Mit gondoltok erről? Szerintetek időben feltudnak fedezni valami oltás szerűséget ellene? Valami vélemény?
Könnyen ráparázok az ilyenekre és egyszerűen a cseppben nem hiszek,könnyen hozzászoknak a szúnyogok.
Tudják kezelni, de sajnos nem minden esetben jár sikerrel.
A kutyámat 2 éve bőrférgességből kezeltük ki, ugyanaz a parazita terjeszti, mint ami a szívférgességet is. Szerencsénk volt, hogy nem szívférgességet kapott. És véletlenül derült ki a fertőzöttség, mert csináltattam neki egy vérképet.
Az a baj, hogy az állat tünetmentes, de közben a férgek kifejlődnek benne.
Netboardon van valaki, akinek a kutyája 3 éve szívférges volt, bemásolom a hozzászólásait:
"Sajnos egy rossz hírt kell megosztanom veletek! Nudlinak június 25-én epilepszia rohama volt. Rögtön felvettem a kapcsolatot Kiss Gabriella doktornővel, aki gondozásba vette. Az elvégzett EEG vizsgálat eredménye pozitív lett. Jelenleg a gyógyszeradag beállításának folyamatában vagyunk.
A kivizsgálás részét képező rutin vérvizsgálat Lyme borrelliosis tekintetében negatív lett, viszont szívférgességet állapított meg. Jelenleg még nem tudjuk, hogy ennek szerepe volt-e a pénteki roham kialakulásában. Alapesetben a szívférgesség nem okoz epilepsziás tüneteket, viszont egy meglévő hajlam esetén elképzelhető, hogy elősegítheti a roham kialakulását, vagyis felszínre hozhatja a betegséget.
Nudli esetében jelenleg az epilepsziánál sokkal aggasztóbb probléma számomra a szívférgesség, amely kezelés nélkül halálos kimenetelű. A kezelés önmagában is rendkívül kockázatos, hiszen az elpusztult férgek tüdőembóliát okozhatnak. A kezeléshez szükséges gyógyszer csak külföldről szerezhető be, de állítólag ott is hiánycikk. Holnapra várok választ a Pharmafutártól, hogy honnan és mikorra tudják beszerezni. Szerencsére megtaláltam azon kevés magyar állatorvosok egyikét, akik tapasztalattal rendelkeznek a szívférgesség kezelésével kapcsolatban. Mivel Nudli jelenleg semmilyen tünetet nem mutat, megfelelő kezelés esetén esélye van a gyógyulásra.
Daloson is elvégeztettem a mikroszkópos és szerológia vizsgálatot, mindkettő negatív lett, de csak a fél év múlva esedékes kontroll alapján jelenthető ki biztosan, hogy nem fertőzött."
"Nudlinak nem voltak a szívférgességre utaló tünetei. Az epilepsziás rohama utáni kivizsgálás része volt egy általános vérvizsgálat. Ez mutatta ki a mikrofiláriák (féreglárvák) jelenlétét. Ez kétféle féregfertőzésre is utalhat.
A Dirofilaria repens fertőzés (melyet bőrférgességnek neveznek) általában tünetmentes, könnyen kezelhető.
Ezzel szemben a Dirofilaria immitis fertőzés, azaz a szívférgesség, kezelés nélkül minden esetben a kutya elhullásához vezet.
Annak eldöntésére, hogy melyik féreggel állunk szemben, ún. szerológiai vizsgálatot kellett elvégezni. Ez olyasmi, mint egy terhességi gyorsteszt. Pár csepp vért kell a tesztre cseppenteni és csíkok jelzik az eredményt. Ez a teszt a felnőtt, ivarérett nőstény férgek kimutatására alkalmas.
Nudlinál ez is pozitív lett, így szembesültünk azzal a ténnyel, hogy szívférgességgel állunk szemben!
A gyógyítás egyetlen módja a gyógyszeres kezelés. A speciálisan erre a célra kifejlesztett gyógyszer Mo.-n nem kapható, külföldről kellett beszerezni.
A kezelés következtében féregdarabkák sodródnak a véráramba, ami a tüdőembólia nagyon is valós (és halálos) kockázatát rejti magában!
Azért kell hat héten keresztül elzárt, ingerszegény környezetben tartani a kutyát, hogy ne mozoghasson és lehetőleg ne is izgassa fel magát!
A már tüneteket produkáló kutyák gyógyulási esélyei már sokkal rosszabbak, mint a tünetmentes kutyák esetében. Ennek magyarázata kézenfekvő. Tünetek akkor jelentkeznek, amikor a felnőtt férgek száma elér egy bizonyos mennyiséget. Ez a határ a kutya méretétől és általános aktivitásától függ.
Minél több férget ölünk meg a kezelés során, annál több féregdarab kerül a véráramba és annál nagyobb a tüdőembólia kockázata!
Nudlinak tehát faramuci módon az epilepszia mentette meg az életét! A roham nélkül eszembe sem jutott volna vérvizsgálatot végeztetni egy tünetmentes, egészséges kutyán!
Mint annyi mindenre, a szívférgességre is igaz, hogy megelőzni sokkal könnyebb, mint gyógyítani! Megfelelő használat mellett több spot on készítmény is védettséget nyújthat (persze nem 100%-osat) a fertőzéssel szemben. Ez nyilván nem olcsó, főleg ott, ahol több kutya is van. A fertőzés kockázatának mértéke Mo.-n - jelenleg - még elég alacsony, ha az ismert eseteket nézzük, de nyilván itt is van némi látencia. Biztos vagyok benne, hogy kevés ember boncoltatja fel a pár nap alatt hirtelen legyengülő, majd elpusztuló kutyáját...
Én már "megégettem magam", így amíg anyagilag bírom, úgy fogom kezelni a szívférgesség kockázatát, mintha mondjuk Olaszországban élnék!"
"Szinte hihetetlen, de letelt a hat hét! Túl vagyunk a gyógyszeres kezelésen és hál' Istennek megúsztuk komplikációk nélkül!
Azt, hogy sikerült-e megszabadultunk a szívférgektől, csak a november végén esedékes kontrollvizsgálat után tudhatjuk biztosan, de már az is nagy dolog, hogy Nudli túlélte a kezelést!
Igazi hős módjára, zokszó nélkül tűrte a hat hetes bezártságot és a fájdalmas injekciókat is, szóval le a kalappal előtte! Nem gondoltam volna, hogy ilyen jól viseli majd a megpróbáltatásokat! "
Köszönöm szépen!
Milbemax?Az hol kapható?Ez a legjobb ellenszer ellene?
Valamelyest most megnyugodtam,de mindenképpen csináltatni fogok egy vértesztet,hogy biztosak legyünk abban,hogy Ő még nem fertőződött meg,mivel mostanában rengeteg a szúnyog ismét.
Milyen szúnyogriasztó van,ami azért elég nagy eséllyel véd?
Csak a kullancsokból kiindulva pl a Frontline-t teljesen megszokták már,semmit nem használ,most a Killtix meg a Foresto a nyerő eddig.
Tehát honnan lehet tudni mi az amit már a szúnyogok is megszoktak már vagy sem?
Vagy erről inkább egy állatorvost érdemesebb megkérdezni?
Igen, elég 3 havonta.
Attól függ, melyiket veszed, én a nagytestűeknek valót veszem (50kg-ig), ennél 25 kg-onként van 1-1 szem, de lehet belőle kapni olyat is, h 10 kg-onként kell adni 1-1 szemet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!