Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok az ilyen "nevelésh...

Mit szóltok az ilyen "neveléshez"?

Figyelt kérdés
Pár napja a réten láttam, hogy egy hapsi hogy tanítja a maliját: több mint fél órán át meneteltek föl-le és a vége felé a kutya már nem figyelt elégé -elrontotta a menet közbeni fektetést. Erre a hapsi elkezdte csak ezt csináltatni vele és mivel a kutya megint hibázott, rárakta a szögest és a következő hibánál úgy megrángatta hogy a kutya visított! Eddig birtam, elkezdtem vele beszélgetni. Ezt mondta: "A kutya csak így tanulja meg, mert nem igaz, hogy fáradt,csak direkt nem csinálja jól és meg kell neki mutatni hogy ki is a főnök. Ha vmit rosszúl csinál azonnal büntetni kell (jól megütni). A szöges arra van hogy megtanulja, nem lesz tőle semmi baja, sőt ez nélkülözhetetlen. Különben is ez munkakutya, így kell nevelni."
2009. okt. 3. 11:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
sztem pedig az h vki szögessel képzi a kutyáját cseppet sem gáz már ha azt jól csinálja,mert hamarabb megtanulja mint a falatkákkal!!! És IGEN NÉHA ODAKELL SÓZNI A KUTYÁNAK engem nyugodtan lelehet pontozni mert nem érdekel! De megnézném h egy pitbullt,sztafit,bullterriert,rotit hogyan nevelsz meg csak jó szóval,hogyan tartod kordában anélkül h néha ráversz 1-2 úgy igazából!!! Nekem pitem van, tudom miről beszélek,és igen kemény kéz kell hozzájuk,nem lehet babusgatni őket! persze meglehet próbálni 5 hónapos korára kezelhetetlen lesz,mert határokat szidással,tiltással állít fel az ember nem pedig dícsérettel! A malamut is egy kemény kutya vele sem kell kesztyűs kézzel bánni,amit a gazdija csinált,bár nem látam sztem elég jó és határozott dolog a kutyájával nem lesz problémája! El kell fogadni azt h vki kutyaként bánik a kedvencével abből lesz igazi KUTYA ÉS CSALÁDTAG! Én is imádom a kutyám,mindenhol velem van ő is nagyon imád engem,1 órára se nagyon bírom egyedül hagyni,a nap nagyrészét együtt töltjük,teljesen azonosultunk egymással,fantasztikus kapcsolat van közöttünk ennek ellenére IGEN KEMÉNY KÉZZEL FOGOM és ha kell nem félek odaverni neki ha csak ez segít akkor ezt kell tenni! NEm fog haragudni,nem lesz agresszív,nem lesz baja de megérti mit akarok... ezzel nyomatékosítom,de ennél is jobb megoldás h kizárom a falkából,az fáj igazán neki:D:D:D de ezt ugye utcán ha esetleg összeakad egy másik kutyával nemtudod megtenni! Hát ennyi lehet nyugodtan lepontozni,mert ez a primitív dolog!!!
2009. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 19:30-as!

Igazad van,néha ha rossz a kutya akkor tényleg kell ütni,de amit ez az ember csinált,az már tulzás.

Én is ütöttem már meg a kutyám,mert a szép szóból nem ért semmit.Úgyhogy bocs,ha egy kicsit túloztam az előbb.

Üdv:Anita alias Saszta

2009. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen egy munkakutyánál, főleg őrző-védő kiképzésen elengedhetetlen az állatot ütéshez szoktatni, viszont egy otthoni, hobbi kutyát NEM!

Kedves 21:22-es elárulom, hogy egy bull típusú terriert CSAK ERŐSZAKMENTESEN lehet nevelni! De örvendetes tudni, hogy életed folyamán még meg fog harapni a saját kutyád, reméljük komolyan! Szegényt sajnálom.. Ha ismernéd a fajtát, amit tartasz ezt tudnád magadtól is de nem, te azért vettél pitet, hogy kurv@ menő gyerek legyél. Hozzáértés nélkül.. És most nem azt mondtam, hogy nem szidhatod le a kutyát ha rossz, vagy nem kötheted meg egy időre büntiből, ha nem jött első szóra, sőt fel is pofozhatod (kb. olyan erősen, mint egy 6 éves gyereket) amíg nem okozol neki fizikai FÁJDALMAT, mert onnantól el vagy ásva a szemében. De erre rájössz majd magadtól is.

