Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg a kutymnak...

Hogyan tanitsam meg a kutymnak a fekszik parancsot?

Figyelt kérdés
Huskyról van szó..:) És nagyon furfangos, nagyon okos, nagyon gyorsan tanul, tud már pr trükköt, de itt megakadtam. Olvastam, hogy húzzam az orra előtt a falatot, hát erre ő csak ül és figyeli, meg sem moccan érte... Azt is, hogy nyomjam le, de akkor is azonnal felkell, vagy félreugrik.:D Hogy vehetném rá, hogy megértse mit akarok?
2013. márc. 26. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ültesd le. Az orrától a földig húzd a kezed de előre is (tehát átlósan) egészen a földig. A legtöbb kutya lefekszik. Az én kutyámnál ez bevált :) Sok sikert!
2013. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az első nem válik be, akkor pedig:


Ültesd le és ülj le te is. A lábaddal csinálj egy hidat (simán csak felhúzod ha kicsi a kutyád még). Ugyan úgy az orra előtt kezded elhúzni a kaját, tőle el és lefele. Csak épp áthúzod a lábad alatt is, amit ő követni fog. A lábad miatt pedig kénytelen lefeküdni. :)

2013. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok :) Ha a jutalomfalatot nem követi akkor próbáld meg egy tárgyal/játékkal amit nagyon szeret. Azt biztos követni fogja
2013. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én kutyám is nehezen tanulta meg a feksziket, a végére így sikerült: felállítod egy magasabb helyre, pl. asztal. ott leülteted, és a földre közvetlen az asztal elé lerakod a kaját/játékot. nem engeded hogy leugorjon a kutyus az asztalról. megmutatod neki a kaját. így le fog feküdni előbb utóbb.ha lefeküdt, nagy dicséret, kaja vagy játszás, és rá fog jönni hogy mit szeretnél tőle. ajánlom a klikkert, ezzel az is elég, ha csak egy pillanatra fekszik le, el tudod kapni vele könnyen. vagy esetleg elkapással, (szintén klikkerrel) ha pl. a játékával lefekszik, vagy akármi, akkor gyorsan klikk. :) nagy türelem játék, de sikerülni fog a végére. :)
2013. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hovarju ***** válasza:

Jutalom falattal "csald" be valami alacsony dolog alá. (Pl.dohányzó asztal, hinta)

Ha lefeküdt, azonnal dicsérd meg. Ha már az asztal alatt stabilan tudja a dolgot, akkor próbáld meg asztal nélkül.


Vagy esetleg megpróbálhatod klikkerrel is. (ehhez ismernie kell a klikkert). Ha magától lefekszik, klikk kaja. Idővel majd megérti az összefüggést, és akkor parancs szót is lehet kötni a cselekvéshez.

Sok sikert és kitartást !

2013. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az összes leírt módszer jó, csak annyival egészíteném ki, hogy ha étellel nem lehet elég jól motiválni, akkor vagy a vacsi előtt próbálkozz, vagy ha ilyenkor sem elég éhes, hagyj ki egy vagy két napot, amikor nem kap egyáltalán enni és utána kezdd el tanítani.
2013. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát egyébként nagy falánk. Leginkább a hasával lehet megfogni... De itt valamiért nem működik, ő büszkén leül és csak a szemével követi a jutalom falatot, meg sem moccan érte, pedig vacsi előtt csinálom, meg tudom, hogy éhes. Nagyon kis ravasz,d e majd próbálkozok. Köszönöm a segitségeket!:) Mindenkinek megy a zöld pacsi.:)
2013. márc. 26. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!