Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok az ilyen "nevelésh...

Mit szóltok az ilyen "neveléshez"?

Figyelt kérdés
Pár napja a réten láttam, hogy egy hapsi hogy tanítja a maliját: több mint fél órán át meneteltek föl-le és a vége felé a kutya már nem figyelt elégé -elrontotta a menet közbeni fektetést. Erre a hapsi elkezdte csak ezt csináltatni vele és mivel a kutya megint hibázott, rárakta a szögest és a következő hibánál úgy megrángatta hogy a kutya visított! Eddig birtam, elkezdtem vele beszélgetni. Ezt mondta: "A kutya csak így tanulja meg, mert nem igaz, hogy fáradt,csak direkt nem csinálja jól és meg kell neki mutatni hogy ki is a főnök. Ha vmit rosszúl csinál azonnal büntetni kell (jól megütni). A szöges arra van hogy megtanulja, nem lesz tőle semmi baja, sőt ez nélkülözhetetlen. Különben is ez munkakutya, így kell nevelni."
2009. okt. 3. 11:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Vannak ilyen primitív emberek. A rokonunk például nem hajlandó ivartalanítani a kutyáját, ha meg rájön a dughatnék, akkor jól megveri. Mintha tehetne szegény róla.

Múltkor meg a fiút és lányt egy egy madzagon kikötötte egymással szembe, hadd nézzék egymást, mert szerinte ez nevelés és így rájönnek, hogy ne próbálkozzanak egymással.

2009. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez nem tanítás vagy nevelés, hanem idomítás... szegény állat... a "gazdáját" kellene a helyébe rakni, megérdemelné. Az ilyennek nem való kutya.
2009. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Mégis van nem egy ismerősöm aki hasonlóan gondolkodik, sőt kutyasuliban is hasonlókat tapasztaltam.


Szerintük a kutyának semmi baja nem lesz ha mindig rávágnak ha vmit nem jól csinál, sőt úgynevezett puha módszerekkel (pl klikker) nem is lehet normális munkára tanítani egy kutyát.

2009. okt. 3. 12:22
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... Egyrészt nem ismered az embert és a kutyáját behatóan. Honnan tudod, nem problémás, stb. Én geyik kutyám is olyan, hogy megpöcölöm az orrás és úgy visiít mint akit nyúznak pedig sosem bántottam, egyszerűen megtanulta, hogy ilyenkor mások sajnálják. Aztán egy felnőtt kutya fél óráig csak tud figyelni. A szöges nyakörv sem egy kínzóeszköz, nagyon jó ha helyesen használják. Szóval nem szép dolog amit csinál, de igazából nem tudsz róla semmit.

Azt meg nem bírom amikor valakinek már az állatkínzás, hogy a kiskutyára szalagot tesznek a megkülönböztetés érdekében. Túldramatizálják a dolgot. Nagyon hasznos dolog a klikker, laszti, meg a kaja, de egy igazán jó kutyát nem lehet csak pozitív megerősítéssel megnevelni! Ami nem azt jelenti, hogy megverjük és belerúgunk, hanem, hogy nem fog belehalni ha egyszer megrántod a pórázt, keményebben rászólsz, vagy ne adj isten adsz neki egy pofont. Persze a kutya személyiségéhez idomulva. Nagyon idegesítő amikor beleszólnak a kutyádba, pl enyémeket állandóan sajnálják, egrecíroztatva van és nem azt csinál amit akar, de érdekes módon őt még egyszer sem ütötte el majdnem az autó (mint az övéket) és a póráz is olyan mintha új lenne (7 éves). Lehet hogy csak azért válaszolt ilyen bunkón. Én is szólnék ha egy ismerős, normális kutyával így bánnak, de egy ismeretlenről nem tudhatod miért teszi. Különben meg én már megszoktam, hogy az ostobaság ellen hiába küzdesz. :S Én már többször rájöttem, hogy reménytelen.

2009. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Utolsónak igaza van alapjáraton. Viszont ez esetben a szögest rántotta meg úgy a tag, hogy visított a kutya és senki ne mondja nekem, hogy nem minősül állatkínzásnak, mikor a szögek beleállnak a nyakába.

Egyébként azt sem tolerálom mikor egy kutyát teljesen robottá nevelnek és elveszíti érdeklődését a környezet iránt. Teljesen. Pár hónapja Pesten jót röhögtem egy tagon, azt tartotta viccesnek, hogy ő kiültette a kutyáját a bolt elé, (a kutya nem mozdíthatta meg még a fejét sem, mert lecseszést kapott) és figyelte, hogyan nézni az én kutyám az övét, miközben az övé nem nézi az enyémet. Baszott humorosnak tartotta, hogy robotot nevelt a kutyájából. Akkor egyszer nem oltottam le a marháját, annyira megsajnáltam szegény kutyát hogy nem akartam ezzel is stresszt okozni neki.

2009. okt. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam, hogy nem jó dolog amit csinál csak mi nem ismerjük, és a szöges nyakörv jó kezekben nem fáj. Az a kutya meg aki meg van nevelve, nem robot. Ha mégis akkor az a gazda hibája és nem azt jelenti, hogy annak jó aki azt csinál amit akar. Az az illető aki sajnálta a kutyám, annak a sajátja kb minden nap kiszaladt az autók elé, megette a földről a szalonnát, nem jött vissza, stb. Pedig felnőtt volt, ráadásul kövés, és kutyaiskolába is járt. Én meg kínoztam a kutyám szerintük, mert megköveteltem az engedelmességet.
2009. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem teljesen egyetértünk, csak elbeszélünk egymás mellett. Egy kutyának igen is meg kell lennie nevelve, normálisan, mindenkinek szíve joga ehhez megválogatni az eszközöket, bár ami másnak jó azt én elítélhetem. Ezen kívül én határvonalat húzok a szófogadó és a robot kutya között, hisz nem kell hozzá nagy IQ hogy az ember rájöjjön, az a kutya, amelyik nem figyel a környezete ingereire, nem kapja fel a fejét a mozgásra, a zajra, az már nem normális, boldog állat.
2009. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
Az állat nem játék! Még akkor sem szabad verni, ha rossz fát tesz a tűzre!Nem goromba embernek való a kutya. Szegény kutyus.
2009. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

Hát ez nem nevelés,hanem állatkínzás!Aki így neveli a kutyáját,az nem ember,hanem egy primitív majom!

Egy napig vele kéne ezt csinálni,majd meglátjuk,hogy hogy tetszik neki!Megérdemelné!Szerintem szolj egy állatvédőnek,hogy mit csinál ez a tetű!

Üdv:Anita alias Saszta

2009. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Winner of Royal Hill ***** válasza:
91%

Utolsó Te már kezdesz az agyamra menni a hüly*e hozzánemértő válaszaiddal.

Nekem is van olyan kutyáma kinek ha megfogom a fülét már ordít mint akit nyúznak.

Már nagyon unom, hogy itt mindenki állatvédő, de szerintem még egyikőtök sem próbált profi munkakutyát képezni.

Azt nem lehet csak jutifalttal, sőt...

A régi módszerek szerint a kutyát (most figyeljetek állatvédők) szoktatták az ütésekhez. És egy olyan kutyánál aki tényleges dolgozik erre szükség is van. Hülyén nézne ki ha mondjuk egy rab menekülő elfogásánál egy ütéstől a kutya sikítva elrohanna,mert szegénykére sosem ütöttek rá,nem okoztak neki fájdalmat,mert az állatkínzás.

Na most lehet lepontozni:)))

2009. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!