Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek Yorkshire terrier...

Szerintetek Yorkshire terrier vagy Német sicc?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyust,csak nemtudom,hogy milyen legyen!

Szeretném,ha segítenétek!Kutya neveket is írhattok,mert azt se tudok!A kutyák falytáiról,küllemükről,szokásaikról és gazdájuksoz való kötődésükről szeretnék valamien információt!!

Előre is köszönöm!

VIKI<3


2009. okt. 8. 20:29
 1/7 anonim válasza:

A német sicc-et nem ismerem de a yorkit annál jobban.Én őt ajánlanám minden elfogultság nélkül.Nekem is van egy 4 éves kislány kutyus.Nagyon okosak,szerintem az is fontos,hogy nem hullik a szőre.Nagyon tudnak szeretni!Tényleg úgy van hogy kis testben nagy szív dobog!Anno mikor vettük én is bújtam a netet,hogy milyen kistestű kutyát vegyek.Egy percig sem bántam meg.Ja...és nagyon jó jelző kutya! !!!!

Én ajánlom mindenkinek aki kistestű kutyust keres!

2009. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
És a neten találsz kutya neveket is! :-)
2009. okt. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

német spicc :D


én a yorkira voksolok,bár kicsit izgága,az az állandóan remegek kutya

2009. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem yorkiem van. Azért mert:

- emeletes házban lakunk

- kicsi

Ez volt a 2 legfőbb szempont. Az én yorkiemban nagyon él a terrier vér ami nem hátrány, bár előny sem.

Ajánlom figyelmedbe blogomat ami kutyámról készült:

www.arthuryorkie.freeblog.hu

német spiccről sajnos nem tudok nyilatkozni.

2009. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettek!

Bár sajnálom,hogy nics info a német spiccekről!

Még egy× köszike!!

viki

2009. okt. 8. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!Kerestem neked pár dolgot a német spiccekről,csak az a baj h nem írtad,h mekkora lenne neked az igazi méret.


Német spicc, közép


Leírása: Pazar megjelenésű, arányos testű, szép kutya. Feje kicsi, elhegyesedő. Szeme kissé ferde metszésű, sötétbarna. Orrtükre fekete, fogazata ollószerű. Füle hegyes, felálló. Nyaka elegáns ívelésű, háta rövid, ágyéka feszes, mellkasa mély, hasa felhúzott. Végtagjai vékony csontúak, párhuzamosak, mancsa kicsi, kerekded. Farka a hátára kunkorodik. Szőrzete hosszú, a nyakán gallért alkot, a fején, a fülén és a lábai elülső részén rövid. Színe fehér, barna, fekete, narancssárga és ezüstszürke. Eredete: Német tenyésztők alakították ki a törpespicc-almokban született nagy testű példányokból. Eredeti neve: Deutscher Mittelspitz. Tulajdonságai: Élénk, okos, éber, hűséges. Könnyen és gyorsan tanul. Szőrzete gondos ápolásra szorul. Alkalmazása: Jelző- és luxuskutyaként használják. Profil: kedvenc. Marmagasság: 28-32 cm. Testtömeg: 7-8 kg. Táplálékigény: 800 g/nap. Alomszám: 4-5 kölyök. Várható élettartam: 10-14 év.



Német spicc, nagy


Leírása: Tetszetős küllemű kutya. Feje elkeskenyedő, rókaszerű. Szeme sötétbarna. Füle feláll. Háta egyenes, fara izmos, mellkasa mély, hasa felhúzott. Végtagjai egyenesek, erőteljesek. Farkát a hátára kunkorítja. Szőrzete hosszú, a nyaka körül gallért alkot. Színe szerint különböző típusokat különböztetünk meg. A farkasspicc vagy wolfspitz ezüstszürke színű, fekete árnyalatokkal, a fekete spicc tiszta fehér, míg a barna spicc egyszínű mélybarna. Eredete: Az egyik legrégibb kutyafajta. Származása ismeretlen. Eredeti neve: Deutscher Großspitz. Tulajdonságai: Értelmes, engedelmes, idegenekkel szemben bizalmatlan. Kissé ugatós, későn érő fajta. Alkalmazása: Mindenekelőtt kedvencként tartják, de apróvadra is vadásznak vele. Kiváló jelzőkutya. Profil: kedvenc, jelzőkutya. Marmagasság: kb. 40 cm. Testtömeg: 18-20 kg. Táplálékigény: 1100 g/nap. Alomszám: 3-6 kölyök. Várható élettartam: 10-14 év.



Német spicc, törpe


Leírása: Érdekes megjelenésű, kis termetű eb. Koponyája gömbölyű, arcorri része elhegyesedik. Szeme sötétbarna, füle hegyes, feláll. Háta rövid és egyenes, mellkasa mély, hasa enyhén felhúzott. Végtagjai egyenesek, izmosak. Farka rendszerint a hátára kunkorodik. Szőrzete a fején, a fülén, a mancsain, valamint a lábain sűrű és rövid, teste többi részén hosszú. Színe fekete, fehér, barna, ordas és narancssárga. Eredete: A spiccszerű kutyák csoportjához tartozik; mintegy 150 évvel ezelőtt már jól ismerték. Eredeti neve: Deutscher Kleinspitz. Tulajdonságai: Fölöttébb mozgékony, aktív, bátor, sőt kifejezetten vakmerő, szívós kis kutya. Alkalmazása: Ideális lakáskutya. Jelzőkutyának is alkalmas. Kissé túl lármás, ugatós. Profil: kedvenc. Marmagasság: maximum 28 cm. Testtömeg: 3-4 kg. Táplálékigény: 250 g/nap. Alomszám: 2-5 kölyök. Várható élettartam: 10-13 év.

2010. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszike!
2010. márc. 4. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!