Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igy nem lenne kinzás egy mudinak?

Igy nem lenne kinzás egy mudinak?

Figyelt kérdés
Egyedül élek egy panel lakásban,12 éves korom óta vágyok egy mudira most 28 vagyok.Én reggel 8-tól délután 2-ig dolgozom(hétvégén nem).Reggel eltudnám vinni kb 30 óra sétára utánna amikor haza jövök eltudnám vinni akár több mint 2 óra sétára meg persze a pisi-kaki séta.Hétvégén meg kutyasuliba.A kaja oltás nem gond.Szerintetek rossz lenne neki igy?Persze az első időben tudok kivenni szabadságot hogy a szobatisztaság menjen.
2009. okt. 3. 20:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Így igaz ahogy mondtad, minden a gazdától függ! Épp ezért ne is ess általánosításba, hogy a szegény kinti kutyák...! Mert már nagyon unom. Az a kutya kinek kint rossz, annak nem azért rossz mert kint van, hanem mert nem jó a gazdája ami ugyanúgy megeshet bent is.

Kedves kérdező. Igaz az én mudijaim kint vannak mind a hárman, de én is iskolába járok reggel fél héttől kettőig. Persze otthon kiengedem őket, meg sétálunk, kutyaiskola stb. A mudinak nagyon nagy mozgásigénye van, de bármit megtesz a kedvedért, akár órákig egyhelyben vár rád. Sok ismerősőm van aki pumit (akár kettőt is), border tart lakásban. Mudisokat csak azért nem ismerek ilyet, mert eleve kevés mudist ismerek.Szerintem jó lesz így neki, csak vidd minnél többször! Otthon is foglalkozz vele sokat, nevelni a házban is lehet, meg feladatot adni is.

2009. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Én nem pontoztam senkit se.
2009. okt. 3. 20:53
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Most hátrafordultam, hogy megkérdezzem a palellakó mudim véleményét a kérdésről... de csak szétvettet lábakkal horkol. :D

Igaz Ő egy befogatott jószág, viszont kb: 2éves koráig soha nem volt se lakásban, se nem autózott (most meg boldogan ugrik a kocsiba), se fürdetve nem volt...

Ő teljesen jól el van a panelben.

Az elején laktunk kertes házban és ha kint hagytam a kertben egyedül akkor is az ajtjó előtt feküdt és nem rohangált (pedig az elöző kutyák folyton a ketítésmentén szaladgáltak).

2009. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
92%
Kizárólag rajtad múlik, hogy jó lesz-e a kutyának a lakásban, vagy nem. Ha sétáltatod majd eleget és foglalkozol vele, ahogy írtad is imádni fog ott lakni:) Annyi, hogy még nem vagy otthon ne korlátozd a mozgásterét 1 szobára, és hagyd elérhető helyen a játékait (a cipőket meg elérhetetlen helyen.eleinte). Mi is lakásban tartunk egy 25 kilós kutyát és imádja, hogy szinte egész nap velünk lehet:) Nem kínzás neki..
2009. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!