Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korig képesek...

Hány éves korig képesek elleni a mopsz kutyusok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 11:50
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég került hozzád, és máris elletni akarod? Menj a büdös pitsába, komolyan.....Eddig is arról szólt az élete, hogy ellik orrba-szájba. Azt írod a másik kérdésben, hogy sovány is. Mondd csak, az eszedet hol hagytad?
2013. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
nem az én kérdésem......... de hagyjuk
2013. máj. 13. 13:47
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
13.05. vagyok, igen észre fogod venni. De én ínkább beszélnék a dokival és ivartalanítatnám. A gennyes méhgyuladásba simán belepusztúlhat, és az emlődoganat sem játék. Beszélj az állatorvosoddal, és mérlegelj. Azért vetted hogy örömöd legyen benne, nem azért hogy kihasználd.
2013. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

De igen a te kérdésed!!

Ugyanaz a fogalmazási stílus, ugyanúgy ... a mondatok közt, a témáról már nem is beszélve.

Érdekes, hogy mindkét kutya 4 éves, olyan helyről van elhozva ahol szaporításra tartották. Micsoda véletlen egybeesés!


Szégyelled most már magad ezért tagadod mi?

2013. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
75%
egy gyerekkel beszéltek, ennyiről van szó. remélhetőleg nem fogják elletni a kutyust, de szerintem ez egyelőre a szülei felelőssége (is)
2013. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
A mopsz problémás fajta és az élettartama is rövidebb mint más szoba kutyusoknak, társasági kutyáknak. Ahhoz, hogy elletni tudd és ne pusztuljon bele minimum várnod kell egy évet amíg rendbe szeded azt a kutyát ha valóban ilyen rossz helyről hoztad el. Ha vársz egy évet akkor már 5 éves elmúlik és az 5-6 éves mopszokat már kivonják a tenyészetből, a te döntésed, hogy kockáztatod az életét vagy sem. A szaporító azért adta olcsón mert már nem alkalmas az ellésre, nyilván volt valami probléma az ellésnél ezért adta el olcsón 4 évesen és ezért nem hozott le tőle még egy almot, nem azért mert érdekelné a kutya. Ha pároztatni akarod akkor az alábbi összegekre kell számítanod: ha tüzel a szuka el kell vinni vér vételre, hogy megtudd melyik az az időpont amikor termékeny mivel idős sokat elletet kutyáról van szó 2-3x is el kell majd vinned vérre ez alkalmanként 6000ft (ha 3x viszed 18000ft), ezután keresned kell egy kant ingyen nem fedeznek sehol ezért ott is számíts egy összegre (nekem törzskönyves kutyáim vannak nem tudom mennyiért fedez egy szaporító én legutóbb külföldön 300 ezret fizettem de szapórítónál ez lényegesen olcsóbb) Ilyen korban már szinte 100% a császár főként ennél a fajtánál ami kb 30 ezer plusz 10 ezer az utó kezelés (infúzió, antibiotikum, oxitocin) ezek után jön a kiskutyák felnevelésének a költsége, a szuka szoptatás alatt speciális szoptatós kutyának való tápot és csirke húst lehetőleg csirke mellett kell kapjon, mert már nem fiatal és a szoptatás során rengeteg calcium megy el a csontokból ha nem megfelelően van táplálva, a szuka kb 6 hétig szoptat a kaja költsége kb 50 ezer ft, a kiskutyákat is táplálni kell mert 5 hetes kortól már el kell kezdeni rászoktatni őket a starter tápra ami szintén nem olcsó 20kg starter táp kb 25 ezer ft. Ennyit megesznek 8 hetes korukig tuti. Erre jön továbbá a kicsik féreghajtásának költsége (3 kicsire és a szukára) 1000ft, ez után jönnek az első oltások szintén 3 kicsire számolva 10-20 ezer ft és a chipp aminek a díja három kutyánál 11000ft. Kimaradt, hogy a kicsiknek 6 hétig infra lámpára van szüksége ennek a költsége kb 15000ft a 6 hétre. Ha ezt mind kifizetik a rokonok akkor már vehetnek egy normális helyről kutyát, biztos genetikai hátérrel és garanciával és neked se kell a kutyád életét kockáztatni. A többi már csak a te döntésed, hogy ezt megéri-e neked vagy sem.
2013. máj. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Igazából nem olvastam el az összes választ, csak bele- bele olvasgattam, de elmondom neked az én esetemet, remélem levonod a párhuzamot.


Nekem van egy csodás husky szuka kutyusom, akivel nem egy féle sportot űzök, rendkívül sok trükköt tud, és aki találkozik vele, az rögtön beleszeret.

Alig van olyan ismerősöm, aki ne kért volna meg arra, hogy legalább egyszer fedeztessem be, és legyenek kölykei, mert hát neki kell az én kutyámtól kölyök.

Na már most, minden olyan ismerősöm, aki mondta, hogy neki kell egy husky, mert hát ez egy "csodakutya" küldtem nekik linket facebookon, vagy emailben a szánhúzó alapítványnál lévő kutyákról, és minden gondolkodás nélkül mondták, hogy úúú hát most nem tud befogadni, hogy nincs elég hely, nincs elég pénz, nincs elég idő...de kifogás van bőven...Kérdem én...ha engedtem volna a kérésüknek, és nem ivartalanítottam volna akkor, amikor lehetőségem volt rá, és lehozok egy almot, arra számítva hogy az összes kölyöknek megvan már a gazdája, mert ha 20-30 ember nem kért meg akkor egy sem, mi lenne most a kölykökkel? ők is a szánhúzó alapítványnál várnának egy új gazdira? vagy már nem is élnének?

És az egészben az a nevetséges, hogy ennek a 20-30 embernek mindnek küldtem linket és senkinek nem kellettek azok a kutyák...

Most rálehet fogni arra, hogy mert öreg, vagy mert nem az enyémtől van(ez a legszánalmasabb kifogás), vagy netán az a baj, hogy nem tud trükköket, meg nem kezelhető...de a lényeg az ugyan az...ha én lehoztam volna egy almot, akkor most rághatnám mind a 10 körmömet, hogy mi lesz a kölykökkel.


Én a helyedben nagyon elgondolkodnék, mert a többiek elmondták az etikai lényeget, (de sok elletni vágyó gazdit ez rohadtul nem érdekel) de, ha az anyagi részét, és a te kényelmi részedet is nézed, akkor lehet, hogy elpártolsz ettől a tervedtől.

2013. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Nyomorult kutya .. csöbörből-vödörbe.
2013. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

Látom sok itt a tenyésztő, hogy ennyire ellenzitek, hogy egy kutyus családi körülmények között elljen, ne nálatok... Az igazán gusztustalan az, hogy valaki csak tenyésztésre vesz egy ilyen szeretetkutyát. ÉS ha nem lesznek fajtiszták a kölykök akkor mivan? Ha lesz gazdijuk akit ez nem érdekel?

Mindenki nagyon okosan ki van akadva, de segíteni, válaszolni, normális tanácsot adni azt senki.... Sajnálom a szegény kérdezőt, hogy így letseszte pár mopszbuzzancs, akiknek csak a törzskönyv meg díjak száma számít.

Az én mopszom is full random esett teherbe, otthon pont négy éves volt, méghozzá egy yorshyr terriertől lett terhes. Semmi gond nem volt vele, egy éjszakán át mondjuk nem aludtunk, hogy figyeljük a kicsiket. És az összes kiskutya gazdira lelt. Azóta az én kutyám teljesen jól van, azóta 4 év is eltelt.

2015. máj. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!