Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnék segíteni ezen a...

Hogy tudnék segíteni ezen a kutyán?

Figyelt kérdés
Kb 1 éves, fekete, középméretű kutya. Az a probléma, hogy a gazdái megkértek, hogy segítsek rajta, de fogalmam sincs, hogy, hogy kezdjem el. Foglalkoztam elég sokszor kutyákkal, de ilyennel még nem. Szegény egész életét egy istállóban töltötte onnan még soha nem járt ki. És most valahogy el kéne nyerjem a bizalmát és kihozzam onnan. de ez az eb már elég agresszív lett. Mit kellene tennem?

2013. jún. 24. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
mondjuk szólni a gazdáinak hogy egy hozzáértő személy segítségét kérjék. ha valóban agresszív nem javaslom hogy hozzáértés nélkül belekontárkodj a dologba, ugyanis könnyen baleset lehet a vége. főleg úgy hogy nem a te kutyád.
2013. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem írtam semmi trágárságot, csak tanácsot akartam adni, erre meg nem is engedi elküldeni a hozzászólásomat.
2013. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pl az Állatvédőrség szerintem tudna segíteni, a kutya rehabilitációjában, vedd fel velük a kapcsolatot!
2013. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először azt döntsd el, hogy valóban agresszív a kutya, vagy agresszív viselkedést mutat, mert soha nem élhetett kutyaként. Nekem fogalmam sem lenne, hogy mit tehetnék vele, ehhez szerintem nagyon határozottnak, és türelmesnek kell lenni, valamint tapasztaltnak. Talán azzal próbálkoznék, hogy eleinte csak közel állok hozzá, elfordulok. Szerintem ha érzi rajtad a kutya a nyugalmat, és hogy jót akarsz neki, úgy megnyugszik lassan, akkor lehet kajával is próbálkozni. De ha kihozod szerintem inkább félni fog, ami talán átcsap agresszióba, talán nem.

Elég veszélyesen hangzik egyébként. Szerintem mérd fel a helyzetet, és ha úgy látod, hogy túl kemény dió, akkor segíts a gazdáinak hozzáértő segítséget találni. Bár számomra az sem egyértelmű, miért kellett istállóban tartani :S

2013. jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán, ha a "gazdái" egy évig képesek voltak istállóban kínozni... igazából nem is értem...

A kutyán nagyon akarnék segíteni, de nem úgy, hogy a "gazdáinál" maradjon.

2013. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

először is ki kell nyitni az istálló ajtaját, majd (gondolom a kutya fél kijönni) megpróbálni tisztes távolból ételekkel kicsalogatni. órákig, napokig eltarthat mire eredményre vezet. ne bámulj a szemébe, akár ott is lehet hagyni, biztos kimerészkedik majd a kajákért és ha ezt csináljátok egy ideig, utána rájön, hogy nem kell kint sem félni. nagyon fontos, hogy még ha ki is jön, akkor sem szabad közelíteni felé, addig kell próbálkozni, ameddig a kutya magától megy oda hozzád, vagy ahhoz aki próbálkozik.

azt sem ajánlanám, hogy egyszerre a gazdák és te vegyetek részt ebben, mert akkor csak jobban fog félni.

ez persze abban az esetben működik, ha csak az istállón belül "agresszív". nem tudom pontosan mit értesz agresszivitás alatt. ha valóban az, és fennáll az esélye a támadásnak az etetős módszerrel is, semmiképp se próbálkozzatok, akkor én is a szakértőt javaslom.

2013. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!