Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat...

Hogy tanítsam meg a kutyámat a pitizésre?

Figyelt kérdés
közepes testű kutya szóvalt sokáig fog tartani a gyakarlás de hogyan csináljam?
2013. jún. 13. 20:17
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:
46%
Kaját tarts a tenyeredben és egy kicsivel a feje fölé tartsd, hogy ülve ne érje el. Egy kis gyakorlás után egyre magasabbra tartsd, utána meg ne legyen a tenyeredben a jutalom hanem a jó trükk után add.
2013. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehet úgy is hogy beteszed a lábad közé felemeled a mellkasától mondod neki hogy pitizz és megjutalmazod. attól függ hogy a kutyádnak milyen az egyensúlyérzéke, az enyém nehezebben tanulta meg de az előző kutyám nem is tudta. Van olyan kutya is aki tanulás nélkül tudja
2013. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én több lépésben tanítottam (és klikkerrel, bár ezt speciel anélkül is meg lehet tanítani).

Először megtanulta a Kukucs!-ot, hogy a lábam közé beüljön. Ott felfele csalogattam jutival, kicsit megtámasztottam a mellkasát, hogy szokja a két lábon ülős pozíciót. Nagyobb kutyáknak elég nehéz így egyensúlyban maradni, úgyhogy ne siettesd:)

Következőnek már szembe álltam vele és úgy csalogattam felfele. Miután a combomra (is) szokott pacsit adni, ezért először az egyik mancsával, aztán mindkettővel a lábamra támaszkodott, így tudta felvenni a pozíciót. Közben hozzászoktattam a vezényszóhoz és lassan elkezdtem egyre távolabb menni tőle, hogy minél kisebb felületen támassza meg magát rajtam. Most ott járunk, hogy egy-két másodpercig már támasz nélkül is tud "pitizni", de az egyensúlyán még kell majd javítani, mert kicsi bizonytalan ilyenkor, nehogy eldőljön:)

2013. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. jún. 20. 09:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!