Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszak? Tanács...

Mi alapján válasszak? Tanács kellene hogy ne válasszak rosszul.

Figyelt kérdés
szeretnék egy kutyát, udvari kutya lenne. de kölyköt nem tudok bevállalni,én olyan 1 évesre gondoltam. de ha veszek egy egy éves kutyát, akkor az már nem biztos hogy el fog fogadni falkavezérnek engem, meg lehet visszaszökdösne a régi gazdájához, meg ki tudja hogyan nevelték, ha pl nem tanították meg neki a vezényszavakat akkor nekem hosszabb idő és energia lesz. lehet úgy nevelték hogy csupa rossz szokásokat vett fel. mit csináljak ezzel a helyzettel?
2013. márc. 3. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Menhelyről hozz el egy kutyust,csomó 1-2 év körüli van ott..

kutyasuli sokat segíthet..

2013. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kár ezen aggódnod, egy egy éves kutya is nagyon gyorsan hozzászokik az új gazdához. A legjobb megoldás az lenne, ha ellátogatnátok egy menhelyre, elmondanád az igényeidet a kutyával kapcsolatban és a gondozók legalább 10-20 kutyát mutatnak majd neked, akikre tökéletesen ráillik a leírásod.

Arra viszont fel kell készülni, hogy egy idősebb kutyának valóban lehetnek már kialakult nem kívánatos viselkedési szokásai, de egy éves korban még könnyen nevelhetők, taníthatók, szóval ez nem valószínű, hogy gondot fog okozni. De a menhelyen az esetleges problémákra fel fogják hívni a figyelmedet, mert nekik nem érdekük, hogy visszakerüljön a kutya hozzájuk azért, mert nem illetek össze.

2013. márc. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de a menhelyi kutyáknak szar volt az életük, valószínű nem is voltak rendesen nevelve, és a késöbbiekben nagyon fontos az első fél év. az a döntő a kutya egész életére kihat. valamint ott egy kalitkába voltak zárva, nálam nem lenne láncon meg bezárva, és ezért lehet szökni próbálna. ingyen adják a kutyákat a menhelyeken?
2013. márc. 3. 10:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Hozzám négy évesen került a kutyám.

Mindenféle gondjai voltak. Nem lehetett az álla alatt simogatni, mert odakapott. Félt a lépcsőháztól, a nagy de zárt terektől, autótól, busztól, nem mert lépcsőzni, liftbe szállni, félt minden kutyától. Szóval volt néhány defektje. Egy hónap múlva az összes félelme eltűnt! Csak meg kellett értenie, hogy most már egy szerető gazdi mellett van, biztonságban. Imádja ha az álla alatt vakargatom. :)

És abszolút én vagyok a falkavezér, teljesen elfogadott, esze ágában sincs megszökni tőlem. :)

2013. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gigantikus tévhitek vannak az emberek fejében a menhelyi kutyákról, a kutyák kötődéséről/taníthatóságáról, meg úgy a kutyanevelésről általában.

Nem attól nem fog szökni a kutya, h kölyökkorától nálad van... nem jelent semmit. A kérdés h mennyit és milyen minőségben foglalkozol vele. És onnantól halálosan mindegy h kölyök, 1 éves vagy 5 éves vagy akár 10 éves a kutya.

A kutyákban az a csodálatos, h rendkívül könnyen tudnak alkalmazkodni megváltozott élethelyzetekhez, ill. a vezér szerep nem azon múlik h kit pillantott meg legelőször kölyökkorában (ők nem kiskacsák!!), hanem attól h a körülötte lévő személyek hogy viselkednek vele. Az én menhelyről 1,5 évesen örökbefogadott kutyám nemcsak engem fogadott el feltétel nélkül falkavezérnek, hanem az összes pasimat is.

Azon azért gondolkozz el, h ha alkalmasnak tartod magad h úgy felnevelj egy kölyökkutyát h az maximálisan megfeleljen Neked, akkor egy fiatal felnőttel sem lenne gondod. Csak olyan menhelyről válassz, ahol ismerik a kutyákat, esetleg ideiglenes gazdinál vannak, tehát el tudják mondani h milyen a kutya bizonyos szituációkban. Ilyen menhely a Tordaszoo, a Noé...amik most hirtelen eszembe jutnak.

2013. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nem minden menhelyen vannak "kalitkában" a kutyák, barátnőmék állatotthonában pl. szabadon vannak nagy területen, van egy pár akik kennelben vannak, mert nem jönnek ki a többi kutyával, de az sem kicsi, ott is tudnak szaladgálni és szófogadóak, nyilván vannak hiányosságok, de nem fogsz tökéletes kutyát kapni, neked kell megnevelni, tanítani :)
2013. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!