Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mopszok mind ilyen drágák?

A mopszok mind ilyen drágák?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják, h az olcsóbb az keverék és beteg. nekem nem lenne baj, ha nem fajtiszta, de akkor garantált, h betegeskedni fog?
2013. ápr. 24. 19:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mopsz tulajdonos vagyok és a mopsz immunrendszerrel semmi baj nincs.Inkább a szemükkel van baj ha van és sokszor allergiásak.

Az áruk meg normál,nem drága.Számolj ki egy alom felnevelését és egyből korrekt árat kapsz :)

2013. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Viktor1111 válasza:
60%

Szerintem ne hallgass az itt okoskodó emberekre!

Itt olyanok írnak nagyrészt akiknek soha nem volt Mopsz kutyusa!

Mért lenne jobb egy törzskönyves kutya egy nem törzskönyvestől????

A betegség nem válogat törzskönyv ide vagy oda!

Nekem is van 2 mopszom 2 külön alomból egy 5 éves és egy 3 éves és soha nem volt velük különösebb gondom!

Pedig Ők sem törzskönyvesek!

Csak a sima szokásos védőoltások, féregtelenítés, stb. ennyit voltak orvosnál!

Ha gondoskodol a kutyáról nem lesz baja!

Azt meg teljes hülyeségnek tartom hogy 100.000 Ft-okat kell rákölteni a betegségek végett!

Ismerőseim körébe legalább 20 Mopsz van de senki nem költött még ennyit rá, sőt megkockáztatom együtt sem költöttünk még ennyit rá!

Annak idején igen neves Mopsz tenyésztő sérves kutyákat árult 80.000 Ft-ért tehát ne ragozzuk túl ezt a szaporító vs. tenyésztő dumát!

Mindkettőbe van aki kamuzik!

Láttunk már olyan csodát hogy tenyésztőtől foglaltak le igen beteges, sovány, lestrapált, szétfialtatott kutyákat persze ott minden itt okoskodó (állatvédő) mélyen hallgatott hogy bizony ő tenyésztő volt!

A mopsznál az egyik legfontosabb hogy sérves ne legyen!

Természetesen a szerződés sem garancia semmire mert pl sérves lehet a te hibádból is és máris tárgytalan a szerződés mert az eladónál nem állt fent a tünet!

A komolyabb betegségeknél pedig csak a veleszületettre érvényes a szerződés amit ugye be kell bizonyítani!

Pl: vakság, süketség ilyenek könnyen bizonyítható de ezt tudja az eladó is és azt a kutyát már nem is adja el!

De kérdezem én kedves állatvédők a tenyésztőnél megszületett hibás kiskutyákat hová teszi a tenyésztő????

Talán eladja??? Vagy netán megöli???? Mert ugye nála is van hibás, beteges kiskutya! De amit ők csinálnak az nem bűn??? És a tőle vett kutyák is végezhetik az utcán és menhelyen pont mint a szaporítóké mert azért már a vevő a felelős és nem a szaporító vagy tenyésztő!

Én bátran ajánlom neked a Mopszot nem kell félni nem betegesebb mint a többi kutya de jóval ragaszkodóbb mint fajtatársai!

Kicsit nehéz megtanítani dolgokra mert önfejű de kitartással minden megoldható!


Remélem segítettem és várom hogy letámadjanak az itt magukat szenté avatott állatvédők akikről azt sem tudjuk van-e esetleg egy kőbor egere az udvaron!

2013. ápr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
77%

Ezernyi ponton bele lehetne kötni az utolsó írásába,ettől most eltekintek.

Csak az utolsó mondatodra reagálnék:

Ennyi erővel,honnan tudjuk,hogy neked van-e egy kóbor mopszod véletlenül?

Plusz az ismeretségi körödben 20 mopsz?


Soha nem lesz itthon normális kutyatenyésztés,mert léteznek olyan emberek,mint te.

2013. ápr. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!