Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehetett volna a kimenetele...

Mi lehetett volna a kimenetele ennek a történetnek?

Figyelt kérdés
Srác bejött a menhelyre. Hozta a fajtatiszta amstaffját. Csomó játék, szuper nyakörv, póráz, látszik, hogy költött rá. Akkor most leadja a kutyát, mert nem bír vele. Kutya ölné a macskákat, a kutyákat és mostmár a srác barátnőjét is megmorogta. Kutya bevesz. (Már jó helyen van). Viszont a kutyára hosszú tanulás vár, amire örökbeadható lesz. Tanulság?...
2013. márc. 12. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szeretni kell egy fajtát, érteni is kell a neveléséhez. Ezt szajkózzuk egyfolytában.
2013. márc. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Tegnap néztem meg. Kb 1000kérdésre válaszoltam eddig. Szerintem ennek jelentős része a felelős kutyatartással kapcsolatban történt. Meg könyörgöm mindenkinek hogy ne amstaffot vegyen. Legalább első kutyának ne.. mert idővel nem menő lesz tőle hanem vacsora.. de az a baj hogy nem érti senki.
2013. márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez még a jobbik eset, hiszen belátta, hogy sokat vállalt. Még mindig jobb leadni egy kutyák vhova, mint kitenni az autópálya mellett vagy akárhol, vagy bedobni a Dunába.
2013. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A srác a könnyebbik utat választotta, az biztos. A JÓ, de hosszabb-nehezebb út lett volna kutyasuli, kutyakiképző és rehab.


Az a baj, hogy itthon bárki bármilyen kutyát tarthat. Kötelező kutyajogsi kéne, vagy legalább a legkeményebb fajták tartását vmi vizsgához-engedélyhez kötni...

2013. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ne vegyen magához olyan kutyát, amit nem tud kezelni, és nem ért hozzá.
2013. márc. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Szombaton elmentem a német juhász szukámmal futni. Vissza fele jött egy csaj a töketlen pasijával egy amstaffhoz hasonló harcidöggel. Szerintem mindenki kitalálhatta, hogy a kutya az én ebem nyakára ment, a csajt meg persze jól elrántotta. Szerencsére nem lett nagy baj, pedig lehetett volna.Kérdezem a lánytól, hogy minek viszi el sétálni a kutyáját,ha nem tudja visszafogni? Erre meg azt válaszolja, hogy senki sem tudja visszafogni (a családból), de attól még ő is elviheti sétálni a kutyát. Na akkor ott hagytam a fenébe, mert egyrészt hülyékkel nem tárgyalok,másrészt a kutyája már megint begerjedt.

Nyilván nem a lány hibája, hogy ilyen kutyája, nyilván nem ő akart ilyen kutyát, hanem mondjuk az apja dilije az ilyen fajta. Tanulság : harcikutya nem való egy átlag embernek...

2013. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen kutya nem való annak, aki nem tudja megnevelni, féken tartani :-/
2013. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én csak azon gondolkodtam, hogy ezzel a kutyával tényleg próbált a srác jól bánni, gondozott, jól táplált kutya volt, mégis ez lett a vége. Szomorú szerintem.
2013. márc. 12. 12:10
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tett meg mindent az a probléma.

Elképzelem azt a hatalmas szeretetet amit a kutyám iránt érzek,mondjuk átvetítve az amstaffra és nem menne a nevelése akkor kezdeném azzal hogy hívok házhoz egy trénert hogy segítsen,elviszem kutyaiskolába pénzt nem sajnálva rá,utána olvasni és következetesen betartani minden szabályt,stb..

De hogy elképzeljem hogy menhelyre adjam az kizárt,és nem a dolgozókat akarom ezzel megsérteni,de amilyen körülmények vannak ott még jobban becsavarodna csak a kutya :/

2013. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a kutya erősebb volt mint az ex gazda "kompenzálni valója". Túlkompenzálta a kutya :)

Gondolom ez a "jaj vegyünk egy staffit mert az menő meg hű de kemény", na igen keményebb volt mint a gazda az tuti.

Meg ha szerette volna, akkor úgy csinál mint az említett lány hogy hiába nem tud vele bánni akkor is megtartja és elviszi sétálni. Az ilyen ember nem szerette a kutyáját, mert akkor megtett volna mindent érte amit csak tud, és nem adja le menhelyre. De még így is úgy gondolom hogy jól döntött, inkább a menhelyre mint akárhova máshova.


Off:

Először elleneztem a kutya "jogosítványt" mert kicsit diktatórikusnak éreztem elsőre, de aztán rájöttem hogy aki tud bánni a kutyával annak nem kell ettől félnie.

Bár azért azt nem szeretném hogy oda jussunk mint az angolok hogy vannak tiltott kutyák (kivéve a saját fajtáik ami eleve egy rohadt nagy képmutatás). Egyik nap láttam a tévébe hogy elvették a sráctól a pittjét ami tök normális volt, csak azért mert tiltott és azt hiszem nem ment érte vagy nem tudom, és bemondták a végén hogy elaltatták a kutyát. Egy teljesen normális kutyát, amin nem látszott hogy harcra lett volna tartva, azt hiszem szuka volt ráadásul. Na ott úgy éreztem hogy úristen ilyen tényleg van? Mész az utcán a kutyával kijön a rendőrség és elveszik a kutyát? A nagy demokrata nyugat európában angliában? Csóri gazda még utoljára megpróbálta elengedni a kutyát de hát nem szaladt el sajnos...

Na ekkor mondtam azt magamba engem ne oktassanak ki kultúrából az ilyen angol állatok, akik csak azért nyínak ki egy kutyát akinek még gazdája is volt, mert pitbull.

Értem hogy tiltott na de megölni csak ezért, ez tiszta rasszizmus a köbön, sőt holokauszt !

Nem jobbak nálunk egyáltalán azok sem.

2013. márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!