Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutya szőrápolásáról...

Havanese kutya szőrápolásáról mit kell tudni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy nem is szőre van, hanem haja. Tényleg nem hullik a szőre? De akkor hogyan cserélődik neki? Vagy rendszeresen trimmeltetni kell? Mennyire allergén a szőre? (Úgy tudom a westieknek egyáltalán nem okoz allergiát a szőre. A havanese szőre is hasonló vagy arra esetleg lehet egy ember allergiás?)
2009. okt. 7. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem trimmelni, nyírni.
2009. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben van allergiás a családban, akkor érdemes bichon frisé, Lhasa Aspo vagy uszkár közül válogatni.

Őket is nyírni kell rendszeresen.

2009. okt. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen az oldalon nagyon jól le van írva minden ezzel kapcsolatosan.

[link]

2009. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2009. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan fajta kutya, aminek folyamatosan nő a szőre, ezért minden hónapban kutyakozmetikushpz kell vinni, ha szeretnéd, hogy a fajtájához hűen legyen megnyírva a standardnak megfelelően. Nyírhatod magad is ha veszel kutyanyírót, de akkor nem úgy fog kinézni, ahogy kell, mert tökéletesen csak a kozmetikus nyír. Minden nap reggel este meg kell fésülni a kutya szőrét, a körmét meg a kozmetikus vágja minden hónapban és természetesen fürdeti is a kutyát elvileg. kb ennyit kell tudni a szőréről.
2009. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12:01 vagyok. Nem hullik a szőre, ez a fajta nem cseréli. Amúgy olyan a szőre mint a vatta, mint a plüss, puha és selymes én imádom, nekem is ilyen van.
2009. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mármint nem ilyen szőröm, hanem ilyen kutyám :D
2009. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!