Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának lakásba inkább...

Milan1909 kérdése:

Első kutyának lakásba inkább a labradort vagy a vizslát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Csak ez a két fajta érdekel, nagyjából ismerem is mindkét fajtát, de nem tudok dönteni, hogy melyik lenne a jobb választás.

2013. máj. 28. 22:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%
ne hallgass rájuk, az összes vizslás ismerősöm lakásban tartja a kutyáját, de nagyon sokat mozog vele (futni járnak, lasztiznak, kutyákkal játszik stb.) erre nem elég a napi 3 óra. Viszont ha nem csak te mozogsz vele, hanem amikor nem vagy otthon van aki levigye még pluszban akkor szerintem simán mehet.
2013. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Sógorom vadászik, van vizslája, családi házban laknak. Nem lehet benn tartani, hidd el. Télen persze benn alszik az előszobában (nagy helyiség, saját kanapéja van), de napközben sokat van kinn, ha nincs erős fagy.
2013. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%

Labrador elég falánk kutya. Vigyázni kell vele hogy ne lustuljon el, mert különben azon veszed észre magad, hogy hordóként gurul ki a lakásból mikor sétálni viszed. És sajnos nem is ritka a dinnye alakú labrador.


Vizsla meg...Hát...Igazuk van a többieknek hogy nagyon nagy a mozgásigénye, meg ha a temperamentumát nézzük nagyban különbözik a labradortól. A vizsla általában jön-megy, csóvál, minden érdekli, nem tud nyugton maradni. És a mozgásigénye is jóval nagyobb. Az meg azért hülyeség hogy a kertben tartott vizsla télen megfagy. Megfelelő körülményeket biztosítva, nincs gond. Végülis nem kanapékutyának lett kitenyésztve. Bár igaz, hogy a hideget a drótos jobban bírja.

2013. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
97%
nekem vizsla van lakásban, teljesen jól eléldegél, semmit se szed szét soha, nem feleslegesen aktív. Minden nap futok vele és hétvégén kutyasuli. Teljesen jól elvan. Ha valaki képes biztosítani a kutya igényeit akkor minden megoldható
2013. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Normális válaszolóknak köszönöm szépen
2013. máj. 28. 23:25
 16/22 anonim ***** válasza:
97%

Egyértelmű, hogy a vizsla lakás kutya! :) Az is egyértelmű, hogy önmagában a sétáltatás nem elég neki, de ha szánsz rá időt, hogy agyilag is lefáraszd, akkor nem lehet baj. Nagyon okosak, szívesen és könnyen tanulnak és klikkerezni a lakásban is lehet velük, miközben mondjuk odakint éppen rossz idő van. Én csak olyan kiegyensúlyozott vizslát ismerek, akit lakásban tartanak. Egyet ismertem amelyik kerti kutya volt, de szegény csak szenvedett egyedül odakint és meg is szabadultak tőle a gazdái. Főleg télen rossz a keri kutyáknak, amikor jóformán csak a sétáltatás idejére találkoznak a gazdájukkal.


Ha viszont nyugisabb életet szeretnél élni, akkor válaszd inkább a labradort.

2013. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
97%
Nekem az összes vizslás ismerősöm házban tartja a kutyát ls nincs vele gond. Ahogy mondták le kell fárasztani, de ha udvaron lenne akkor is le kéne, ott is van mit széthuzigálnia.
2013. máj. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Én kertben tartom a vizslámat(német) és hidd el nemfagy meg, ja és persze a 3 óra foglalkozás kevés neki, annyi idő alatt nem fogod tudni lemozgatni főleg ha egész nap a lakásban lesz.... Az enyém pl egésznap az udvaron futkarozik és ugyanúgy el kell vinni sétálni, én biciklivel szoktam vinni nem gyorsan de nem is lassan, de egy óra biciklizés után is még tudna futkározni. Szerintem lakásba inkább labradort tarts ő egy alacsonyabb vérmérsékletű, "lustább" kutya... Jobb lesz lakásba...
2013. máj. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Lakásban szerintem labradort se tarts.Nagy mozgásigényű ő is!!!!
2013. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%

De azt hiszem bármelyik kutya tartható lakásban, mert a kutya alkalmazkodik a helyzetéhez, de ki tudja mi a jó neki.

Minél több időt tölteni a gazdival, az a fontos.A kölyök kutya azért jó, mert Te tudod nevelni, a felnőtt meg azért mert már nem annyira izgága.Talán.

2013. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!