Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korig képesek...

Hány éves korig képesek elleni a mopsz kutyusok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 11:50
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
kedves rosszindulatú kutyustartók... én is tudom menyibe kerül..sőt tapasztalom is.. már vittem állatorvoshoz ahol ne kevés pénzt hagytam ott higgyétek el hogy nem az a célom hogy milliónyi kis korcs kutyust teremtsek akiket szenvedni hagyok.. ahonnan ez a kutya való ott tartották ilyen célra.. ők valóban kidobták ..... (bár pénzért vettem) de szó szerint az utcán jobb sora lett volna....régen szerettem volna ilyen kutyust olcson adta .igy megvettem bár megmonodm őszintén amenniyt költöttem rá már kaptam volna nagyon szép törzskönyves kutyust is ..de nem bánom hogy ő lett mert nagyon megszerettem.és legalább megmenthettem a kinoktól..... nem értem mért ellenzitek hogy majd ha egyszer ugy látjuk hogy föl erősödöik kiegyensúlyozott kutyus lesz akkor legyenek kicsinyei..mondjuk magam részére is szeretnék még egyet aki velünk nő föl
2013. máj. 13. 12:40
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

a szaporítás lényege pont az, hogy valaki olyan almot hoz létre ami azon kívül, hogy növeli az egyedszámot mást nem tesz (nem javítja az állományt, sőt lehet inkább rontja)


Ha a szukán nincs törzskönyve és mondjuk a kannak se akkor akár közeli rokonok is lehetnek és ezzel nő az egészségügyi kockázatok száma.

A fajtánál gyakori a császármetszés... tényleg kitennéd ennek? Egy alom vitaminokat, calciumot von el a szervezettől amit nem egyszerű visszapótolni.


A mopsz így se egészséges fajta... miért akarod tovább rombolni?

2013. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Te gyerek, te tényleg ennyire sötét vagy? Egy beteg kutyát akarsz tovább szaporítani, akit alig tudott összetákolni az állatorvosod, hogy legyen még több beteg kutya? Kérdezd csak meg az állatorvost! Ha normális, akkor ő is lebeszél róla. Ha viszont csak a pénzt látja benned, akkor inkább rábeszél. Csak ne lepődj meg, amikor elkér 30 ezret a császárért, majd még további tízezreket, hogy a kicsiket életben tartsa. Ennyire utálod a rokonaidat, hogy olyan kutyákat akarsz rájuk sózni, akikben nem az örömüket fogják lelni, hanem a gatyájukat is ráköltik a gyógykezelésre?!
2013. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, hány ugyanilyen kérdés kering ezen az oldalon, és szinte mindegyik sírással végződik, a kutya számára legalábbis biztosan :(


Ha már feltettél egy kérdést, tedd már meg, hogy figyelmesen elolvasod a válaszokat, miután körülbelül mindenki ugyanazt leírta, tehát valószínűleg van benne valami. Amennyiben szövegértelmezési problémáid vannak, javaslom, nyomtasd ki ezt a csevegést, és vidd el holnap az osztályfőnöködnek, hátha ő megfejti neked a hieroglifákat.


A te fajtádnak kár magyarázni, azt is el tudom képzelni, hogy nem nem érted, hanem nem akarod érteni, ami még dühítőbb.


De azért összefoglalom neked:


Papírok nélküli, ki tudja, milyen kutyád van, és ki tudja, beteg-e. Ha kölykei lesznek, és az ő gazdáik is ilyen egyszerűek, mint a tökfőzelék, pár év múlva hopszi, ők is gondolnak egyet, és hipp-hopp lehoznak egy almocskát. Vagy még egyet, mert a Marcsinak az utca végén is tetszenek a mopszok. Aztán azoknak a gazdái is, és a sort végtelenségig folytathatjuk.


De nem baj, majd az a pár, alapítványnak álcázott bűnbanda, aki beszedi az 1%-okat, jól jár,és még több kölyök megy ki a németekhez, hollandokhoz, osztrákokhoz, és még ki tudja, hová, ahol jó pénzért eladják őket, ha épp nem illegális állatkísérletekhez használja fel valamelyik dugi labor.


Csodálatos. A tisztességesen működő menhelyektől elnézést kérek, rájuk nem vonatkozik, persze két kezemen meg tudom számolni azt is, hány ilyen van.


Ennyi, tovább nem győzködlek, felesleges.

2013. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
de ha már szült többször akkor mért lennének betegek a kutyák ..nyilván nem igy ilyen állapotban szeretném ahogy irtam is..gondolom visszanyeri eredeti egészségi állapotát ..nem beteg kutyus csak nem volt gondozva és nem volt etetve rendesen...
2013. máj. 13. 12:49
 16/39 A kérdező kommentje:
jó értem a lényeget... akkor lenne még egy kérdésem.. kint lehet e tartani kertben??? és szobatisztaságra hogy nevelhetem? lehet e nevelni őket már ilyen korban?
2013. máj. 13. 12:53
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

4 éves és többször szült... tudod mennyire tönkre lehet téve a szervezete? lehet külsőre rendbe jön de pl a csontozata, izületei már soha nemfognak helyreállni.


Honnan tudod, hogy egészségesek voltak az eddigi kölykei?

2013. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

hidegben és nagy melegben nem lehet a kertben tartani mert rövid az arcorri része és nehezen vesz levegőt télen pedig a levegő nem melegszik fel eléggé mire a tüdőbe ér.

Szobatisztaságra ugyanúgy kell tanítani mint a kölyköket...

2013. máj. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
a csontozata akkor sem áll helyre ha normálisan van etetve? gondozva?
2013. máj. 13. 12:57
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
nem, 4 évesen már ne épít be annyi kalciumot a csontozatába ami ellensúlyozná azt, hogy ennyire fiatalan ellették többször... izületi szinten pedig a patella ízületeit és a csípőjét is megnézetném a helyedben, a patella gyakori a fajtában, a csípőt meg megterheli a kori ellés
2013. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!