, vagy kezdene túlpörögni még a csírájában fojtsd el a dolgot, és csak utána mehet oda, ha szépen, lassan, és nyugodtan közelít.

2013. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

sajnos a problémák ,pont az ilyen félreérthető szituációkból adódnak ! egy kutya amikor játszik ,amikor bújik, amikor a gazdája szerint aranyosan viselkedik, NA ,pont ekkor jönnek a gondok :) egy külső szemlélő számára ,főleg ,ha nem ért a kutyához ,ez a fajta viselkedés EGYÉRTELMŰEN A TÁMADÁS JELE !!

és a félelem, a kutyától már megváltoztatja a kutya viselkedését:)

2.5 éves, kan ,lehet vagy 35-40 kg . a legszelídebb ,legkedvesebb kutyától is félnek !! és a félelem nem jó !!

arról szoktasd le ,hogy engedély nélkül elkószáljon, ez a neveletlenség, normál esetben megengedhetetlen, ha pedig a domináns viselkedésforma találkozik mondjuk egy félős, vagy agresszív,esetleg egy gonosz gyerekkel ,máris ott a baj !!

viszont ha te is ott vagy , és te adsz parancsot , akkor a kutyád remekül viselkedhet,sőt akár elgondolkodhatnál a terápiás munkán is !! az ilyen kutya kincset érhet, ott ahol a gyerekek félnek, de a felelős gazdi jelenléte elengedhetetlen !!

2013. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az fantasztikus, hogy ennyire imádja a gyerkőcöket! De valóban tanítsd meg arra, hogy bármilyen idegen emberhez csak a Te engedélyeddel mehet oda. Gyerekeket ne nyaljon arcon, ne lökjön fel, illedelmesen viselkedjen. Mázlid van, hogy még nem fogtál ki hisztiző szülőket, nagyikat, akiket a kutya puszta látványa is zavar, nemhogy még rohanjon is a gyerekhez :D


Kutyám is szereti a gyerekeket, de magától nem igen megy oda, főleg tudja, hogy ha gyerek jön, akkor neki lábhoz kell jönnie.

Ha megkérdezik, hogy simogatni lehet-e, akkor engedem, és simán körbeállják...Argos dörgölőzik nekik, bökdösi őket, hogy simizzék :) Hajlamos ilyenkor forogni és a fenekét dugni a gyerkőcöknek, hemperegni és közben mindenkit odébb rugdosni :D Ezt próbálom mindig csillapítani, elég jól megy!

A legjobban azt imádja, ha gyerekek labdáznak-frisbeeznek vele...ha úszással lehet kombinálni, még jobb :D Eleinte keményen kell szólnom, hogy eressze el a játékot, de hamar eljut odáig, hogy mindig másnak viszi és lerakja eléjük :) Ha fáradt, akkor fogja, nem adja egy kis ideig.

Volt olyan, hogy egy apuka karjában lévő, alig 1 év körüli gyerkőchöz tuszkolta a labdát, de a gyerek nem volt vevő a játékra :D

Bemutatón ezerrel végigkúszik akár 30 gyerek lába alatt is, a szlalommal sincs gondja jó sok gyerek esetében sem :D

2013. jún. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!