Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy a kutya ne rágja meg a vadat?

Figyelt kérdés

Múltkor sajnos elkapta a macskát megfojtotta és letette. Így volt ez egy kis madárnál is amit elkapott az udvaron.


De, pl ha, adok neki egy galambot úgy, hogy már nem él akkor, azt megakarja enni. Hogyan szoktassam le róla, hogy ne rágja meg.



#vadrágás #dúvadrágás #kutya rágja a vadat
2013. ápr. 24. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyszerű a helyzet: A kutyád prédának tekinti a nála kisebb állatokat. Emiatt sem érdekli egy döglött állat. Valószínűleg vadászkutyáról van, ha nem tévedek. Például egy akita inu-nál is előfordulhat.
2013. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, egy német vizsláról van szó. Ha, még él az állat és úgy adom oda neki akkor, is megakarja enni. Kikészített fácánt bőrt is megakarta volna rágni. A rágás leszoktatására van valami módszer?


Vagy csak amikor elkezdené rágni akkor, mondjam, hogy pfújj? Ha, nem hagyja abba akkor, vesszővel rácsapok? Ez így jó? (a pfújjra tudja, hogy nem szabad, megvan tanítva)

2013. ápr. 24. 19:25
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha a fúj-ra abbahagyja, akkor nincs szükség a verésre...
2013. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy olyan speciális kérdés amire konkrátan vadásztól kellene tanácsot kérned.
2013. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vesszőcsapkodás nem tartozik a kutya neveléséhez.

Miért akarsz a szájába tenni bármilyen madarat is?

Keress vadászkutyás oldalakat és ott segítenek majd.

2013. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A vesszőcsapkodás igenis lényeges. Mert a kutya csak akkor, fogja megcsinálni ha, rákényszerítem. pl:


Az ülést tanítottam neki és mikor elsétáltam v jött vmi mindig felállt. Hiába mondtam neki, hogy pfújj. Ilyenkor jött az, hogy rácsaptam egy kicsit a hátsójára vesszővel. Most már szépen tudja.



Tehát én nem verem. Csak rá kényszerítem.


Hisz, ha verném akkor, mégis milyen kapcsolat alakulna ki köztünk? Vadász-vadászkutya kapcsolat biztos, hogy nem.

2013. ápr. 25. 21:35
 7/16 A kérdező kommentje:

A szájába azért kell madarat tenni mert, a fácánt hogyan fogja akkor, elhozni? Az apporthoz is meg kell tanítani neki, hogy fogja meg.


Kezdésnek pedig egyenlőre azt kell tudnia, ha mondom hogy fogd akkor, megfogja és nem engedi el. Kezemmel is szoktam gyakorolni ezt.


Egyébként ma kipróbáltam egy újabb galambal és 1szer próbálta volna megenni. Pfújj + egy kis csapás a vesszővel. Utána még csak nem is akarta már megkezdeni.


Azelőtt valószínűleg én csináltam valamit rosszul.

2013. ápr. 25. 21:48
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha vadász vagy,érdeklődj a vadászok között. De mondjuk tényleg szarúl csinálsz valamit ha rá kell kényszerítened.
2013. ápr. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok vadász. De, szeretem a vadászatot. Meg szeretem kutyákat és szeretnék egy igazi vadászkutyát.


1, Az olyan emberek minek írnak akik, nem is értenek hozzá és adják a felesleges tanácsaikat, amikre magamtól is rájöttem.


Ha, vadász lennék akkor, nyilván való, hogy már rég megérdeklődtem volna.


2, Utolsó kommentelőnek. Szerinted magától fogja tudni a kutya, hogy mit kell megcsinálni?

Ha, nem kényszeríted rá akkor, nem fog megcsinálni semmit. Már a póráz is egy fajta kényszerítés. Nem hagyja, hogy kimenjen a gazdi hatóköréből.


Az ülést is úgy tanítottam meg neki, hogy pórázon és hiába mondtam neki, hogy ül meg mutattam neki.

NEM ÜLT LE KÉNYSZERÍTÉS NÉLKÜL.

Le kellett nyomnom a fenekét és most már szépen tudja.



Tehát olyan írjon már aki, ért is hozzá. Nem olyan, aki csak azt hiszi, hogy ért hozzá. Köszönöm!

2013. ápr. 27. 12:33
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy fenéklenyomás és a vessző között elég nagy a különbség. A fenéklenyomás "kényszerítés" . A vessző viszont a fájdalomtól való félelem miatt működik.

Szóval ne legyél annyira büszke a tudásodra, mert nem tanítod a kutyádat, hanem parforsz módszerrel idomítod.

2013. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!