2009. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
34%
Ja és amit elfelejtettem, hogy a határokat könnyebben fel tudod állítani dicsérettel és szidással, mint dicséret nélkül, erőszakkal. Csak kurv@ primitív vagy ahhoz, hogy ezt észrevedd.
2009. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, csakhogy tudd, a drága kedvenc kutyád fog szívni ha megharapja a gazdáját úgyhogy én nem kivánnék ilyet. És szerintem ő sem azt mondta, hogy csak szídja, gondolom dicséri is, csak nem lehet mindent falatkával, meg busikázva megtanítani.
2009. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
jah neked biztos ilyen kutyád van h ennyit tudsz erről a fajtáról!:D:D:D még oltogathatsz is:D Tudod 15 éve foglalkozom ezzel a fajtával,de annyira primitív vagyok és annyira rosszul nevelem a kutyám h IPO élesben dolgozik,bh1 bh2 vizsgája van! És annyira szar vagyok h külföldre járok vele és az elődökkel is kiállításokra,bemutatókra stb... egyik kutyám sem harapott meg,és nem agyon verem mint ahogy ezt te gondolod csak miután magasabb a fájdalom küszöbük nekik nem elég egy grabancrázás!!! Nem szorulok a te nevelési tanácsaidra,a fajta jellemzőkre sem... egyszerüen neked az a bajod h letörték a kis szarvadat,romba dőlt az önbecsülésed mert másokat nem zavar annyira ez a nevelési forma mint a te kis lelkivilágodat!!! nem én vagyok a primitív,csak nem lehet mindent dícsérettel elérni!!! és ha etológiai szempontból nézzük a nevelésem akkor a farkasfalkában a vezér sem nyal be az alatta rangsorban elhelyezkedőknek! és 95%dicséret van nálam a többi része a dorgálás,de mint mondtam már náluk a grabanc rázás nemsokat ér! Persze vitatkozhatunk itt napokig,mert te gondolom okosabb vagy mindenkinél!!! azt hizsem nem tartozom neked semmiféle magyarázattal,h nálam mi-miért-hogyan történik! NA ÜDV
2009. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Istenem ekkora arcal hogy lehet élni??

1. Ilyen kutyám van, nem az első már.

2. Mint már említettem, munkakutyák esetében más a helyzet, alap, hogy a kiképzésen IPOnál főleg szoktatni kell az ütéshez.

Ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy egy hobbikutyát nem lehet így nevelni, főleg nem egy pitet! Nem beszélve arról hogy állatkínzás, bármekkora is a fájdalomküszöbük. Eddig egy normális kutyával sem találkoztam, akit ütéssel neveltek (pittel sem). Mind idegbeteg kis f@sz volt, aki csak a gazdájától félt, másnak meg ment neki. Örülök, hogy a te kutyáid kivételesek, biztos a sok dicséret kárpótolja őket meg az, hogy értesz hozzájuk és normálisan foglalkozol velük.

Ettől függetlenül tartom a véleményemet, a saját tapasztalataim miatt, és mert a kezdő pittartók (azt hittem te is az vagy) ezzel szokták erőteljesen elbaszni a nevelést és csinálnak idegbeteg kutyákat. Én sosem bántottam a kutyámat, a párom se mégis sikerült elérnünk hogy egy egy gazdás kutya (mert az) elfogadjon mindkettőnket gazdának és felette állónak a rangsorban bár sokkal több türelem kellett hozzá. Szóval megkérlek, hogy ne reklámozd ezt a módszert ezen az oldalon mert kurv@ sok olyan ember olvassa aki sz@rt nem ért a saját kutyájához se, nem tudja megnevelni. Nem kell részleteznem mi lesz ha elolvassa milyen jól lehet a kemény piteket is ütéssel nevelni és végiggondolja: de jó lesz, ha elkezdem Fifikét izomból püfölni 1 hét múlva jó kutya lesz.

Büdös lóf@szt lesz, tudjuk mindketten, hogy nem..

2009. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Ja a sok primitív f@sznak meg meint kösz a lepontozást, biztos értetek hozzá, hülye verebek.
2009. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

az, hogy milyen gyorsan tanuljon a kutya, csak nekünk embereknek fontos.

Magyarországon mint mindenben, ebben is le vagyunk maradva, itt még mindig az ósuli az elfogadott és kell még legalább 10 év, hogy valami komolyan változzon.

Lehet olvasni Jan Fennell-t, meg nézni ennek a csajnak a videóit:

http://www.youtube.com/watch?v=sFgtqgiAKoQ

Erőszak nélkül nevelni az állatot csupán empátia és TÜRELEM kérdése! Büntetni meg lehet másképp is, pl. falkából kizárás, sétának vége stb.

Tapasztalatból beszélek, nálam a "klasszikus" nevelés nem vált be, az új alternatívák annál inkább.

De hát kinek a papp, kinek a pappné. :-)

Kár, hogy csak A KUTYA NEM VÁLASZTHAT! :-(

2009. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen, én is csak szegény kutyákat sajnálom sokszor..
2009. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!