Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökős kutya - mit tehetek?

Szökős kutya - mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kutyám az utcáról, régen brutálisan szökős volt, a kerítésen is kiugrált, az én hibámból, nem foglalkoztam vele. Amikor elkezdtem vele foglalkozni, teljesen megjavult, de mostanában rákapott, hogy amikor nem vagyok itthon, és anyukám kiengedi a vendégeket, kiszökik mellettük a kapun. Ez pedig nagyon nem jó, nagyon félek, hogy valami baja lehet. De nem tudom, mit tehetnék. Ha én megyek el otthonról, a kaput meg sem közelíti, a család tagjainál is így van ez, viszont tudja, hogy a vendégeknél bepróbálkozhat. Anyukám teljesen passzív... Alapból ha én rászólok, mikor kimegy a vendég, nem próbálkozik, de anyukám semmit nem hajlandó tenni azért, hogy a kutya hallgasson rá, és nem is hajlandó sem kikötni, sem megfogni, sem bevinni a házba, amíg a vendég kimegy... Nagyon sokat foglalkozom a kutyával, sétálunk, agyilag és fizikailag is lefárasztom, de ha mondjuk aznap még nem foglalkoztam vele (mert még nem értem haza), persze, hogy érdekesebb neki az utca, mint a kert. De nagyon aggódom, és féltem őt, viszont semmit nem tudok tenni, amíg nem vagyok otthon...
2013. márc. 10. 08:44
 1/8 anonim válasza:
Anyukád is foglalkozhatna vele az is sokat segítene :) DE létezik olyan nyakörv amely a kutyák megcsípi 1 kis áram (és ez nem állatkínzás) és pl. ha kimegy a kapun megrázza öt(de nem ugy hogy fájjon csak kis csípés) és megtanulja hogy nem szabad kimenni de ez csak addig legyen rajta míg tanítod miután megtanulta leveheted...
2013. márc. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vagy kennelbe zárod, míg nem vagy otthon, vagy nyomatékosan megkéred édesanyádat, hogy ügyeljen a kutyára. vagy fogja meg, vagy zárja el addig, amíg a kaput kinyitják. sajnos te magad nem nagyon tudod megváltoztatni a kutyád és a másik gazda közötti viszonyt, azt a másik gazdának is akarnia kell.
2013. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha édesanyád nem foglalkozik vele akkor mond neki erőteljesebben hogy a kutya élete a tét. Én is azt mondom, míg távol vagy hogy zárd kennelebe ami fedett. Így onnan nem tud kimászni sem, meg semmi.
2013. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs kennelünk, és saját/zsebpénzem sem, amiből vehetnék, ő pedig végképp nem fog adni rá, mert pont nem érdekli. A kutya élete sem. Azt mondja, hogy örülne, ha végre elütné valaki...
2013. márc. 13. 17:03
 5/8 anonim ***** válasza:
ez keményebb így. akkor igazából két lehetőséged maradt, az egyik, hogy láncra teszed míg nem vagy otthon (ez az olcsóbb), vagy az, hogy veszel egy ketrecet, és abban tartod, míg nem vagy otthon. használtan már 15e ft környékén kapsz egyet, de ha van otthon valaki aki segíteni tud, akkor OSB lapból tudsz barkácsolni is.
2013. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 viku$z&X válasza:

Figyelj!Szerintem ne kösd pórázra és ne zárd kennelbe.Egy héten egyszer-kétszer vidd el sétálni a város/falu -ban de úgy, hogy az egész környéket jó alaposan bejárjátok.(mi is ezt csináltuk de nagyon hosszú mert minden fát lepisil)

Nem kell egyszerre az egészet!Mondjuk egy hónap alatt a szomszédos utcákat.Nálunk ez bevált és ráadásul el is fárad(tok) :D

2013. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom se megkötni se ketrecbe rakni, mert annál sokkal nagyobb a mozgásigénye, hogy 10 órát kibírjon így. Minden nap bejárjuk a környéket.
2013. márc. 14. 22:09
 8/8 anonim ***** válasza:
pedig ha édesanyád nem hajlandó együttműködni, akkor nincs más megoldás, el kell viselnie a biztonsága érdekében. még esetleg a láthatatlan kerítés lenne segítség, de az megint sok pénzbe kerül...
2013. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!