Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkert lehet használni...

Klikkert lehet használni pórázon sétálás tanításához is? +még két kérdés

Figyelt kérdés

Már ismeri a kutyus a klikkert, az "Ül!"-t megtanulta, a "Fekszik!"-et most tanuljuk, és közben a pórázos sétát is, de az nem nagyon megy, vagy nem akar tenni egy lépést sem, vagy nagyon húz (sokszor oldalra), mindent csinál, csak láb mellett nem marad. Kipróbáltam egy csomó tippet, amit a neten találtam (hogy hogyan tanítsuk meg a kölyöknek a pórázon sétálást), de egyelőre nincs siker. Szerintetek a klikkert tudnám valahogy használni? Mondjuk hogy értelemszerűen akkor klikkelek, amikor láb mellett van?

És ha már ennél a témánál vagyunk, akkor még annyit, hogy a kicsivel most kezdjük majd (a póráz után) a ringdresszúrát gyakorolni. Ennél is tudom valahogy alkalmazni a klikkert, vagy nem?


A másik meg: hogyan hagyjam el a klikk+jutalomfalatot? És mikor, mennyi idő után?



2013. ápr. 1. 20:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na, ezek szerint ebben eltérőek a vélemények :)

Off:

Nálam elég gyakran vannak ideiglenes kutyák, és az egyesület akikkel dolgozom, előszeretettel adja nekem a problémás, egész életükben láncon élőket, merthogy szerintük én értek hozzá. Na ezt azért cáfolom, de abban biztos vagyok, hogy a klikker miatt tudok gyorsan nagy eredményeket elérni.

Én olyan kutyáknál, akik abszolút nem tudnak pórázon közlekedni, használom a visszafordulást is, és párhuzamosan a klikkert is. Persze lehet, hogy hosszútávon hatékonyabb lenne csak pórázfegyelmezni, de elég kevés időm van, és nem magamnak "csinálom meg" a kutyákat, hanem úgyis hamarosan gazdihoz mennek, aki meg az ő saját elvárásai szerint fog élni velük, ezért nem erőlködöm. Nekem nagyon jól működik az a verzió, hogy ha húz, akkor irányt váltok, ha pedig mellettem jön, akkor megy a klikk kaja, és ha már jól megy, akkor a szemembe nézést is elkezdem elvárni. De tényleg ennek praktikus oka is van, hogy mindig sietek valahova, és gyorsabban tudok haladni, ha nem kell forognom, csak etetnem :) Mindenesetre az tény, hogy ezzel a módszerrel pórázhoz, városi ingerekhez egyáltalán nem szokott kutyát 1 hét alatt lazán beigazítok magam mellé úgy, hogy kulturáltan tudjon közlekedni, meg viselkedni.


ON: még a klikker elhagyásához akartam neked átküldeni ezt a linket: [link]

Ami még fontos, hogy a pici kutyusodnak még azért sokáig szüksége van megerősítésre. Én leginkább azt tanácsolnám, hogy a megszokott ingerkörnyezetben már nyugodtan hagyd el fokozatosan, de ahol nehezebb a terep, mert sok minden elvonja a figyelmét, ott még mindenképpen használd az alap vezényszavak megerősítésére is.

2013. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
# 11, te eleve problémás kutyákkal dolgozol ahol tényleg jó szolgálatot tesz a klikker a helyes viselkedés megerősítésében. Egy nyers babakutya viszont ha megfelelően csinálják, akkor "el sem romlik", tehát nincs mit "megjavítani". Persze, lehet klikkert használni nála is a sétáltatásnál, ha ehhez van kedve valakinek, aztán ha bejön jó, ha nem, akkor másképp kell próbálkozni.
2013. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. ápr. 2. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!