Baj ha nem tüzel még a kutya?
Az egyik mentett "pit" szuka kutyám 1 év 3 hónapos korában tüzelt először.
Ha jót akarsz,még tüzelés előtt ivartalanítod...Sok kellemetlenségtől és betegségtől megkíméled a kutyát is és a pénztárcádat is.
Buta vagy,és h*lyeséget mondtál,utolsó.
Mindenkinek jobb,ha nem várják meg a tüzelést.
Állatorvosi szaksegéd vagyok,ne próbálj meggyőzni az ellenkezőjéről..
Te vagy a buta, valamint te mondtál hülyeséget, illetve úgy vagy te állatorvosi szaksegéd, mint én olajsejk.
Egyet mondok: egy fejlődő szervezet hormonrendszerébe való ilyen durva beavatkozás nem lehet egészséges.
Nos, örülök neki hogy a válaszomat reakcióra méltatta egy olyan ember, akinek az a munkája hogy műtétnél az állatorvos kezébe adja az ollót, szikét, tűt, illetve sterilizálja a műtőeszközöket, a műtőasztalt és műtét után kitakarítson. Egy ilyen emberre bizonyára ragad annyi emellett a felelősségteljes munka mellett, amennyiből saját magának tekintélyt tulajdonít és elköveti azt a hibát, hogy vitában erre a tekintélyre hivatkozik és veszi a bátorságot hogy emiatt másokat akikről nem tudja hogy kik is ők, lebutázzon.
Mondjuk nekem egy állatorvos - nem egy segéd, hanem olyan akinek diplomája és sokéves szakmai gyakorlata van kutyák terén - azt mondta, hogy az ivarérés előtti ivartalanítás egy durva beavatkozás egy fejlődő szervezet hormonrendszerébe, ugyanis a nemi érés miatti hormontermelődés fogja blokolni a növekedési hormonok hatását. Egy ivarérés előtt ivartalanított lénynél ez nem fog fennállni, így fejlődési és viselkedési zavarok fognak nála fellépni. Természetesen ezt az ember a maga hasznára is tudja fordítani, pl. haszonállatoknál, ugyanis az ivartalan háziállatok jobban nőnek, jobban hasznosítják a takarmányt és jobb minőségű lesz a húsuk, illetve könnyebben együtt tarthatóvá válnak, de ez úgy vélem egy kutya esetében nem lehet szempont. Persze tudom hogy Amerikában ez most nagy divat, de az ezt pártolók valahogy elfelejtik hozzátenni, hogy jelenleg még túl kevés ivarérés előtt ivartalanított 10 év feletti kutya van, amiből össze lehet hozni egy reprezantatív mintát arról hogy a túl korai ivartalanítás miatti fejlődési zavarok mennyiben befolyásolják az állat életminőségét.
Persze lehet jönni itt az egészségügyi kockázatokkal, pl. méhgyulladás és társai, de jóval nagyobb kockázata van annak hogy a kutya a műtétből nem ébred fel - minden altatással járó beavatkozásnak és minden műtétnek megvan ez az kockázata ugyebár - minthogy az első tüzelése után méhgyulát kapjon.
Szóval egy igazi oka van annak hogy valaki erre az útra lép, az pedig a lustaság. Nem akar vércseppeket takarítani, zavarja a kanok érdeklődése, nem akarja stresszelni amiatt hogy a kutya felcsináltatja-e magát valahogy, neki egy egyszerű, kényelmes és végleges megoldás kell, amit az ivarérés előtti ivartalanítás bőven megad. Nincs ezzel gond, a gond azzal van hogy ezt nem vállalja be és kanyarít neki egy ideológiát, hogy ő azért csinálta mert felelős állattartó.
Nos, egy felelős állattartó figyel a kutyájára, meg tudja előzni és akadályozni azt hogy rossz dolgok történjenek vele, ugyanis tudja hogy minden fájdalom és veszteség figyelmetlenség következménye és ő nem lusta figyelni.
Már ne is haragudjatok,de kb. heti 3 alkalommal végzünk évek óta ivartalanítást és soha semmi probléma nem volt.És nyilván nem én döntök az időpontokról, hanem az állatorvos,aki ugyebár szintén diplomás,mivel máshogy nem igazán lehetne az,úgyhogy sok értelme nincs kihangsúlyozni...
A különbség a hím egyedeknél látszódhat,mivel a felnőttkori fajtára jellemző külső tulajdonságok sokkal hangsúlyosabbak lesznek.
Gondolom itt is orvosa válogatja,nálunk minden probléma nélkül lehetséges a tüzelés előtti ivartalanítás...
És örülök,hogy egy olajsejk is megtiszteli köreinket;)
Az állatorvos se dönt az időpontról, hanem az, aki fizeti a műtétet. Ahogy a mondás tartja: aki a cigányt fizeti, az választja a nótát.
Az meg hogy nem volt még műtét során komplikáció meg nem volt olyan hogy nem ébredt fel a kutya, még nem jelenti azt hogy nem lehet. Gondolom ti is aláiratjátok az a nyilatkozatot, hogy a műtétet kérő tudatában van a műtéti kockázatoknak és így hozza meg a döntést, így védve le magatokat hogy adott esetben ne kelljen kártérítést fizetni.
De mondom: még mindig nincs semmi kimutatás arról hogy az ivarérés előtt ivartalanított szukák életminősége mennyivel más az ivarérés után és az egyáltalán nem ivartalanítottakhoz képest.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!