Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrier alkalmas...

Staffordshire terrier alkalmas őrző védő munkára?

Figyelt kérdés
vagy a férgek már teljesen elrontották ezt a fajtát a kutyaverekedtetéssel.
2009. okt. 3. 14:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen. Nem, nem lett sokkal nagyobb, egy igazi pit nem nő túl nagyra, akkor lehetett olyan 20 kiló, most 25. Szuka. Szerintem több már nem nagyon lesz. Én spec. hányok az XXL pitektól dehát ízlések és pofonok. Szerintem a fajta elcsúfítása, elkorcsosítása. Javíts ki ha tévedek de 40-50 kilósnak is kinéznek(a magasságuk bezzeg megmaradt), némelyik többnek. Az igazi pit karcsú, mozgékony, gyors és kitartó. Ilyen súllyal egyik sem lehet egy kutya! Arról ne is beszéljünk mivel keresztezhették őket, hogy ez legyen a végeredmény.

Beírtam googlbe, hogy xxl pitbull és tübbek közt ezt a kennelt dobta ki: [link]

Nézd már milyen dagadtak, mekkora a fejük. Egy 15 kilós Szerb pit kb. 3 másodperc alatt padlóra tenne egy ilyet, ha arra kerül a sor. Sőt egy németjuhász is lefutná bármelyiket. Az ok, hogy elég tág a standard de ezek a kutyák már abba sem férnek bele.

Bocs, asszem elragadtattam magam, csak szeretek kiállni ezért a fajtáért, az IGAZ pitekért, akik rászolgáltak a nevükre.

Másik hozzászólónak: Ha a hatóságok kicsivel több időt invesztálnának a kutyakiképzésbe, nem csak a szalaggyártásra mennének, valószínű mindenhol bull típusú terrierek lennének a rendőrkutyák. A baj az, hogy időigényesebb őket képezni, mert jóval makacsabbak, mint a németjuhászok de megéri a beléjük fektetett energia. Sokkal erősebbek, gyorsabbak, kitartóbbak sőt véleményem szerint okosabbak is, attól függetlenül, hogy a nj-ok könnyebben taníthatóak.

2009. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A lényeget kihagytam: Expresszen lehet megtalálni a legjobb de a legrosszabb kutyákat is, meg kell tanulni szelektálni:)
2009. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
nekem tetszenek ezek,ha neked nem az nem gond! Az enyém most 32kiló körül van 1éves kan marmagassága olyan 58 centi körül van!igazán kemény márha verekedésre kerül sor,temperamantumos kellőképpen,jól kijön bármylik kutyával,embereket,gyerekeket imádja! [link] ha van iwiwed nézd megm még fejlődő félben van:D ő úgy került hozzánk,h amikor 8 hetes volt egy alkoholista ismerősünk vette de nem foglalkozott vele elment inni,másnap lehozta h legyünk lennt vele estére nem tudta mit kezdjen vele mert nem tudta magával vinni kocsázmi,mondta h legyen már nálunk reggel jön érte! Mondtuk a párommal h jó rendben,aztán beleszerettünk,és csakmásnap este jött a srác de rá sem nézett a kutyára! Én meg mondtam neki h a kutyát már nem kapod vissza,ő erre nem reagált csak annyit,"lehet jobbis"!!! Így őt megmentettük,tehát nem választottuk de nem bántam meg,nagyon imádjuk egymást:D de most tervezem h veszek egy szukát mellé,még nem tudom h tk-s sztafit mert ők a másik nagy kedvenceim vagy pedig egy szép pitet! szoktam én is nézegetni az expresst am!!!
2009. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Örülök hogy linkeltél képet miután a második kommentet is elküldtem, akkor jutott eszembe, hogy elfelejtettem írni és már nem akartam annyit OFFolni.

Nagyon szép kutyád van! Ő is szép izmos, látszik rajta, hogy boldog. Az enyém is imádja az embereket és a gyerekeket, kutyákkal is nagyon jól kijön, lány kutyákkal szokott verekedni ha nagyon kiprovokálják. Simán földre tett eddig minden kutyát a nélkül, hogy kárt okozott volna benne. 1 kivétel volt, egy 15 kiló körüli pitbull szuka, azzal nem tudott mit kezdeni bár nem is tartott sokáig a "harc", a gazdájával rájuk kiabáltunk és szét is ugrottak. Egyébként kannál szerintem teljesen normális ez a súly ami a tiédnek van. Gyönyörű!

A szukát gondold meg, ha nem szeretnél minden tüzelésnél almot ivartalaníttatnod kell egyiküket (ami után egy pit már nem pit!) mert baromira fognak szenvedni ha külön lesznek zárva 2 hétig. Hidd el.

Már pedig 1 alomnál (akiknek tudsz ismerősök közt gazdát találni)senkinek nem jó ha többet lehozol, úgy sem fogod és nem is tudod minden kutya helyét ellenőrizni. Mi lesz ha egy olyan alkoholistához kerülnek, akitől a tiédet hoztad? Ha nem lesz olyan jó lelkű ember mellette, mint te voltál szegény kutya az utcán köt ki! Vagy rosszabb..

Ne vedd csesztetésnek, nem annak szántam.

2009. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
nem szeretnék egyetlen almot sem lehozni igazából,nem azért szeretnék venni szuká,hanem mert nagyon szeretem ezt a fajtát! És gondolkodtam azon h a szukát ivartalaníttatom majd,de nem tudom őszintén,szeretném megtartani eredetinek,beavatkozások nélkül,viszont tudom h mind2nek rossz lenne külön! Gondolkodtam azon is h még 1 kant veszek,de nem tudom később h állnak majd egymáshoz! Tavasz környékére tervezem a vásárlást,addig még jól meggondolom mit akarok,meghát ha mégis pitet vennék,akrko azért jól szétkell nézni mi a legmegfelelőbb,mert sztafiban van 2 mestertenyésztő akiktől szivesen vennék kutyát,de ez a piteknél másképp van! Örülök h tetszik a kutyám!!! Nem volt még soha szuka kutyám,nem tudom ők milyenek!!! Sokan azt mondják h többet verekednek mint a kanok,mások meg azt h kevesebbet!!! almot tervezel? lenne pár kérdésem még:P
2009. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Küldtem neked privát üzit a megadott címedre, hogy ne itt beszéljük meg.
2009. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!